Přejít na hlavní obsah

Máme pro vás TOP make-up trendy roku 2023! Zamilujete se do neonu, perleti nebo minimalismu?

16. 1. 2023

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Z přehlídkových mol se na nás valí ty nejnovější trendy v líčení na rok 2023. Vybrali jsme ty nejlepší, které zvládnete i sami doma bez pomoci profesionálů.

Zatím se zdá, že po několika letech nošení respirátoru a zakrývání si obličeje budeme moci Nový rok přivítat s čistým štítem a obličejem připraveným na ty nejlepší trendy v líčení. 

1. Experimentální tvářenka 

 „Zdravíčko“ jen na jablíčkách tváří se v roce 2023 už nenosí. Bude víc vidět a můžete ji nanášet skoro kam se vám zlíbí. Ať už to bude místo kontury, do tvaru „C“, od spánku po nejvyšší bod lícních kostí, ostře říznutou jako v osmdesátkách, nebo s ní přejedete i přes hranu nosu, jako byste se na chvíli omylem zapomněli na sluníčku. Sáhnout můžete jak po krémové (s tou to bude trochu jednodušší), tak po pudrové tvářence

Začervenejte se s našimi tvářenkami

2. Neon, kam se podíváš 

Schovejte svou paletku neutrálních očních stínů na chvíli do šuplíku a připravte se na další beauty trend – neonky. Oranžová, fialová, modrá, žlutá, růžová nebo zelená barva je přesně to, co teď potřebujete. Pokud vás trochu děsí představa, že byste měli mít ostře zelené celé víčko, začněte zlehka, třeba jenom linkou nebo rozzářeným vnitřním koutkem oka. Fantazii se meze nekladou. Pamatujte ale na jednu věc: Výsledek musí zářit, ale s matným finišem.  

Výrazně se vybarvěte

3. Perleť je zpět 

Pamatujete si Nicole Richie a Paris Hilton, kterým rty zářily snad až do vesmíru? Tenhle „mileniální“ trendy make-up ledově perleťových rtů je zpět, tak se ho nebojte použít. Bude to krásné osvěžení po těch všech matných rtěnkách posledních let. Na tento trend můžete použít rtěnku, lesk na rty, nebo můžete třpytivý rozjasňovač „naťupat“ prstem či štětcem. 

Jak na ledově zářivé rty

4. Maximální minimum 

Pro ty z vás, které nové trendy v líčení roku 2023 zatím trochu vyděsily svou nápadností, je tu jeden minimalistický počin. Absolutně čistý make-up s lehce zvýrazněnými tvářemi. Na rozdíl od „no make-up look”, kterého dosáhnete s pomocí velkého arzenálu přípravků, tohle minimalistické líčení se vyznačuje malým počtem produktů. Stačí tónovací krém, tvářenka, upravit obočí a řasy a máte hotovo. 

Minimalizujte jednoduše

Které make-up trendy pro rok 2023 se vám nejvíc líbí? Nebo zkusíte rovnou všechny? My v redakci určitě ano!