Pátrejte po spouštěčích
Doktorka mě navedla hned na několik možných příčin. Jako milovnice sportu si několikrát týdně ráda protáhnu tělo v posilce nebo při běhu. Po tréninku jsem si ale myla vlasy až večer, nebo dokonce druhý den. Protože používám různé stylingové přípravky, maz se mi společně s nimi hromadil na pokožce hlavy. Navíc v létě i v zimě vážně ráda nosím různé čepice, klobouky a šátky, takže problémy kromě nedokonalého mytí zhoršovalo nežádoucí zapařování kštice.
citace: Za vznikem pupínků ve vlasech ale může stát i stres, málo spánku, špatná životospráva nebo hormonální výkyvy. A tak mi poradila zaměřit se na zdravější životní styl, a především věnovat pokožce hlavy dostatečnou péči.
Jak se zbavit akné ve vlasech
Vřídky ve vlasech jsem díky jejímu doporučení dostala rychle pod kontrolu častějším mytím hloubkově čisticími šampony pro mastnou pokožku hlavy – hledám účinné látky jako kyselina salicylová, benzoyl peroxid nebo AHA kyseliny. Mrkněte třeba na Kérastase Specifique Bain Divalent.
Dlouhé, krátké, vlnité, rovné, blonďaté i tmavé… všechny vypadají krásně, když jim dopřejete správnou péči. Ať už jsou vaše vlasy jakékoliv, na Notinu seženete vlasovou kosmetiku a doplňky stravy přímo na míru.
A co dál?
Akné na hlavě bylo třeba při mytí příliš nedřít, abych zbytečně nepodporovala tvorbu mazu. Omezila jsem také styling, zvlášť příliš časté lakování, a přestala si hřívu stahovat do těsných účesů, aby mohly vlasy „dýchat“. O obnovu přirozené rovnováhy pokožky a celkovou vitalitu se postarala pestrá strava, kvalitní spánek, plus vitaminy a minerály jako biotin, zinek, selen a céčko (pořiďte si třeba doplněk stravy pro vlasy, nehty a pokožku NATURVITA Biosil Plus). K mému nadšení červené pupínky ve vlasech postupně mizely, až jsem se jich zbavila nadobro! Zkusíte to taky?