Přejít na hlavní obsah

Beach waves: 5 triků, jak na plážové vlny

23. června 2021notino.cz
Hitem účesů letní sezony jsou jednoznačně svůdné plážové vlny. Sofistikovanější, a přesto tak jednoduchý look asi najdete jen stěží. A protože mám polodlouhé vlasy, i já jsem zatoužila dostat do vlasů rozvlněnou mořskou hladinu. Probrala jsem se množstvím návodů, ozkoušela je a vybrala ty, které mi přišly nejlepší. Už teď vám můžu říct, že jedna z top věcí je sea salt spray neboli stylingový slaný sprej na vlasy. Tak co, jdete do toho se mnou?

1.Beach waves lusknutím prstů

Máte-li vlasy přirozeně lehce zvlněné jako já, k dokonalému „surf looku“ vám stačí kvalitní sprej s mořskou solí, třeba Alfaparf Milano Style Stories The Range Texturizing s lehkou tužící schopností. Postup je vážně jednoduchý. Předkloňte se a nastříkejte ho rovnoměrně do suché hřívy. Dlaněmi pomačkejte délky tak, aby se vytvořil ležérně rozcuchaný vzhled jako od moře. Styling nezabere víc než pět minut, ale výsledkem ohromíte davy!

2. Rozbouřené moře díky difuzéru

Nevím, jak pro vás, ale pro mě byl tenhle nástavec na vysoušeč vlasů bomba objevem. Díky velkému „ozubenému kolu“ mi totiž šlo lehce vykouzlit ten nejroztomilejší rozcuchaný účes. Vlnky nejsou tak úhledně pravidelné jako po natočení kulmou nebo žehličkou, ale zase působí mladistvě rozpustile. Čeká vás důležitá schůzka? Můj tip na drobnou úpravu během dne je texturizační slaný sprej L’Oréal Professionnel Tecni.Art Beach Waves, který hravé vlnobití trochu definuje a dodá účesu matný efekt. :-)

3. Plážové vlny žehličkou? Není problém…

Jestliže už máte stylingovou práci s vlasovou žehličkou „v ruce“, vytvořit vlnění nebude problém. K tvorbě rozevlátých účesů se mi osvědčila žehlička s parním efektem L’Oréal Professionnel Steampod x KARL LAGERFELD, díky zvlhčení totiž získá účes skvělý objem. Před stylingem přestříkávám hřívu sea salt sprayem se středním zpevněním Beviro, nechám dobře proschnout a poté jednotlivé prameny vlním krouživým pohybem zápěstí střídavě od obličeje a k němu.

Pokud s žehličkou nejste tak dobré kamarádky, zkuste osvědčený postup beauty blogerek. Ten radí rozdělit hřívu na tenčí prameny (sudý počet) a pokaždé dva splést do twistu. Pak postupně každý jednotlivý cop prohřívejte žehličkou a po rozpletení je plážový účes na světě!

4. Beach waves kulma, pomocník pro náročné

Další můj objev byla speciální kulma na beach waves. Ta nemá dvě „ramena“, její tvar je kónický, bez otevírání – co hledáte, je střední až větší průměr nástavce. Díky ní se mi s pomocí bezoplachové péče pro plážový efekt Bumble and Bumble Surf Styling Leave In podařilo vytvořit přirozeně povolené vlny. Stačilo jen jednotlivé prameny navíjet, prohřát a užívat si „moře ve vlasech“. Kulma ale lokny vyhlazuje a mně trochu chyběl objem u hlavy. Aby účes nepůsobil splihle, vyřešila jsem to aplikací objemového pudru Alfaparf Milano Style Stories Vintage Powder ke kořínkům – postaral se o dostatečné nadzvednutí hřívy přímo u hlavy.

5. Jak na plážové vlny přes noc

Moje vlny oslnily i kamarádku Katku, která má ovšem vlasy dlouhé, a hlavně dokonale rovné. Takže jsme řešily, jak nejsnáz dostat strukturu vln do hladkého účesu. Ukázalo se, že to není problém, stačí se na to vyspat! Večer Kateřina rovnoměrně přestříkala lehce vlhkou hřívu mlhou pro objem vlasů Moroccanoil Volume, která díky soli z Mrtvého moře dodá požadovanou texturu. Pak rozdělila účes na šest stejně silných pramenů a upletla z nich volné copy. Ráno vlasy už jen rozpustila, opatrně je pročesala prsty a zafixovala vlny lakem na vlasy pro silné zpevnění – k tomu se hodí Schwarzkopf Professional Osis+ Freeze Finish.

Máte jiný trik, jak dosáhnout úžasného „surf looku“? Podělte se o něj s námi!

Přečtěte si více