IT svět v Notinu

březen 2017

IT oddělení Notino roste raketovým tempem a od března jsme otevřeli nové vývojové centrum v Ostravě. Jaké jsou důvody tohoto růstu? A jak vlastně u nás IT oddělení funguje? Na to nám odpoví vedoucí vývoje, Martin Bobek.

Martin nastoupil do Notina jako vedoucí vývojového oddělení v lednu letošního roku a s vervou a nadšením se u nás pustil do práce. Za sebou má bohaté zkušenosti z firem jako Seznam.cz nebo Moravia IT a v minulosti byl zodpovědný za tým 200 lidí.
 

Martine co tě přivedlo do Notina?

"Do Notina mě v podstatě přivedla náhoda. Přes společného známého jsem se dostal k Michalovi Zámcovi, se kterým jsme se domluvili na tom, že se mrknu jak funguje vývoj v Notinu. Po pár schůzkách slovo dalo slovo a dohodli jsme se, že pomůžu se současnou expanzí firmy. Firma je velmi dynamická, ale od začátku jsem věděl, že jsem schopen pomoci se současnou expanzí Notina."

Jak vlastně vypadá IT oddělení Notino?

„Teď aktuálně máme oddělení rozděleno na Operations/Support a Development. Část Operations/Support má na starosti kolega Vladan Novotný, který je v Notinu už delší dobu. Toto oddělení řeší údržbu a provoz systému plus je tam aplikační podpora, která aktivně řeší každodenní problémy.

V rámci mé části, developmentu, máme na starosti 3 klíčové systémy. Jsou to systémy, které řeší veškeré procesy od nákupu produktů přes cenotvorbu, objednávky, sklady, finance až po doručení zákazníkovi nebo reklamace a call centrum. Pro každou z těchto oblastí máme product ownera, který je v úzkém kontaktu s lidmi, kteří s těmito systémy pracují, a sestavuje prioritizovaný seznam požadavků na funkce systémů. Kolem každého product ownera stavíme samostatný vývojářský tým. Development probíhá agilně ve dvoutýdenních iteracích a ve většině případů používáme Scrum.

Zároveň pracujeme i na e-shopu, což je náš hlavní prodejní kanál. Aktuálně budujeme velké development centrum v Ostravě, které bude primárně pracovat na jeho rozvoji."

Jaké jsou plány IT developmentu na tento rok?

„Nejdůležitější cíl je mít systémy připravené na zátěž 100 000 objednávek za den v hlavní sezóně, což je pro nás listopad a prosinec.

Pak jsou tam samozřejmě milníky související s expanzí Notina do dalších zemí a taky s aktuálními prioritami ve smyslu optimalizace procesů a požadavků na funkcionalitu. Tento rok se také zaměřujeme na odstranění technického dluhu tak, abychom dokázali dlouhodobě systémy škálovat a rozšiřovat. Hodně se bavíme o architektuře, technologiích, přístupu k testování a deploymentu.“

Kde se vzal nápad otevřít nové centrum zrovna v Ostravě?

„Po prvních analýzách jsme zjistili, že budeme muset zvětšit rychle kapacitu týmů, abychom maximálně podpořili růst firmy. V situaci, ve které jsme, si nemůžeme dovolit stavět na junironích lidech a dlouhodobě budovat seniorní týmy, ale potřebujem hned kvalitní lidi, kteří se dokážou rychle zorientovat a co nejdříve vytvářet kvalitní architekturu a kód. Takto rychle to v rámci Brna není realizovatelné. Věděli jsme, že v Ostravě jsou lidé, které potřebujeme, takže jsme se rozhodli s development centrem Notino zamířit právě tam. Doufám, že se nám podaří týmy rychle stabilizovat a nabídneme brzy zajímavé pozice i pro juniorní kandidáty.

Zároveň jsme do této lokality chtěli vstoupit i jako nový zajímavý zaměstnavatel v oblasti IT. “

Jaké typy lidí hledáš do týmu?

„My hledáme lidi, kteří jsou pozitivní, otevření, proaktivní. Ta osobnost, která nám sedí, je spíš trochu extrovertní „ajťák“, což je o něco obtížnější, ale daří se nám tuto skupinu lidí oslovit. Hodně oceňujeme, když kandidáti mají taky volnočasové aktivity, třeba sport. Samozřejmě pak jsou nezbytné zkušenosti s C#, .NET, MSSQL, teď se hodně zaměřujeme i na frontedové webové technologie, například ReactJS a TypeScript. Velkou část tvoří osobnost, ale samozřejmě zkušenosti jsou nezbytné.“

Kdybys měl vypíchnout jeden hlavní důvod, proč by měli lidi přijít pracovat do IT oddělení Notina, co by to bylo?

„Řekl bych - Je to prostě dobrá práce.“(smích)  

 

Vznikla u nás taky kampaň na nábor IT a ty jsi hlavní hvězdou. Jak ses v takové roli cítil?

„Cítil jsem se celkem komfortně a nevadilo mi to. Bral jsem to jako součást toho, jak ta firma funguje. Najednou jsem se zúčastnil něčeho, co nebylo obvyklé a dostal jsem support z různých částí firmy. A to přesně vystihuje ducha Notina. Myslím si, že i ten výstup je zajímavý a profesionální ….ne tím, že jsem tam já (smích) ….ale díky těm lidem, kteří to tvořili. Doufám, že natočíme i nějaká další videa.“

Zajímáš se taky o práci v IT? Tak neváhej a mrkni na naši stránku pracujpronas.cz/it.