Přejít na hlavní obsah

Trendy v líčení 2021: S čím letos zabodujete?

19. ledna 2021notino.cz
Nový rok s sebou vždy nosí také nové trendy. Ty se promítnou nejen v módě, ale také v kosmetice. Zajímá vás, co se bude nosit za make-upy? Jaké barvy či textury poletí? Tak jako móda, i make-up trendy se pořád dokola recyklují a opakují. Jen se do něj promítají současné prvky a nádech dnešní rychlé nadčasové doby.

Načerpejte s námi inspiraci na produkty, které by vám neměly ve vaší kosmetické taštičce letos chybět. Méně je více a tomu je tak i v líčení. Sestavte si proto řadu produktů, které vám budou vyhovovat a ideálně budou multifunkční. Pamatujte, že jde o kvalitu, nikoliv kvantitu.

Beauty trend 1: Svěží pleť

Opakující se klasika je svěží projasněná pleť. Řekli bychom, že tento trend nevyjde nikdy z módy. Péči o pleť je třeba se pořádně věnovat, aby make-up vypadal dokonale a vy jste zářila. Tedy zaměřte se na správné čistění, peeling, exfoliaci a následnou hydrataci. Teprve potom si můžete dovolit experimentovat.

Dokonalou pleť podpoří rozjasňující liftingový make-up Shiseido Radiant Lifting Foundation s SPF 15. V líčení nejlépe vyniká balanc mezi leskem a matem. Pro rozjasnění lícních kostí, srdíčka rtů a očních víček použijte luxusní krémový rozjasňovač v tyčince od YSL Touche Éclat Shimmer Stick. Budete doslova nadšení z jeho aplikace. Nebudete potřebovat ani štětec.

Tip: pro zmatnění t-zóny zvolte lehký rozjasňující pudr Shiseido 7 Lights Powder Illuminator. Pudr má tak příjemnou texturu, že ho nebudete na pleti cítit.

Make- up trend 2: Pronikavý pohled

Středem pozornosti budou vaše oči s pronikavým pohledem. Pokud v líčení vsadíte na oči, nebojte se přidat na intenzitě. Ať už se bude jednat o objemné dlouhé řasy anebo kouřové oči (smokey eyes). Řasám dopřejte i několik vrstev řasenky a pěkně si s nalíčením vyhrajte. Použijte podkladovou bázi pod řasenku, díky které docílíte skutečného wow efektu. Doporučujeme Lancôme Cils Booster XL, která řasy natočí i prodlouží. Poté naneste objemovou řasenku Shiseido Controlled Chaos MascaraInk.

Linky nikdy neomrzí a také nikdy nevyjdou z módy. Inspirujte se třeba na Instagramu, který doslova praská v make-upových švech. Přidejte do líčení kousek sebe a přizpůsobte si svůj oblíbený look po svém. Musíte se cítit neodolatelně, ale také komfortně. Jaké líčení a hudební skupiny se vám vybaví, když se řekne rok 2000? Pamatujete na seriálové postavy a zpěvačky s výraznějším líčením?

Říká se, že tyto trendy v líčení se vracejí s nádechem svěžesti a lehkosti. Také barvy se liší. Dříve byly v kurzu šedé stíny, které dnes nahradila škála zemitý hnědých tónů. Volte tedy matné hnědé, cihlové, vínové nebo pískové stíny na oči. Vřele doporučujeme oční stíny se saténovým efektem Yves Saint Laurent Satin Crush v odstínu Radical Rust nebo krémové oční stíny MAC Cosmetics Pro Longwear Paint Pot. Výraznějšího efektu pak dosáhnete nanesením stínů i na spodní oční víčko. A nezapomínejte na tužku nebo linky.

Tip: Nebojte se více matných stínů. Když bude mít pleť ten správný jas, nebude make-up působit těžce, ani když budou oči matné. Naopak, budete jako opravdoví profíci.

Trend v líčení 3: Hnědé rty

Tak jako v případě očí, i líčení rtů zažívá stejný návrat do minulosti. Teď je ten správný čas na koupi hnědé konturovací tužky. Pamatujte, není nude jako nude. Nechte se vést vašim přirozeným tónem rtů. Konturovací tužkou v hnědé barvě s podtónem do tepla či studena si orámujte rty. Můžete je vybarvit tužkou celé. My v Notinu nedáme dopustit na Maybelline SuperStay Ink Crayon v odstínu 15 Lead the Way a Dermacol Iconic Lips.

Přes orámované rty poté naneste lesklou rtěnku nebo lesk na rty. Vyzkoušejte luxusní rtěnku s hydratačním účinkem Bobbi Brown Luxe Lip Color nebo tekutou rtěnku pro hydrataci a lesk Shiseido LacquerInk LipShine. Opět se vracíme v době do seriálu Beverly Hills 90210. Ovšem tak, aby bylo líčení pro nás nositelné.

Jednoduše řečeno, meze se v líčení nekladou, a to ani v letošním roce. Volte své oblíbené barvy nebo se naopak nebojte odvázat a sáhněte po odstínech, na které jste si dosud netroufali. Vzpomeňte na éru Spice Girls a jejich make-upy a promítněte je do stylu současnosti. Více minimalismu a lehkosti. Například obočí zůstává stále v kurzu hustší a přirozenější, než bylo tenkrát. Pleť by měla být svěží a přirozená, nikoliv zakytovaná silnou vrstvou make-upu. Inspiraci pro make-up 2021 hledejte na internetu nebo v magazínech a tvořte.

Přečtěte si více