Přejít na hlavní obsah

Nejlepší parfémové novinky sezóny! Zkusíte je?

18. 9. 2022

Jana Potužníková

Čtení na 8 minut

Opusťte poslední vzpomínky na letní dobrodružství a pojďte se provonět do náruče podzimních dní. Pojďte s námi „ochutnávat“ podzimní parfémové novinky mezi dámskými i pánskými vůněmi. Je z čeho vybírat, to se vsaďte!

Parfémové novinky pro NI i pro NĚJ

Když po létě vyměníte crop topy a plavky za huňaté svetry a deštník, potřebujete k tomu i úplně jinou vůni. Mění se nálada, emoce, cítění i určitý čichový vkus. Co vás baví a osvěžuje v horkých dnech, to se v podzimních zdá „chladné“ a „jednoduché“. Podzim fandí rafinovanosti, umí si hrát s těžšími kompozicemi a dává vám prostor vybrat si vůni, které nechybí osobitost. Ať už jste ONA nebo ON, máme pro vás ty nejlepší parfémové novinky podzimu 2022! 

Nové dámské parfémy 

Drzá bohyně: Alien Goddess Intense by Thiery Mugler 
Jestli byla původní verze Alien Goddess lehce „oprsklá“, pak je nová parfémovaná voda pro ženy z dílny Marie Salamagne a Nathalie Lorson Alien Goddess Intense ztělesněním nefalšované holčičí drzosti. Je jako sebevědomá ženská, která se – když je to nutné – zhoupne v bocích, možná mírně dupne a dosáhne svého! Je to přece bohyně!  

Kokos a bergamot v hlavě vůně si okamžitě získají vaši pozornost. Ze srdce na vás pak koketně mrkne jasmín a na chvíli světu připomene vaše éterické já. Potom uvolní místo vanilce a také benzoinu a kašmírovému dřevu, které se zabydlely v základu. A začnou se dít divy. Bohyně okamžitě zkrotne do sladkých tónů, rozvine se hřejivé bezpečí a dokonale s vámi splyne… 

Avantgardní pozdrav z Paříže: Fame by Paco Rabanne 
Zavřete oči a pojďte snít. O tom, že můžete nechat padnout svět ke svým nohám, divoce milovat, vdechovat život jako hladová, obklopit se luxusem, předvést své elegantní já i svou živelnost. Smát se nahlas a křičet potichu. Být vidět i vypařit se, když se to hodí. Žít uprostřed Paříže, obklopená dekadencí art deco, divokými večírky, krásou umění, neopakovatelností přítomného okamžiku… 

Paco Rabanne Fame je totiž nová vůně pro ty, kdo milují život ve všech jeho výstřednostech. Jako první vnímáte šťavnaté mango s bergamotem. Ale než se rozkoukáte, roztluče se její srdce jasmínem a zemitým kadidlem. A když vás nakonec uhrane vanilkou a santalem, stává se osudovou. Složená z 90 % z přírodních ingrediencí. Veganská. V plnitelném flakonu inspirovaném 60. lety i brýlemi Audrey Hepburn. Reprezentovaná Elle Fanning. Avantgardní, sexy a plná života. Tak pojďte žít!

Parfémové novinky pro dámy

Jiskřivá magie: Gorgeous Jasmine by Gucci 
Jasmín, jasmín, jasmín! Čistě květinová, omamně intenzivní, svobodomyslná, plná radosti a také magická. Parfémovaná voda, kterou si buď okamžitě zamilujete (protože jasmín), nebo minete obloukem (protože jasmín)! Neexistuje žádné „možná“ nebo „docela se mi líbí“. Je to buď, a nebo.  
 
Novinka Gucci Flora Gorgeous Jasmine si jako svou tvář vybrala Miley Cyrus a flakon se znovu (jako u Gorgeous Gardenia) inspiroval House of Gucci. A pracuje doslova s momentem ohromení, protože i když se v jeho hlavě prolíná mandarinka nebo bergamot, jasmín si mezi nimi cestu najde okamžitě. Sem tam se ozve křehká magnólie, dojdete k benzoinu, santalovému dřevu, ale jasmín ve vás přesto dál rezonuje jako hlavní esence. Čistokrevná, impulzivní, jiskřivá. Energie, kterou potřebujete! 

Silná v kramflecích: Paradoxe by Prada 
Prada Paradoxe voní hrdostí. Je emancipovaná a schopná ustát cokoliv. Sice si hraje se sladkostí hrušky, mandarinky a svěžestí bergamotu, ale v srdci ví, že musí být silná a připravená na paradoxy dnešní doby. A tak přichází ke slovu jasmín, protože má „drajv“. A pomerančový květ. A také síla vanilky, ambry, pižma a benzoinu v základu, který tuhle vůni navždycky zafixuje jako „tu pravou“.  

Naprosto skvělou volbou byla Emma Watson coby její tvář. Křehká i emancipovaná, přemýšlející v souvislostech, vyznávající ekologii (proto je flakon plnitelný), schopná vystoupit s vlastním názorem, připravená posouvat svět k lepšímu i přiznat své holčičí slabosti. S parfémovanou vodou Paradoxe můžete být úplně stejně autentická.  

Nové pánské parfémy 

Ambiciózní intenzita: Boss Bottled Parfum  
Když jej kolem sebe rozprášíte, máte pocit, že nový pánský parfém Boss Bottled Parfum připravily Suzy Le Helley a Annick Menardo pro fešáckého kluka s kulišáckým úsměvem a životem bez starostí. Seriózní kadidlo totiž hned v úvodu přetlačuje uvolněná mandarinka a celý pocit z nové vůně je hodně… free.  
 
Pak se ale rozvoní a dojem, že jde o jednoduchou denní pánskou vůni, vám rozbije souhra kosatce a fíkovníku. Kompozice zvážní a přejde do celkem vyhraněného parfému, v jehož základu najdete dřevité tóny cedru a pačuli spolu vůní kůže. A pak už víte, že tohle není pro kluky. Ale pro ty, kteří už o životě něco ví.  

Instinktivní cesta k sobě: Burberry Hero 
Odvaha slyšet své JÁ a následovat instinkty. Moudrost, zrání, objevování vlastních schopností. Síla i emoce. Bojovnost i vrozený respekt a úcta k těm, kteří jsou okolo…  parfémovaná voda Burberry Hero  vysílá naprosto nepřehlédnutelné signály přirozené mužské energie, která nemá potřebu dělat „ramena“. Tohle je nový sex-appeal 21. století. Zatraceně opojný! 

Parfumér Ricardo Tisci, pro kterého je to první spolupráce se značkou Burberry, v úvodu nadupal kompozici energií borovic a jehličí. Do srdce přimíchal bergamot, štiplavý černý pepř i hřejivý jalovec. A základ vystavěl hned ze tří druhů cedrového dřeva z Himalájí, Apalačského pohoří a Atlasu. Naprosto instinktivně, dokonale sofistikovaně.  

Navzdory všemu a všem: Calvin Klein Defy 
Říct o toaletní vodě Calvin Klein Defy, že je rebelská, nestačí. Defy je o vzdoru. O boji proti konvencím, nesvobodě a uniformitě. Defy jde proti všem očekáváním, boří mýty a hranice a nově definuje takové, které si pro sebe vysnil muž, který tuhle vůni nosí! Bez křiku, bez síly, vlastně úplně hladce a klidně, ale o to pevněji. S přesvědčením, že je třeba žít si po svém… 
 
Tváří se stal herec Richard Madden, kterého znáte ze seriálu Hra o trůny. A v kampani Calvin Klein Defy jde především o mužskou nezávislost. Zajímá vás složení? Svěžest bergamotu vyvažuje harmonická levandule a hned na úvod vysílá signály plné klidu. Uklidňující účinky se přisuzují i oleji vetiveru, který se skrývá v srdci téhle toaletky. A nakonec přijde vzácná ambra.  

Parfémové novinky pro pány

Unisex party: D by Diesel 
Diesel unisex vůním moc prostoru obvykle nedává, ale trendy poslední doby, kdy se stírají rozdíly mezi pohlavími, ignorovat nechtěl. A tak poprvé pod vedením kreativního ředitele Glennem Martensem vypustila značka do světa unisex toaletku D by Diesel. Povedla se? Vlastně ano. Pokud jí odpustíte, že její „hlava“ je čistokrevně pánská a na pudrové unisex tóny si u ní musíte počkat, je docela možné, že v ní fakt oba dva najdete svou novou vůni. Čím si vás kromě plnitelného flakonu získá? 

Pány hned v úvodu citrusovou svěžestí typickou skutečně víc pro pánské vůně. Jenže vzápětí přijde zázvor, a už to frčí na mnohem zajímavější vlně, jež z citrusů sklouzává k pudrovému srdci z esencí bavlny a džínoviny, které baví i holky. Je to sexy i rebelské. A omamnost se stupňuje, jakmile k vám dorazí levandule a boží vanilka. A v tomhle základu už definitivně zůstává kus jeho i kus jí… So hot! 
 
Návrat ke kořenům: Armani Code Homme Parfum 
Armani Code Homme Parfum se ve své kompozici vrací k původní vůni Armani Code a pracuje nejen s jejím zintenzivněním, ale zároveň je jakoby citlivější. Původní oblý flakon oproti tomu dostává hrany, ale také možnost znovunaplnění (tedy deklaruje svůj vztah k udržitelnosti), což už je skoro must have. 

Složení na první pohled nepřekvapí. Nejdřív tu máme bergamot, pak kosatec, ale už k němu přidává nový Armani Code hodně zajímavou šalvěj. A nakonec se ukotví v dřevitých tónech cedru a tonka fazole. Hraje se o autenticitu, sofistikovanost, přiznané emoce, ale stejně tak o silně maskulinní energii, která našim mužům pořád tolik sekne! 

Tak už máte vybranou svoji parfémovou novinku letošního podzimu?