Objevte letošní hit v líčení: non-touring!

8. března 2020notino.cz
Jedním z předních trendů roku 2020, který rozhodně stojí za zkoušku, je non-touring. Abyste si postup k dosažení tohoto přirozeného vzhledu perfektně osvojila, projdeme si tento styl líčení krok za krokem.

V posledních letech bylo v módě konturování tváře s přesně tvarovanými a ostře zvýrazněnými rysy obličeje pomocí tmavšího make-upu nebo bronzeru, tedy contouringu. Kim Kardashian z něj udělala hit a sociální sítě zaplnily tutoriály a návody, jak na něj. Pak přišel strobing. Ten je postavený na vysokém třpytu a lesku. Toto líčení však bylo určeno pro umělé světlo a blesky fotoaparátů, takže na denní světlo se nehodilo kvůli přehnanému rozjasnění lícních kostí.

Nyní se dekorativní kosmetika přiklání k non-tourigu, který zvládnete levou zadní i vy! Díky němu získáte tak prozářenou a mladistvou pleť, že se za vámi budou otáčet i holky. Správným postupem byste měla z domu vycházet se sametově hladkou, svěží tvářičkou, která zůstane přirozená i na denním světle.

Jak na to?

Jestli jsme vás dostatečně nalákali, abyste toto líčení vyzkoušela, budete potřebovat dostatek rozjasňovačů, lesklých očních stínů, glossy rtěnek, případně lesků na rty.

1. krok: Přirozený základ

Vyčištěné pleti dopřejte hydratační primer, a pak lehký make-up, fluid, anebo ještě lépe BB krém. Moc to s ním nepřežeňte a naneste ho jen v malém množství. Pamatujte, že vaším cílem je lehké až střední krytí s přiznáním malých nedokonalostí. Určitě zapomeňte na full coverage make-up. Ten by vám k přirozenosti, o kterou usilujete, asi moc nepomohl.

2. krok: Budiž světlo

Na lícní kosti naneste rozjasňovač a rozetřete jej až ke spánkům. Lehce ho aplikujte i na hřbet nosu, pod obočí a nad žlábek horního rtu. Při non-touringu jsou ve výhodě ty z nás, které mají mastnější pleť, ale jestli k nim nepatříte, jemně rozjasňovačem prosvětlete i střed čela a snažte se mít lehkou ruku. Pokud máte dojem, že váš obličej stále není dost prozářený, můžete pomalu přidávat, dokud nebudete úplně spokojená, ale opravdu opatrně, abyste ve finále nevypadala jako disko koule.

Tipy pro tmavší a světlou pleť:

Máte tmavší pleť se žlutým podtónem? Hodit se vám budou teplé zlaté barvy a celkový look hravě osvěžíte pomocí praktické krémové rozjasňující tyčinky Touche Éclat Shimmer Stick od Yves Saint Laurent. Jestli jste spíše světlejší typ, zvolte studený růžový odstín Light Rose.

Tip pro normální až suchou pleť:

Kapku tekutého rozjasňovače od L’Oréal Paris můžete přidat už do svého pleťového krému nebo ho jemně vklepat na místa, která chcete dokonale prozářit.

Tip pro mastnou pleť:

Vsaďte na pudrové přípravky. Například vegan paletka od Makeup Revolution obsahuje hned čtyři různé odstíny, které se dají namíchat tak, aby výsledný mix přesně seděl vaší pleti.

3. krok: Dívčí červenání

Pravidlem při non-touringu je, že tvářenku roztíráte od středu tváří k lícním kostem. Pokud nepoužíváte pudr, zakončete nanášení tvářenky lehkým tahem štětce směrem dolů, abyste uhladila neposedné jemné chloupky. Mono tvářenka od Lancôme je ideální do kabelky, její balení ukrývá zrcátko i štětec a Makeup Revolution paletka obsahuje výběr osmi matných i lesklých odstínů, ze kterých budete doslova unešená.

4. krok: Stínohra

Non-touring je při líčení očí decentní, a proto volte jemné stíny vybrané s ohledem na barevný tón rozjasňovače, který jste použila. Na celé víčko naneste základní světlou barvu a jeho záhyb vystínujte tmavým odstínem tak, aby váš pohled získal žádoucí hloubku. Líbí se vám doširoka otevřené oči? Je to snadné. Stačí na střed víčka aplikovat ten nejsvětlejší a nejtřpytivější oční stín, například Color Queen. Z multifunkčních paletek jsme pro vás vybrali hned dvě s teplými i studenými odstíny: Maybelline obsahuje broskvové a fialové tóny a Bourjois Eye Catching je škálou od nude barev až po zlatou a šedou.

5. krok: Svůdné rty

Začnete nanesením hydratačního balzámu a pokračujete rtěnkou, která podtrhne přirozený tón vašich rtů a zároveň jim dodá na „šťavnatosti“. Chcete-li mít panensky růžová ústa, použijte teplý odstín Call Me Rose doplněný bezbarvým nebo jemně tónovaným leskem. Jestli dáváte přednost teplejším odstínům anebo matným rtům, nejvíce vám bude slušet rtěnka Lancôme Ardent Sand. A teď už vám k naprosté dokonalosti chybí jen jedna věc: spokojený úsměv.

Náš tip: Buďte v obraze a seznamte se s trendy v líčení 2021!

Přečtěte si více