Kérastase Chronologiste: Recenze nové řady pro vlasy nedotčené časem

30. září 2020notino.cz
Anti-aging péči o pleť si dnes do své beauty rutiny zařazují ženy už okolo věku 25 let. To samé se však nedá říci o vlasové péči, kde ve většině případů ženy prevenci stárnutí neřeší. Správné ingredience však dokáží vlasům a vlasové pokožce navrátit jejich přirozenou vitalitu, díky čemuž vlasy působí mladistvým a zdravým dojmem. Přesně takové účinky má i nová řada Kérastase Chronologiste, kterou pro vás otestovaly naše recenzentky.

Jak poznat stárnoucí vlasovou pokožku a vlasy?

Rozpoznat první známky stárnutí pleti je jednoduché, protože na tváři začínáme pozorovat jemné vrásky a pokožka ztrácí svou elasticitu. U vlasů a vlasové pokožky je to už komplexnější, a proto se mnoho žen rozhodne anti-aging vlasovou péči používat poměrně pozdě. Známky stárnutí je možné rozdělit do 6 různých dimenzí podle toho, zda se týkají vlasové pokožky nebo vlasového vlákna.

Proces stárnutí vlasové pokožky

První změnu, kterou můžete na vlasové pokožce pozorovat, je pocit suchosti. Ten souvisí s obnovou buněk a produkcí séba, přičemž tyto procesy se s přibývajícím věkem zpomalují. Pokožka se nestíhá hydratovat a vytváří se na ní viditelné šupiny. To vede k narušení její přirozené bariéry, čímž se vlasová pokožka stává citlivější a náchylnější k podráždění. V tomto stádiu se mohou na pokožce vyskytnout červená místa bolestivá na dotyk. Snížená tvorba kolagenu a kyseliny hyaluronové v těle následně způsobují, že vlasová pokožka ztrácí svou elasticitu. To se odráží na jejím mdlém a oslabeném vzezření.

Proces stárnutí vlasového vlákna

Postupem času vlasové vlákno přichází o svůj přirozený lesk a je na pohled bez života. Hlavními důvody tohoto stavu jsou časté stresové situace, nedostatek vitamínů a nechráněné vystavování UV záření. Vlasové vlákno je pak křehčí a dochází k jeho lámání v důsledku oslabené vlasové kutikuly. Vlasy jsou na dotyk suché a drsné, protože se zároveň zpomaluje produkce séba. Probíhající hormonální změny a snížený podíl proteinů ve vlasovém vlákně přispívají ke ztrátě tvaru a objemu vlasů. V pokročilejších stádiích procesu stárnutí se vlasové vlákno ztenčuje.

Anti-aging vlasová rutina

Prevence je základ. A to platí nejen o naší pleti, ale i o vlasech. Stárnutí sice zcela zastavit nedokážeme, ale používáním správné kosmetiky s účinnými složkami dokážeme vlasovou pokožku a vlasové vlákno dostatečně revitalizovat, a tím stárnutí zpomalit. Profesionální anti-aging řada Kérastase Chronologiste se ve vývoji svých produktů inspirovala právě pleťovou kosmetikou. Produkty této řady obsahují unikátní směs ingrediencí, které vlasy posilňují a pokožce navrací její ztracenou elasticitu. Mezi klíčové složky patří:

  • Kyselina hyaluronová: intenzivně hydratuje a vyživuje vlasovou pokožku a vlasy
  • Vitamín E: chrání před vnějšími vlivy a UV zářením
  • Abyssine: regeneruje poškozené vlasové vlákno

Recenze Kérastase Chronologiste

Řada Kérastase Chronologiste se skládá z 6 produktů, které v sobě kombinují pokrokovou technologii a smyslový zážitek. Každý z nich má na vlasovou pokožku a vlasové vlákno specifický anti-aging účinek.

  1. Detox: Kérastase Chronologiste Pré-Cleanse Régénérant

Před-šamponová lázeň vlasovou pokožku detoxifikuje. Tím ji zanechává připravenou na vstřebávání dalších výživných složek v rutině.

„Musím přiznat, že jsem dosud žádný „před-šampon“ nezkoušela, ale když jsem se rozhodla otestovat tuto řadu, tak se vším všudy. Vždycky jsem měla problém s rychle se mastícími vlasy a podrážděnou pokožkou hlavy. Teď mohu potvrdit, že to bylo skutečně nedostatečnou očistou vlasů. Používám hodně stylingových produktů a ani dvojí mytí šamponem nedokázalo všechno důkladně odstranit. Tento černý před-šampon ale šetrně zbaví mou pokožku hlavy všech nečistot. Vlasy jsou po něm jemné a nadýchané, vydrží déle svěží. Jsem nadšená a šampon jsem okamžitě zařadila do své pravidelné vlasové rutiny.“

Katka, 35 let

  1. OČISTA: Kérastase Chronologiste Bain Régénérant

Kyselina hyaluronová a antioxidanty obsažené v šamponové lázni dodávají vlasům hloubkovou hydrataci. Vlasy jsou po použití pevnější a lesklejší.

„Ne nadarmo se třicítka vnímá jako zlomový bod v procesu stárnutí. Do třicítky jsem měla naprosto bezproblémové, krásné a dlouhé vlasy, které nepotřebovaly žádnou náročnější péči. Pak to začalo jít z kopce. Teď se čtyřicítkou jsem musela vlasy zkrátit po ramena, byly zplihlé, bez lesku, vysušené. Zkoušela jsem různé řady na suché vlasy, ale nebylo to ono, vlasy jen zbytečně zatížily. Chronologiste řada je ale jiná, opravdu řeší to, co potřebuji. Oblíbila jsem si především šampon. Vlasy krásně důkladně umyje, dodá jim zdravý vzhled a život. Navíc ta vůně! Myslím, že je zase nechám dorůst.“

Klára, 41 let

  1. VÝŽIVA: Kérastase Chronologiste Masque Intense Régénérant

Maska vlasové vlákno intenzivně vyživuje díky obsažené ingredienci Abyssine. Vlasy se stávají odolnějšími a pokožka je upokojená.

„Moje vlasy potřebují s přibývajícími roky čím dál intenzivnější péči. Nikdy jsem ale nenašla masku, která by mi vyhovovala. Po všech mi ztěžkly vlasy, byly rychleji mastné a zplihlé. Chrologiste maska je ale naprosto perfektní. Vlasy jsou uhlazené a vyživené, zároveň vzdušné a jemné. Je to perfektní balanc mezi účinky masky a konzistencí kondicionéru. Mohu jen doporučit.“

Adéla, 35 let

  1. OCHRANA: Kérastase Chronologiste Thermique Régénérant

Termoochranná péče vlas obaluje ochranným filmem, který předchází poškození teplotou až do 230 °C. Taktéž snižuje negativní vliv UV záření na vlasy.

„Téměř denně svoje vlasy tepelně upravuji, ať už fénem, kulmou nebo žehličkou. Termoochranu proto vnímám jako naprosto zásadní krok, na který si už pár let potrpím. Kérastase mlíčko vlasy krásně uhladí a ochrání před náporem tepla, a to bez zatížení. Pokud své vlasy trápíte non stop stylingem jako já, určitě toto mléko vyzkoušejte.“

Jitka, 25 let

  1. LESK: Kérastase Chronologiste Huile de Parfum

Parfemovaný olej vlasy vyživuje, podtrhuje jejich lesk a eliminuje roztřepené konečky. Luxusní vůně perské limetky, čajové růže a lehkých dřev je příjemným bonusem navíc.

„Tohle je absolutní pecka. Vlastně ani nevím, zda je potřeba psát něco dalšího. Olejíček vyživuje a dodává vlasům krásný lesk a pružnost, a navíc opravdu božsky voní. Je to velmi sofistikovaná ale zároveň nevtíravá vůně. Vlasy voní i druhý, třetí den. Opravdu se jí nemohu nebažit.“

Dana, 27 let

  1. REGENERACE: Kérastase Chronologiste Sérum Universel

Unikátní konzistence séra udržuje ingredience v jejich nejúčinnější formě. Díky tomu olej dokáže vlasy i vlasovou pokožku hloubkově regenerovat, čímž se výrazně zlepšuje jejich kvalita.

„Říkala jsem si, zda investovat do svých vlasů tolik, přece jen toto sérum není úplně nejlevnější produkt. Ale protože mě mdlé a unavené vlasy trápily už dlouho a nic nepomáhalo, rozhoupala jsem se a koupila si sérum z řady Chronologiste. A musím uznat, že to stojí za to. Efekt je stejný jako u pleťových sér – mají daleko intenzivnější účinek. Vlasy jsou napumpované výživou a získaly zase svůj ztracený lesk a život.“

Zdenka, 46 let

Který z anti-aging vlasových produktů vás zaujal nejvíce? Věříme, že výběr není jednoduchý. Pokud však toužíte po vlasech nedotčených časem, produkty z řady Kérastase Chronologiste jsou tou správnou investicí.

Přečtěte si více