Přejít na hlavní obsah

Co znamená být „that girl“ a proč tenhle trend válcuje TikTok

12. 9. 2023

Veronika Kučerová

Čtení na 3 minuty

Další trend, který válcuje TikTok! Tentokrát jde o velebení zdravého životního stylu. That girl má totiž život zmáknutý od A do Z. Nemarní ani vteřinu ze svého dne, dokonale zvládá svou beauty rutinu, cvičení, domácnost, zdravou stravu a work-life balance. Pojďme si z tohohle trendu plného superschopností vzít to, co nám vyhovuje a s čím budeme ladit. A na zbytek úplně v klidu zapomeneme!

Co se skrývá za trendem „that girl“?  

Trend „that girl" už se na nás dost dlouhou dobu valí na TikToku a vlastně vytváří obraz ženy, která zvládá všechny aspekty života na jedničku. Kdo by to nechtěl, že? Takže, co všechno „that girl“ zvládá?   

  • Brzké vstávání: Nepromarní z každého nového dne ani vteřinu.  
  • Journaling: Psaní deníku, kam nepatří jen naše zážitky a myšlenky, ale taky vize a sny. 
  • Zdravá strava: To je přece jasné! A k tomu patří například homemade zelený džus.   
  • Jóga: Nebo nějaké jiné domácí cvičení či aktivita, kterými udržujeme nejen naše tělo, ale i mysl.  
  • Kvalitní skin care a přírodní make-up: Nic těžkého na zvládnutí, jdete do toho? 

Co se bude hodit každé „that girl“

Jděte na to správně…  

…a bez zbytečného stresu! Nikdo není dokonalý a nikdo to od nás přece ani nečeká. Takže, jak se inspirovat a nezbláznit se z toho?  

  • Definujte si, na čem vám záleží: Předtím, než se vrhnete do jakéhokoli trendu, věnujte chvíli úvaze o tom, na čem vám skutečně záleží. Sledování cizí verze dokonalého života může vést k pocitu frustrace a nespokojenosti. Místo toho se zaměřte na své vášně a touhy i životní hodnoty. Možná je čas si je definovat.
  • Začněte v malém a buďte realistická: Nemusíte svůj život změnit ze dne na den. Malé, důsledné změny vedou k trvalejším výsledkům. Pokud si například chcete osvojit zdravější životní styl, začněte s jednoduchým cvičením a postupně na něm pracujte. Nebo si do jídelníčku zařaďte pravidelně už zmíněný domácí superzdravý nápoj.
  • Klíčem je rovnováha: V trendu „that girl“ se často objevuje přístup „všechno nebo nic“. Nezapomeňte, že život je o rovnováze. O úspěch a sebezdokonalování můžete plná odhodlání usilovat, ale nemělo by to být na úkor vaší vnitřní pohody, vyrovnanosti a klidu.
  • Vyhněte se srovnávání: Nejenom TikTok je živnou půdou pro srovnávání, tak si neustále připomínejte, že za vypiplanými videi a obrázky má každý své problémy a nedokonalosti.


Necháte se inspirovat a konečně se hecnete do každodenní jógy nebo vylepšíte svou skin care? Jen do toho! Ta největší superschopnost je ale pořád autenticita.