Nejhezčí kombinace manikúry a pedikúry pro letošní léto

10. srpna 2020notino.cz
Jste přesvědčené, že barva laku na nehty by měla vždy ladit na rukou i nohou? Rádi bychom vás vyvedli z omylu. Byla by přece škoda nosit stejnou barvu laku hned dvakrát, když můžete vybírat z více než 60 odstínů. Léto je navíc jako stvořené pro barevné experimentování, no ne? Přizvali jsme proto globální školitelku značky essie, Ritu Remark, která vytvořila takové dvojice, se kterými budete sladěná-nesladěná, a to od palce k palci.

INSPIRACE DOVOLENOU

Začneme zlehka a nenápadně… alespoň co se vršku týká. Pokud preferujete neutrální odstíny na rukou, sáhněte po nude essie spin the bottle. Tato barva vám určitě připomene písek na pláži. No a co jiného sladit k písečné pláži než tyrkysovou vodní hladinu, kterou najdete v lahvičce essie mint candy apple.

LETNÍ KLASIKA

Žhavé letní dny často svádějí k zářivým barvám, jako essie peach daiquiri, šťavnatý broskvový odstín, který bude vypadat skvěle v každých sandálkách. A v rámci ovocného koktejlu k ní na ruce zvolte meruňkovou v jemnějším odstínu essie perfect mate. Zkrátka perfektní letní duo.

VZHŮRU DO OBLAK

Nejen hlavu můžete mít v oblacích. Inspirujte se zářivě modrou letní oblohou i pro vaši mani – pedi kombinaci. Lehce třpytivá, blankytně modrá-to je legendární essie bikini so teeny, který křičí léto. A pro doplnění si ve stylu obláčků ozdobte nehty na nohou mléčným odstínem essie allure.

PROTIKLADY, CO SE PŘITAHUJÍ

Kdy jindy se vrhnout do trochy nehtového experimentování než v létě? Ač na první pohled může vypadat kombinace pastelově fialové essie lilacism a zářivě červené essie fifth avenue nesourodě, věřte, že v kombinaci mani a pedi funguje tahle dvojice naprosto skvěle.

TÓN V TÓNU

Další možností pro párování je zůstat u jedné barvy, ale sáhnout po hodně kontrastních odstínech. A protože jen růžová to může být, spojte manikúru v zářivě růžové barvě essie watermelon s pedikúrou v jemné, pastelové, ale plně krycí růžové essie fiji.

Nikdy ale nezapomínejte, že laky nejlépe vyniknou na upravených nehtech. Tady najdete pár tipů, jak na to. Nejprve odlakujete případný předchozí lak a dopřejte nohám koupel. Stačí 8-10 minut v teplé vodě, během kterých vám krásně změkne kůže. Nehty se vždy snažte tvarovat do čtverce, ať se vyhnete zarůstání. Stejně jako u rukou je třeba i na nohou zatlačit kůžičky, skvělým pomocníkem bude pomerančové dřívko a olejíček essie apricot nail & cuticule oil. Další na řadě je pilník a zlaté pravidlo, vždy pilujte pouze v jednom směru! A poslední 2 kroky před samotným lakováním by měly být hydratace celých chodidel krémem a následné odmaštění nehtů odlakovačem, aby vám lak z nehtů “nesklouznul”.

Přečtěte si více