Nontouring, třpytky, neony – poznejte beauty trendy roku 2020!

6. února 2020notino.cz
Sbohem metalickým rtům a výrazným rozjasňovačům – nový rok přinesl i novou vizi toho, co bude letos hýbat světem krásy. Některé z beauty trends 2019 budou aktuální i nyní, jiné jsou už out. Pojďte se seznámit s letošními trendy a načerpejte svěží inspiraci pro své líčení.

Nontouring – návrat k přirozenosti

Výrazné tvarování obličeje pomocí konturování a rozjasňovačů bylo fenoménem minulé dekády. Protichůdným trendem je nyní nontouring, tedy make-up technika, jejímž cílem je dosáhnout svěží, přirozeně zářivé pleti s lehce zvýrazněnými rysy. Vytvořit tento look je snadné – stačí vám pouze pár rychlých kroků.

Na vyčištěnou a hydratovanou tvář nejprve naneste podkladovou bázi Honey Dew Me Up od NYX Professional Makeup, která ji vyhladí a projasní. Pleť poté hezky sjednotí lehký dlouhotrvající make-up Lancôme Teint Idole Ultra Wear, který skryje drobné nedostatky a zajistí její hydrataci. Přirozeně zářivého vzhledu pak dosáhnete pomocí rozjasňovače Yves Saint Laurent Touche Éclat Shimmer Stick, kterým můžete zvýraznit lícní kosti, střed nosu, srdíčko rtů a kost pod obočím. Pro maximálně přirozený výsledek jej stačí jemně vklepat prsty.

Neon make-up – líčení nejen pro odvážné

Neonové barvy se loni začaly objevovat v podobě očních linek a nyní patří mezi beauty trendy, které se postupně dostávají z přehlídkových mol do ulic. I když se líčení s křiklavými barvami, jako je kanárkově žlutá, sytě růžová či elektricky modrá může zdát jako příliš odvážné (zejména pro každodenní nošení), opak je pravdou. S neonovým líčením můžete směle do školy či kanceláře – klíčem je důmyslná aplikace těchto barev.

Prosvětlit vnitřní koutek oka světlým stínem je osvědčený trik, který se používá již desítky let. Ale co takhle zkusit něco nového? Místo vašeho oblíbeného světlého odstínu proto naneste do vnitřního koutku neonový stín a uvidíte, že vám jiskra v oku rozhodně chybět nebude. Díky paletce Makeup Obsession Be Crazy About, která vám nabídne rovnou deset vysoce pigmentovaných odstínů, to bude hračka.

Colorblocking – jedna barva už nestačí

Monochromatické líčení patří k trendům loňského roku, kterým již odzvonilo. Decentní líčení tón v tónu nyní nahrazuje colorblocking, tedy make-up s několika sytými barvami, který je vhodný na den i na večer. Odvážných barevných kombinací se bát nemusíte – čím výraznější barvy použijete, tím lépe. Růžové oční stíny zkombinujte s rudými rty, tyrkysově modré líčení očí zase s jasně fialovou rtěnkou.

Jak na to? Nejprve vytvořte jednobarevné líčení očí, například s paletkou NYX Professional Makeup Off Tropic. To poté doplňte sytými, matnými rty. Tekutá rtěnka L’Oréal Paris Rouge Signature nás nadchla lehkou texturou, se kterou díky vrstvení vykouzlíte přesně takovou intenzitu, jakou si budete přát.

Glitter make-up – líčení nejen na ples

Třpytky letos uvidíme nejen na červených kobercích či plesových parketech, ale pravděpodobně i na každé party. Skvělým pomocníkem na cestě za tímto trendy make-up lookem, který bude přitahovat pohledy kolemjdoucích jako magnet, jsou sypké třpytky Glitter Goals od NYX Professional Makeup. Můžete je nanést na obličej i na tělo, a to pomocí štětečku, pěnového aplikátoru či prstů. Hvězdného pohledu dosáhnete také díky mono očním stínům Yves Saint Laurent Sequin Crush s 3D třpytkami.

Ať jste zastánkyně přirozeného make-upu či výrazného líčení, mezi aktuálními beauty trends jistě najdete ten, který se stane vaším favoritem. Který vyzkoušíte jako první?

Náš tip: Buďte v obraze a objevte make-up trendy roku 2021!

Přečtěte si více