Barva roku 2019: korálová. Víme, jak ji nosit!

14. ledna 2019Jana P
Už pár týdnů je to jasné – Pantone barva roku 2019 bude Living Coral, živoucí korálová, balancující na pomezí červené, oranžové a růžové. Do našich dní má letos vnést energii, životní optimismus, ale také pohodovost a dobrou náladu. Objevit se „musí“ ve vašem šatníku, oživit může váš interiér, a samozřejmě: parádní je i v líčení!

Skvělou volbou je korálová barva pro tmavovlásky, které doslova rozzáří. Vyhýbat se jí nemusí ani blondýnky, zvlášť ty s teplými blond odstíny, ale v jejich případě platí: čím sytější korálová, tím lépe. Vrásky by mohla dělat snad jen rusovláskám. Korálově červené šaty v jejich případě nebudou to pravé ořechové, ale ono bohatě stačí, když se nová barva roku projeví třeba v doplňcích nebo líčení.

Korálová pro lakování

Začít „flirtovat“ s korálovou můžete při lakování nehtů. Letos ji určitě zařadí všechny značky, ale teď hned ji vám ji nabídne např. Rimmel. Jeho 60 seconds Flip Flop (odstín Coral Blush) navíc neskutečně rychle schne a zkušenosti praví, že také dlouho vydrží. Odstín Coralium má i Chanel Le Vernis, který se chlubí velmi vysokým leskem i schopností nehty vyživit a posílit.

Korálová barva na rty

K dokonalosti umí barva roku dovést také rty. Ale pozor: potřebuje zoubky jako perličky. Zažloutnutí má korálová rtěnka tendenci zdůrazňovat. Takže, oprašte kontakty na ústní hygienu, nechte zoubky naleštit, a pak směle testujte. Fantastická je tekutá rtěnka Dior Addict Lip Tattoo v odstínu Natural Coral. Rty opticky zvětšuje a hodí se na den i k večernímu líčení.

Living Coral na oči i tváře

Letošní Pantone barva roku je perfektní i při líčení očí. Makeup Revolution má paletku očních stínů Life on The Dance Floor, konkrétně odstíny Guest List, z nichž si vybere opravdu každá z nás. A samozřejmě, korálová může být i vaše tvářenka (např. Coral Temptation Blush od Bourjois) nebo rozjasňující pudr.

Barva roku ve vlasech

Hledáte změnu účesu? Korálová oživí i ten nejobyčejnější sestřih a zvlášť pro léto to bude barva snů! Navíc nemusíte jít hned do trvalého odstínu, jsou tu jednodenní barvy L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup nebo Colorista Washout, které vám vydrží v závislosti na zvoleném odstínu 5 až 15 umytí.

Korálová na doplňcích

No, a kdybyste měli barvy roku 2019 pořád málo? Krásný, korálově zbarvený flakon má vůně štěstí: Lancôme La Vie Est Belle plná ovoce i vzácných kosatců nebo sladkých pralinek. Nebo se podívejte na hydratační oční krém All About Eyes Rich od Clinique. Korálově zbarvený přebal skrývá poklad, který vám pomůže od vrásek i otoků a nakopne přirozenou tvorbu kolagenu.

Tak ať vám korálová přinese do celého roku hodně živoucí energie a krásy!

Barvu roku 2019 už znáte. A co barva roku 2021?

Přečtěte si více