Přejít na hlavní obsah

Unisex parfémy: Nejlepší vůně pro vás i vaši spřízněnou duši

21. 11. 2022

Jana Potužníková

Čtení na 3 minuty

Jste pár. Jste soulmates! Spojení osudem – a brzy dost možná i unisex vůní, kterou můžete bez rozpaků sdílet. Protože přesně o tom unisex parfémy jsou. A také o možnosti vybočit z gender krabičky a pustit se do úplně jiných kompozic, než které jsou obvykle určené „pro něj“ a „pro ni“. Pojďte poznat nejlepší unisex vůně.

Neutrální vůně? Ani omylem! 

I když jsou genderově neutrální, co do kompozice se o neutralitě mluvit rozhodně nedá. Naopak! Unisex parfémy jsou o velké rafinovanosti, která předem počítá s tím, že hlavní ingrediencí parfému jste nakonec vy. To, jak vůně zareaguje s vaší pokožkou, náladou, osobností i osobitostí. To nakonec u unisex parfémů určuje, jak ve výsledku voní.  

Možná proto jsou jen málokdy úplně jednoduché nebo přímočaré. Většina unisex parfémů si hraje s dřevitými tóny, najdete mezi nimi zajímavé kožené, mechové nebo tabákové vůně, hodně vanilky, ambry… A přímo si říkají o to, abyste je nosili právě při příležitostech, kdy vám jde o to nezapadnout.   

Průkopníci unisex vůní 

Velký kus image značky založil na unisex vůních Calvin Klein. Kdo by neznal  Calvin Klein CK One, Calvin Klein CK Everyone či třeba Calvin Klein CK One Summer 2021? Patří k těm nejméně komplikovaným a nejsvěžejším vůním mezi unisex parfémy.

Vyzkoušejte tyto unisex parfémy

Novinkové záležitosti 

Ale pojďme ke žhavým novinkám! Deisel D BY DIESEL je letošní typická fougerová (mechově-ambrová) vůně, která má ze začátku spíš typické klučičí sklony a říkáte si, co je na ní „neutrálního“. Ale dejte jí čas. Pak se chytí vaší kůže a rozvoní se zázvorem, levandulí, bavlnou i vanilkou a nebudete se jí moct nabažit.  

Loewe Earth vyšla také letos a budí pozornost zemitými lanýži, omamnou mimózou, sladkou hruškou a fantastickou fialkou. Je kosmopolitní, zralá, svéhlavá a cestu vám prorazí i největším davem. Perfektně zapadá do dlouhodobé koncepce španělské značky Loewe. Její poslední kolekce vůní vycházejí z čistě přírodních, organických ingrediencí a demonstrují intelektuální koncept značky. A Leowe Earth není jiná! 

Další tipy na unisex vůně

Niche umí být také unisex 

Chcete-li něco ještě víc originálního, podívejte se k dalšímu velkému milovníkovi unisex parfémů – na voňavé portfolio Toma Forda. Jeho kompozice jsou rafinovanost sama! Úplně samozřejmě spojuje vanilku s tabákem. Umí vám přiblížit vůni kvalitní italské kůže, zve vás na pobřeží azurového moře a citrusových hájů.   

A jsou tu další niche značky, které umí opravdu excelentní unisex vůně. Montale. BYREDO. Tiziana Terenzi. Novellista. Přesně proto, že jim unisex vůně dávají možnost jít do větší sofistikovanosti, hlubších kompozic a ingrediencí, které jsou méně tradiční. A také vytvářet unikátní flakony.

Ochutnejte unisex z říše niche

Tradiční velikáni to umí taky 

Když chtějí zazářit, pouštějí se do unisex vůní i opravdu tradiční značky. Pro jejich parfuméry je to vždycky příležitost odlišit se, udělat něco navíc, něco opravdu ohromujícího. 

Známé značky a jejich neznámé unisex vůně

A ještě jeden tajný tip. Hodně unisex vůní najdete také mezi arabskými parfémy! Takže už se zbývá jen zeptat: Jaký unisex parfém bude ten váš?