Přejít na hlavní obsah

Video: Kolik krému s SPF potřebujete namazat na obličej? Víc, než si myslíte!

31. 5. 2023

Iva Davies

Čtení na 2 minuty

Jaké množství potřebujete namazat na obličej každý den, aby vám krém s SPF zajistil dostatečnou ochranu před sluncem? Pár kapek to nebude, jak si správně myslíte.

Určitě jste už někde četli, že rozdíl účinnosti ochrany mezi SPF 30 a SPF 50 je pár procent. Tak proč se zatěžovat padesátkou. Tohle ale platí pouze v případě, že si namažete krému dostatečné množství. A buďme upřímní, právě to na sebe použije málokdo.  

Jaké množství SPF krému potřebujete 

Abyste dosáhli SPF ochrany uvedené na vašem opalovacím krému, musíte si na obličej namazat 2 mg produktu na každý čtvereční centimetr pokožky. Pro ty, kdo nemají doma miligramovou váhu, to vychází zhruba na čtvrt čajové lžičky na obličej a půl čajové lžičky na obličej i krk. A nezáleží vůbec na tom, jestli používáte SPF na pleť s filtry minerálními, nebo fyzickými. 

Pokud se vám s sebou nechce tahat čajovou lžičku na odměřování krému, použijte svoje prsty. Čtvrt čajové lžičky totiž odpovídá množství krému, které se vejde na natažený ukazovák a prostředníček, když s nimi uděláte „viktorku“, tedy písmeno V jako znak vítězství.  

Stačí SPF v denním krému a make-upu? 

Spousty denních krémů i make-upů v sobě už obsahují ochranné filtry, tak proč se otravovat s dalším přípravkem. Otravujte, a to z několika důvodů.  

  • Nebývají voděodolné, takže i při lehkém zpocení jsou z obličeje pryč. 
  • Nikdy si jimi nenamažete potřebné množství, abyste svůj obličej dostatečně chránili. 
  • Většinou neobsahují ochranu proti UVA záření. 

Naše nejoblíbenější SPF na obličej

Samozřejmě musíte myslet na to, že krém s SPF na obličej vás chrání jen pár hodin. Nezapomínejte tedy na důslednou reaplikaci, klobouk a sluneční brýle. A podívejte se na naše video, kolik krému je akorát