Zapomeňte na botox, vyzkoušejte krém s hadím jedem

19. března 2021notino.cz
Většině lidí způsobí zmínka o hadím jedu hrůzu, každý beauty nadšenec naopak zbystří a v oku se mu objeví malá jiskřička. Krémy s hadím jedem mají totiž znatelný protivráskový účinek, a ne nadarmo se této složce přezdívá botox bez jehel. Na rozdíl od klasické botoxové procedury na vás alespoň okolí pozná, jestli jste zrovna veselí nebo smutní. Co všechno hadí jed umí a v jakých produktech ho najdete?

Co kosmetika s hadím jedem dokáže?

Hadí jed funguje jako lehké anestetikum, uvolňuje obličejové svaly a dokáže oddálit vznik vrásek. Díky vysokému obsahu enzymů, peptidů a aminokyselin zvládne taky redukovat jemnější vrásky, které už se vám na tváři přece jen objevily. Kromě boje proti vráskám je hadí kosmetika skvělá i pro hydrataci a sjednocení barevného tónu pleti.

Tuhle speciální složku ale nenajdete jen v produktech určených na pleť – používá se i ve farmacii díky jeho pozitivním účinkům proti bolestem kloubů, popáleninám, otokům a dalším problémům.

I když jde o takový malý zázrak, hadí krém není vhodný pro každého. Jeho používání byste měli ideálně konzultovat s odborníkem a vyhýbat se mu při alergii na živočišné složky, v těhotenství nebo například při kojení. Hadí kosmetiky by se měly vyvarovat děti a stejně tak byste si je ani jako dospělí neměli nanášet na jakékoli oděrky na pleti.

Bezpečnější a levnější SYN-AKE

Jak už asi tušíte, pravý hadí jed v kosmetice není rozhodně levnou záležitostí. Pravděpodobně i z bezpečnostních důvodů se tak ve Švýcarsku začal vyrábět syntetický jed s názvem SAN-AKE, který se dodává právě do kosmetických a farmaceutických firem.

V laboratořích se vyrábí pouze ta část jedu, která uvolňuje svalové napětí, redukuje svalové kontrakce a má analgetický účinek. SYN-AKE dokáže, stejně jako originál, blokovat nervové signály, které vyvolávají stahy obličejových svalů a způsobují tak vrásky.

Vytáhněte hadí jed proti vráskám

Hadí jed na vrásky je na čase vybrat, když se rozhodnete jít do boje s nimi opravdu naplno. Klasické krémy s hadím jedem můžete navíc doplnit sérem nebo pleťovou maskou. A jaké jsou ty nejlepší produkty?

S hadí péčí můžete začít už ráno – připravte pleť na každý náročný den, kdy bude krém pracovat stejně usilovně jako vy. Syn-ake krém Mizon Aging Care Firming Solution můžete používat při ranní i večerní péči užít si anti-age efekt i hydrataci, jelikož svoje omlazující účinky doplňuje o kyselinu hyaluronovou nebo přírodní oleje.

Stejně královsky se o vaši pleť postará krém Babaria Snake Venom, který účinně bojuje proti vráskám a je vhodný pro všechny typy pleti. Může se taky pochlubit okamžitým efektem, který nejlépe uvidíte asi 2 hodiny po aplikaci.

Pleťový krém s hadím jedem Diet Esthetic SnakeActive obsahuje polypeptid ze zmijího jedu a další aktivní látky, díky kterým bude vaše pleť mladší o několik let a bude dokonale hydratovaná i rozjasněná. Dokáže totiž proniknout do jemných i hlubších vrásek a zredukovat je.

Pokud chcete podpořit účinky krému, přidejte do své péče i hadí sérum proti vráskám Rodial Booster Drops Snake Serum Drops. Dokáže odstranit známky únavy, a když vklepete jen malé množství, vaše pleť bude vypadat jako znovuzrozená.

Zaměřit se ale můžete i na oční okolí a zbavit se tak těch otravných vějířků, které se objevují až moc brzy. Sáhněte po očním krému s hadím jedem Rodial Glamoxy™. Jako občasnou výpomoc a jistotu určitě neuškodí vyzkoušet ani gelovou masku Rodial Snake Jelly Eye Patches.

Tak co, ještě se tak trochu bojíte, nebo už jste se rozhodli? Dejte nám vědět, který z přípravků s hadím jedem vás zaujal nejvíc!

Přečtěte si více