Přejít na hlavní obsah

5 TikTok trendů 2023, které promění váš make-up. Znáte je?

13. 5. 2023

Veronika Kučerová

Čtení na 5 minut

Nic se nemění tak rychle jako trendy na sociálních sítích… A trendy na TikToku se možná změnily ještě rychleji, než jsme stihli dopsat tenhle článek. Vytipovali jsme takové make-up trendy 2023, které se dostaly za hranice téhle sítě a zatím se drží zuby nehty. Jak se díky nim promění obsah našich kosmetických taštiček?

Y2K: super retro, nebo nevkus?  

Asi záleží na tom, jaký je váš rok narození. Třeba '90s kids mají Y2K aneb éru milénia spojenou s pubertou, kdy si zrovna tvořily vlastní fashion i make-up názory a zkoušely kde co. To ale neznamená, že pro kohokoliv dalšího je trend 2000s make-upu zapovězený, naopak!  

Lákají vás barevné oční stíny, třpytky místo tvářenky nebo sponky ve tvaru motýlků? To všechno totiž je Y2K. Přidejte tmavou rtěnku, ideálně v odstínech lesního ovoce, a máte vyhráno. Stejně jako když si vytrháte obočí tak tenké, že budete potřebovat lupu, abyste ho našli.  

Pomocí sponek nebo spousty malých gumiček docílíte top looku jako z přelomu tisíciletí – stačí s nimi vytvořit tzv. vesmírný drdol, klidně i více malých drdůlků. U vesmírného drdolu jde hlavně o to, aby konečky vlasů více či méně záměrně z drdolu trčely na různé strany. Takže se hlavně nezdržujte s vlastním perfekcionismem.   

S čím začnete Y2K trend

Jak na Y2K trend? 

  1. Sjednocená pleť je základ, ale protože nechcete být retro, nechte obličej fresh a zářivý.  
  2. Pokud máte svoje obočí fakt tenké, pro tentokrát je to v pořádku, a jen ho zvýrazněte tužkou. Rozhodně zapomeňte na fluffy obočí, to se nenosí! 
  3. Horní víčko očí můžete nechat neutrální, nebo ho přetřete teplým odstínem hnědé. Spodní víčko zvýrazněte modrou tužkou na oči Bourjois Contour Clubbing a rozpracujte doztracena. Nezapomeňte na několik vrstev černé řasenky.  Pro full on Y2K look můžete zkusit i řasenku modrou. 
  4. Na rty patří třpytivá rtěnka, zkuste třeba MAC Cosmetics Satin Lipstick v odstínu Brave. Pro extra třpyt můžete rty lehce přejet rozjasňovačem
  5. Pár pramínků ve vlasech zapleťte do tenkých copánků a můžete vyrazit do víru velkoměsta! 

Extra jednoduché cat eye linky 

Tužka na oči není trend, spíš nestárnoucí klasika. Teď ale zkuste zahodit černou a vzít do ruky hnědou nebo klidně modrou, fialovou či růžovou!  

„Fígl“ ale není v tom, že se odvážete díky nové barvě. TikTok nás totiž naučil, jak na dokonalý tvar legendárních kočičích linek. Stačí, když si tužkou nakreslíte na polštářek prstu roztomilé malé kolečko. Co dál? Vztyčte prst, jeho bříško přiložte k vnějšímu koutku oka a jen potáhněte prstem směrem k obočí. Tímhle pohybem by měl vzniknout přesně ten kočičí ocásek, po kterém tak toužíme!  

Jakou barvu cat eye vyzkoušíte?

Neviditelné obočí 

Co takhle se vykašlat na pinzetu a nechat rovnou celé obočí zmizet? Hashtag #bleachedbrows a jeho stovky milionů sdílení mluví pro tento trend celkem jasně. Proceduru můžete absolvovat ve svém kadeřnictví nebo v salonu, kde si necháváte upravovat obočí. Myslete na to, že odbarvování je intenzivní procedura a na obočí si rozhodně nenanášíme levandulový krém.  

Pokud máte tmavší pigment vlasů a obočí, první fáze odbarvení určitě odhalí žluté tóny. A to nechceme! Je potřeba neutralizátor, který se postará o doslova cool odstín. Měl by být součástí balení s odbarvovačem. Pořád ale platí, že je lepší vše absolvovat v profi salonu. 

A jaký tip jsme si nechali na závěr? Bílé – a tím pádem téměř neviditelné – obočí sluší vlastně každému. Právě proto, že je to tak crazy. Neřešte, jestli obočí ladí s barvou vašeho oblečení, pleti nebo vlasů… Bude to ladit s vaší osobností a to je hlavní! 

All you need is… tvářenka  

Jestli ještě pořád věříte, že tvářenku si mohou uzurpovat jen vaše tváře, TikTok vám to rád vyvrátí. A rovnou ukáže další způsoby, jak tvářenku využít. Protože ji můžete rozetřít v podstatě po celém obličeji – jen ne najednou, prosím!  

Super způsobem, jak dodat pleti trochu (nebo spíš hodně) šťávy, je nanést tekutou tvářenku ve tvaru písmene W. Tento tvar pak rozblendujte na tváři, ideálně houbičkou, která vytvoří ten nejpřirozenější finiš. Postupujte od nosu do stran obličeje a nebojte se dostat tvářenku až na spánky.  

Takhle se totiž postaráte o naprosto dokonalý „sun-kissed“ look, který vám bude každý závidět.

Takzvaný „W blush hack“ vytvoříte snadno

Cool tone make-up look 

Být cool (nejen) na TikToku znamená být doslova COOL. I když pořád milujeme naše bronzery i rozjasňovače a konturujeme jak o život, abychom docílili přirozeně zářivé pleti, TikTok nás učí pravý opak. A vychází opět z '90s a '00s estetiky.  

Pudry se začínají vkrádat zpět do našich kosmetických taštiček a s sebou berou na návštěvu i tvářenky ve studených tónech, černé tužky na oči i modré oční stíny. Dokonalá pleť roku 2023 už nemusí zářit na padesát metrů, ale působí spíš jako pleť porcelánové panenky. Studené tvářenky i kontury jí dodají skoro až vintage look.  

TIP: Jestli se chystáte na party, do kontrastu s porcelánovou pletí pak stačí přidat černé tekuté linky nebo oční stíny a na světě je jednoduchý grunge make-up look, se kterým zazáříte i bez rozjasňovače.  

Vytvořte tajemný pudrový look

Tak co říkáte? Zkusíte některý z pěti make-up trendů?