SOUTĚŽ: Zdravé vlasy mohou růst jen ze zdravé pokožky

10. března 2017Radek
Snažíte se o krásné a zdravé vlasy a stále se vám to nedaří? Tak potom děláte něco špatně. Hodně z nás se soustředí na péči o vlasy jako takové a vůbec nebere v potaz, že kvalitu a délku našich vlasů ovlivňují především vlasové folikuly, které jsou uvnitř naší vlasové pokožky. Je to úplně stejné jako s rostlinou v květináči. Nemůžete čekat krásnou a zdravou květinu, pokud půda pod ní nebude zdravá a nebudete ji pravidelně zalévat a hnojit.

Pokud chcete mít doopravdy krásné a zdravé vlasy, tak byste se měli zaměřit především na stav vaší vlasové pokožky. Pravidelně ji umývat (ideální je zhruba jednou za 2-3 dny), intenzivně vyživovat, nezapomínat na její zvláčnění a také na stimulaci krevní mikrocirkulace a okysličení pokožky.

Před nedávnem se mi do ruky dostala novinka, která je zvláštní už tím, že jde o masku ve formě šampónu. Měla by vaši vlasovou pokožku hloubkově vyčistit a detoxikovat a také obnovit její přirozenou ochrannou bariéru. Navíc je určena i pro lidi trpící seboroickou dermatitidou, kterou mám i já.

Jde o kataplazmatickou masku od francouzského výrobce dermokosmetiky André Zagozda. Tato značka využívá pozitivních účinku mořské vody a mořských řas. Fyziologické a chemické složení mořské vody je totiž velmi podobné lidské plazmě.

Čím je tato maska výjimečná?

Jednou z hlavních složek dermokosmetických přípravků André Zagozda je SEA PLASMA®. Je to vysoce koncentrovaný extrakt z řasy Laminaria digitata. Tato řasa má výborné regenerační a hydratační účinky a stimuluje celou řadu důležitých procesů ve vaší kůži. Navíc reguluje tvorbu kožního mazu a výrazně stimuluje krevní mikrocirkulaci. Obsahuje hlubokomořské sedimenty, minerální soli, aminokyseliny, polysacharidy a plno důležitých vitamínů (A, C, E, B)

Pro koho je určena?

Je určena nejen pro ty, kteří trpí seboreou, ale také atopickou dermatitidou a lupénkou. Měla by si poradit také se zvýšeným padáním vlasů, posilovat řídké vlasy a pomáhá odstraňovat lupy.

Jak se používá?

Až masku poprvé otevřete, tak se připravte, že budete lehce v šoku. Konzistence odpovídá složení, a tudíž je velmi bahnitá a barva je brčálově zelená a ani z vůně asi nebudete zrovna nadšení. I když jde o masku ve formě šampónu, používá se trochu jinak. Nejprve ji nanesete na mokrou pokožku hlavy (můžete ji před tím rozpustit ve troše vody), důkladně ji rozetřete na celý povrch hlavy, jemně vmasírujete po dobu asi 2-3 minut a pak velmi důkladně opláchnete. Stačí úplně malé množství (5-8 ml). Takže maska o obsahu 250 ml by měla vydržet na 40-50 aplikací.

A jaký byl výsledek?

Přesně podle doporučení, jsem ji používal třikrát týdně po dobu asi dvou a půl týdne. Už po týdnu jsem si všiml, že na ramenou nemám žádné šupinky kůže. To je typický projev, který mně nejvíce vadil, protože nosím hodně černého oblečení. Po dvou týdnech jsem byl u holiče a toho jsem se zeptal, co na mou vlasovou pokožku říká on. Odpověděl, že vypadá naprosto zdravě a bez příznaků nemoci.

Tady chci jen upozornit, že pokud trpíte nějakou podobnou nemocí jako já, tak je vždy vhodné poradit se s vaším lékařem. To stejné platí i pro ty, kteří trpí na lupy a nemohou se jich zbavit. Často to může být způsobenou nějakou kožní nemocí a tím pádem se můžete zaměřit na léčení příčin a ne na odstraňování následků. Každopádně za mě zní jasné doporučení.

Chcete tuto zázračnou masku vyhrát?

Kromě této masky nabízí značka André Zagozda i kondicionéry a šampóny, které jsou určeny vždy na konkrétní problém. Můžete díky nim řešit nejen lupy, ale i mastnou nebo citlivou vlasovou pokožku, zabránit padaní vlasů nebo aktivovat jejich opětovný růst.

My vám nabízíme možnost vyhrát nejen tuto novou kataplazmatickou masku v hodnotě 1 850 Kč, ale i sedm vzorků těchto šampónů a kondicionérů. A co proto musíte udělat? Stačí nám napsat, který problém s vlasovou pokožkou by tato maska pomohla vyřešit vám. Vyplňte i svůj email (nebude zveřejněn), abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat. Ve středu 22. 3. 2017 vylosujeme hned dva výherce.

Kdo vyhrává?

Masku společně se vzorky šampónů a kondicionérů získáva Zdenda, která článek okomentoval 20. 3. 2017 18:22:50 společně s Radomírou, která článek okomentovala 17. 3. 2017 17:18:34

GRATULUJEME!

Přečtěte si více