Přejít na hlavní obsah

Děkujeme, stačilo. 7 beauty trendů, se kterými se rozloučíme v roce 2023

25. 12. 2023

Jana Krajčová

Čtení na 4 minuty

S výjimkou červené rtěnky si svou chvíli slávy v beauty světě nikdo neužívá věčně. A abychom mohli přivítat nové trendy, musí ty starší zmizet ze scény. V případě některých jsme za to dokonce rádi, protože na nich vlastně nic moc skvělého nebylo. Takže pokud chcete do nového roku vkročit se stylem a grácií, zapomeňte (alespoň na pár dalších let), že tyto trendy kdy existovaly.

1. Odbarvené obočí 

V několika předchozích letech jsme si chloupky obočí pečlivě pěstovali a ukazovali je světu, aby si je někteří z nás v roce 2023 odbarvili. Čímž se obočí nejen stalo takřka neviditelné, ale taky utržila pořádnou ránu jeho tak dlouho hýčkaná kvalita. Chytla se toho Ariana Grande, Lady Gaga i Bella Hadid, ale pokud jste to zrovna vy nestihli, vůbec vás to mrzet nemusí. Tento trend v úpravě obočí odchází (díky, díky) a vy si nemusíte lámat hlavu s tím, jak odbarvené chloupky vrátíte do normálu.   

2. Beauty rutina o deseti krocích 

Dobrá zpráva pro vaše koupelnové poličky: v novém roce jim můžete výrazně ulevit (a stejně tak i své peněžence). Nadvlády se místo desetikrokové rutiny chopil skinimalismus, který si vystačí s výrazně menším množstvím produktů. Za to však klade důraz na jejich pečlivý výběr a vysokou kvalitu. A to je opravdu důležitá část. Zároveň totiž trendy přejí maximální personalizaci každodenní péče o pleť a styl „jeden produkt pro všechny“ se nenosí.  

Pro minimalismus v koupelně

3. Nekonečné nehty 

Byly všude kolem a nešlo je přehlédnout. Nehty, které říkají „neuklízím, nevařím“. Pokud vás na gelové nehty zrovna neužije a o vlastních drápcích, které vyrostou alespoň pár milimetrů nad špičku prstu, si můžete nechat jen zdát, potěšíme vás. Krátké a zdravě vypadající nehty budou v novém roce v kurzu a co si budeme povídat, trochu praktičnosti v beauty světě vždycky vítáme.  

4. Barbie nehty 

A ještě jedna zastávka v kategorii manikúra. V roce 2023 jsme s nostalgií a láskou vzpomínali na Barbie a připomínali si, že růžová je vlastně super barva. Ale nastal čas ji zase na chvíli uložit na potom. A vyměnit ji, alespoň co se týče laků na nehty, za jiný trendy odstín, který válcuje TikTok a další sociální sítě – třeba Dirty Martini manikúru oslavující olivové tóny. Že by spolu s ní přišla i příhodná doba na vzkříšení ikonického drinku Jamese Bonda? 

Vyzkoušejte nové trendy v manikúře

5. Highlighter na ústupu 

Nalijme si čistého vína, obsese rozjasňovačem v poslední době dosáhla neuvěřitelných rozměrů, až těch třpytek a lesku bylo prostě moc. Nové trendy nám radí zpomalit, ať vaše okolí z té záře nebolí oči. Není tak třeba nakoupené highlightery vyhazovat, ale používat je jen na pár místech, abyste dosáhli jejich primárního účelu. Zvýrazněte jen partie, které chcete nechat vyniknout.   

6. Money piece melíry 

Až se budete rozmýšlet, co provedete v novém roce s vlasy, vyřaďte z možností money piece melíry. I těch jsme si už v posledních letech užili dosytosti (i když to možná generace Z neslyší ráda) a je čas je zase uložit ke spánku. Ale nebojte se, prosvětlování vlasů nikam neodchází, jen se bude držet střídmějších technik, jako je co nejpřirozenější balayage nebo babylights

7. Pěšinka uprostřed 

Možná jste si toho už všimli u Seleny Gomez nebo Kim Kardashian, ale po letech nošení pěšinky uprostřed se zase vrací česání vlasů na stranu. I když se vám bude možná stýskat, pravdou je, že postranní pešinka je pro většinu lidí daleko lichotivější. Odpustí totiž drobné asymetrie obličeje a dodává vlasům objem. Tomuto střídání trendů tak není co vytknout.

Tak teď už víte, jakým trendům posledních let nadobro zamávat na rozloučenou. Budou vám chybět, nebo se už nemůžete dočkat těch nových? Nebo byste k těm, kterým dáváme sbohem, ještě nějaké přidali? Pro nás je druhá možnost jasná volba!