Přejít na hlavní obsah

Tutoriál: Make-up a skincare on the go. Dopřejte si v letadle malé lázně

22. 5. 2024

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Dlouhé lety mohou být náročné nejen pro tělo, ale i pro pleť. Recyklovaný vzduch na palubě vysušuje pokožku, a to může vést k podráždění, zcitlivění i začervenání. Naštěstí existuje několik jednoduchých tipů, jak i po několika hodinách v oblacích můžete z letadla vystoupit jako znovuzrození.

Nebojte se, spousta skvělých produktů je k dispozici i v cestovních verzích, takže vám je u bezpečnostní kontroly nevyhodí a ani nezaberou v zavazadle moc místa. Základem skvěle vypadající pleti nejen na palubě letadla je hydratace, takže nezapomeňte na příjem tekutin, hlavně vody, a zkuste se vyhnout alkoholu. Jeho účinky se ve vysoké nadmořské výšce zintenzivňují, takže ani dokonalá péče zvenku nemusí stačit. 

Jak o sebe na palubě letadla pečovat: 

  1. Odličte make-up a vyčistěte pleť. Pro tenhle účel jsou skvělé ubrousky MAC Cosmetics Gently Off Wipes + Micellar Water.  
  2. Vůbec se nestyďte a dopřejte si chvilku relaxace s hydratační maskou KORIKA Korean Heritage Silk & 8 Types of Hyaluronic Acid Hydrating Sheet Mask. Nechte ji působit deset až patnáct minut, sundejte a zbytky masky zapracujte do pleti. 
  3. Během celého letu na obličej stříkejte hydratační mlhu MAC Cosmetics Mini Prep + Prime Fix +. Klidně i několikrát za hodinu, pleť vás bude milovat. 
  4. Pak hydratujte krémem Estée Lauder Multi-Protection Anti-Oxidant Sheer Tint Release Moisturizer Mini, který se barevně přizpůsobí vaší pleti a krásně ji sjednotí. 
  5. Nezapomínejte ani na rty, průběžně je mažte ikonickým ochranným krémem Elizabeth Arden Eight Hour. Kromě rtů se hodí i na další suchá místa nebo nehtové kůžičky.  
  6. Ruce bývají i v běžném životě přesušené, tak je rozmazlujte i v letadle, třeba krémem Uriage Eau Thermale Water Hand Cream.  

Cestu letadlem vám zpříjemní

7. Samozřejmostí je i SPF. Ideální je tyčinka Beauty Of Joseon Matte Sun Stick Mugwort + Camelia, kterou aplikujte před líčením a před odchodem z letadla. 

8. Těsně před přistáním se vrhněte na make-up. Multilíčidlo NARS Multiple naneste na tváře a na rty a rozmažte doztracena. 

9. Oči vybarvěte očními stíny v tužce Bobbi Brown Mini Long-Wear Cream Shadow Stick a opět rozestínujte prstem.  

10. Řasy zvýrazněte několika vrstvami řasenky MAC Cosmetics Mini M·A·CStack Mascara Superstack Mega Brush

11. Na závěr si dopřejte další dávku hydratace sprejem MAC Cosmetics Mini Prep + Prime Fix +

I v letadle můžete vypadat skvěle

Teď už stačí zamluvit let do vaší vysněné destinace a vydat se na cestu. A podívat se naše video!