Přejít na hlavní obsah

Podlehněte trendu vrstvení parfémů! Tohle jsou ty nejlepší letní kombinace

28. 5. 2024

Jana Krajčová

Čtení na 4 minuty

Najít skutečně neotřelou letní vůni není lehký úkol. Co kdybychom vám ale řekli, že můžete vonět jako nikdo jiný, a to třeba i s parfémy, které máte doma na poličce? Stačí k tomu jedna maličkost – ovládnout umění vrstvení vůní. Pojďte, naučíme vás to.

Pravidla vrstvení 

Vytvoření vaší vlastní a jedinečné vůně není jediná výhoda této techniky, po které nyní šílí všichni parfémoví nadšenci. Díky vrstvení můžete ještě lépe sladit vůni se svou náladou a příležitostí, prodloužíte výdrž vonného obláčku okolo vás a vaše kreativní já dostane možnost si zase trochu hrát. Tahle hra má ale i svá pravidla, kterých se (alespoň v začátcích) vyplatí držet. Než je jako mistr budete moci porušovat. 

Pro kombinaci volte dva, maximálně tři parfémy, ať výsledek není pro vaše smysly (a okolí) příliš. Dobrým příslibem, že spolu budou vůně ladit, je společná ingredience. A je přitom jedno, z jakých rodin parfémy pocházejí. Experimentování a kombinování nečekaného je samozřejmě povoleno, ale raději se držte zpátky, pokud jde o spojení dvou vysoce intenzivních vůní, jinak by výsledek mohl působit rušivě. A až si vyberete své favority, začněte při aplikaci těžší vůní a přes ni naneste tu lehčí – i ona tak dostane šanci se ukázat.  

Léto k hravosti a zkoušení nových věcí vybízí. Tak pojďte objevovat nová spojení, která jsou ideální do teplých a slunečných dní! 

Voda a kouzlo dálek 

Představte si, že stojíte na skalnatém útesu a vdechujete svěží vzduch protknutý mořskou solí. Přesně tak voní vodní vůně. Evokují lehkost, čistotu a nenucenou letní náladu. Právě to z nich dělá dokonalého partnera orientálních parfémů, které jsou těžší, výraznější, smyslné, tak trochu tajemné a plné exotických složek.  

Okouzlete spojením vody a Orientu

Spojení vodních a orientálních tónů dodá výsledné kombinaci hloubku a krásně podtrhne lehké vodní tóny. Ze svěží vůně na běžný den se tak může stát parfém ideální také na letní večírek pod širým nebem. Vyzkoušejte toto splynutí s pánskými parfémy Dolce&Gabbana The One for Men Intense a Dolce&Gabbana Light Blue Pour Homme Eau Intense nebo spojte dámskou vodní vůni HERMÈS Eau des Merveilles Bleue a orientální HERMÈS L'Ombre Des Merveilles.  

Něžné květiny protknuté dřevem 

Jemné květinové parfémy v sobě mají ženskost a vonnou sílu růží, jasmínu a dalších oblíbených květů, jen s ještě něžnějším, pudrovějším až krémovým nádechem. Na vonném kruhu stojí přímo naproti parfémům z rodiny suchého dřeva, které jsou hřejivé, zemité a jejich poznávacím znamením je kouřové aroma často doladěné vůní kůže.  

Takhle voní jemné květiny a suché dřevo

Jsou tedy naprosto odlišné, ale pravidlo o protikladech, které se přitahují, tady platí do puntíku. Květiny mužnou povahu suchého dřeva zjemňují a společně vytvářejí velmi příjemné, útulné aroma. Objevte tuto kombinaci třeba skrze unisex parfémy Maison Margiela REPLICA Bubble Bath a Maison Margiela REPLICA Under the stars nebo v kombinaci TOM FORD Café Rose a TOM FORD Costa Azzurra Parfum.  

Orientální květiny s aromatickou vůní 

Sílu kontrastů můžete využít i ve spojení orientálních květinových parfémů s těmi aromatickými. V první skupině vůní se květiny prolínají s jemnými tóny koření nebo kadidla, což vytváří jemný, elegantní a lehce pikantní dojem. Aromatické parfémy využívají svěžích a čerstvých tónů bylin, jako je šalvěj, máta, rozmarýn nebo bazalka, ve spojení s levandulí či dřevitými akcenty.  

Lákavá kombinace orientálních květin a aromatických parfémů:

Zdánlivě nesourodému páru to ale bok po boku sluší, protože propojuje svěžest s pikantností, což je maximálně originální a sexy kombinace. Zamilovat se do ní můžete třeba skrze unisex parfémy Parfums De Marly Layton a Parfums De Marly Galloway.  

Tahle hra plná nečekaných zvratů a nových párů nás baví! Přidáte se k letnímu vrstvení parfémů?