Přejít na hlavní obsah

Rok 2024 je rokem mikáda. Proč musíte mít bob cut taky?

5. 2. 2024

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Jestli milujete předávání cen tak jako my, určitě jste si všimli, že kdo nemá bob cut, jako by nebyl. Světové hvězdy jako America Ferrera, Emma Stone, Jennifer Lopez nebo Jennifer Aniston jsou barometrem toho, že bob účes všech délek jen tak ze scény nezmizí.

Kratší střihy vlasů jako účesy bob jsou jednoduché na údržbu a přitáhnou pozornost k vašemu obličeji. Bob cut také neznamená jednu délku vlasů. Můžete si vybrat z několika různých tvarů – klasický, asymetrický, delší lob, hladký nebo texturovaný, delší u obličeje a kratší na krku – stačí si jen zvolit ten, po kterém vaše srdce touží. Jakému typu obličeje a jakým vlasům bob účes sedne jsme se zeptali kadeřnice Adély Dolejší. 

Jak si vybrat ten pravý účes bob 

Klasický bob účes 

Typický střih vlasů, který končí u brady. Zkuste ho s ofinou nebo lehce sestříhaný, nejvíce bude slušet oválnému nebo srdcovému obličeji. Hranatému nebo kulatému může až příliš zvýraznit bradu. „Krepatým vlasům bych klasický hladký bob cut nedoporučovala, pokud si neumíte vlasy dokonale vyfoukat fénem dohladka,“ říká kadeřnice Adéla Dolejší. 

Lob – long bob 

Delší verze klasiky, kdy vlasy padají na ramena nebo lehce pod ně. „Pokud máte jemné vlasy, nechte si mikádo v jedné délce, protože v délkách pak vlasy opticky zhoustnou a vypadají plnější,“ doporučuje kadeřnice. „V ostatních případech ho můžete nechat i trochu sestříhané, aby bylo vzdušnější a fresh.“ Můžete ho navlnit kulmou nebo vyžehlit žehličkou na vlasy, stáhnout ho do culíku či do trendy polovičního culíku a vždycky bude vypadat dobře. 

Na úpravu bob cut se vám bude hodit

Obrácený bob účes (inverted bob cut) 

Tenhle střih rozhodně není pro slabé povahy. Vzadu jsou vlasy sestříhané po vrstvách nakrátko a směrem k obličeji se prodlužují. Zase ho můžete doplnit ofinou nebo kolem obličeje nechat prostříhat, ale myslete na to, že je potřeba zastřihávat v pravidelných intervalech, aby pořád držel tvar. 

Shaggy bob 

Shaggy bob je vlastně mikádo s obrovskou dávkou textury ve vlasech. Ofina a různě sestřihané vrstvy vytvářejí velmi mladistvý efekt. Díky tomu se dá přizpůsobit každému tvaru obličeje a skvěle sedne rovným i vlnitým vlasům. „Pokud mají vaše vlasy tendenci se trochu vlnit, namačkejte je stylingovým přípravkem na kudrnaté a vlnité vlasy a vyfoukejte difuzérem,“ radí Adéla Dolejší.  

Které trendy účesy 2024 vyzkoušíte vy? Jak na bob cut se podívejte v našem videu.