Přejít na hlavní obsah

Tutoriál: Dokonalá domácí manikúra krok za krokem

16. 1. 2024

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Představte si to. Pohodlí vlastního obýváku, v pozadí hraje oblíbená hudba a vy máte chvilku pro sebe. Co s tím? Co takhle domácí manikúra! S našimi triky a tipy si můžete nehty a ruce hýčkat i sami doma.

Manikúra doma nemusí být nic těžkého. Dokonalá péče o nehty i nehtovou kůžičku, správné techniky pilování a úprava nehtů i bezchybné nanášení laků tak, aby vaše „drápky“ byly zdravé a lesklé. Připravte se na nejlepší DIY manikúru, kterou jste kdy zažili. 

Jak na perfektní manikúru doma: 

1. Udělejte si čas 

Předtím, než se pustíte do své nehtové mise, se ujistěte, že budete mít kolem sebe klid. Je to přece jen malý rituál krásy. Klidně si pusťte oblíbený film nebo muziku, ať si ten svůj čas opravdu užijete.  

2. Vyčistěte nehty 

Jestli máte na nehtech starý lak, zbavte se ho odlakovačem na nehty. A i když nehty nalakované nemáte, stejně si je přejeďte vatovým tamponkem namočeným v odlakovači, abyste se zbavili všech olejů a nečistot, které by mohly nový lak narušit. Pak si ruce umyjte mýdlem a vodou. 

3. Zastřihněte a zapilujte 

Nehty si v případě potřeby zastřihněte do požadované délky, ale vždycky si je musíte zapilovat pilníkem na nehty. Jinak se vám začnou třepit. Tip: Pilník držte kolmo k nehtu, nenaklánějte ho ani k sobě, ani od sebe, jinak si kromě zkrácení nehty i zbytečně ztenčíte. 

Při úpravě nehtů doma využijete

4. Zjemněte lůžko 

Celou plochu nehtu ošetřete bufferem (speciální houbička/pilník na vyleštění a vyhlazení nehtů), který zlepšuje prokrvení nehtového lůžka. Zároveň se tím odstraní nerovnosti, povrch se zjemní a vyhladí. Na vyleštěném nehtu také laky lépe drží a neodchlipují se. Buffer nehet vyleští, takže vůbec nemusíte nehty lakovat, pokud se vám do toho zrovna nechce. 

5. Upravte kůžičky 

Kolem nehtu naneste odstraňovač nehtové kůžičky, který ji pomůže rozpustit a změkčit. Odstraňovač, na rozdíl od olejíčku, funguje jako exfoliant. Nechte ho působit podle návodu a opláchněte si ruce. Pak kůžičku opatrně zatlačte pomerančovým dřívkem. Pokud je to třeba, můžete ji odstřihnout opravdu hodně ostrými nůžkami a velmi opatrně. Tupé nůžtičky způsobí jen to, že se vám záděry budou objevovat častěji.  

6. Vyživujte nehty 

Aby nehty byly v nejlepší kondici, je dobré jim občas přidat na výživě. Můžete si je speciálními olejíčky mazat každý večer nebo použít speciální výživný lak jako podkladovou bázi

Při domácí manikúře vyzkoušejte

7. Relaxujte s maskou 

I samotné ruce si zaslouží pozornost, takže na řadu přichází maska na ruce. Ať už to bude plátýnková, nebo krémová, nechte ji dostatečně dlouho působit. Ruce pak budete mít hydratované a vyživené. Zbytky masky vmasírujte. 

8. Krémujte 

A protože maska nestačí, ruce ještě namažte. To by mělo být součástí vaší každodenní večerní rutiny – a vlastně byste si měli ruce krémem promazávat i několikrát denně.  

9. Olejová tečka na závěr 

V salonech vždy zakončují manikúru kapičkou olejíčku na nehtové lůžko, kterou lehce vpracují. Tak se tím inspirujte i vy.  

Domácí manikúra je hotová! Než se do ní pustíte doma, podívejte se na naše video.