Přejít na hlavní obsah

Víte, jak chránit vlasy před sluncem?

15. 6. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Už asi sníte o tom, jak budete v létě trávit čas u vody, těšíte se na hřejivé sluneční paprsky a nejspíš jste si dopředu pořídila kvalitní opalovací krém. Nezapomněla jste ale na něco? Kromě pleti byste měla řešit i ochranu vlasů před sluncem. Ani ty si totiž nezaslouží, abyste je ponechala napospas škodlivému UVA a UVB záření a připravila je tím o lesk a vitalitu.

Vlasy a UV záření

Slunce vaši hřívu sice nespálí, ale UV záření způsobuje rozpad základního stavebního kamene vlasového vlákna – keratinu. Proto k poničení struktury vlasu dochází už po pár minutách pobytu na přímém slunci.

Jak poznáte sluncem poškozené vlasy?

  • Jsou vysušené a lámou se.
  • Jsou vyšisované.
  • Jsou na dotek hrubé.
  • Jsou bez objemu a nelesknou se.

Jak vlasy chránit při pobytu venku?

  • Schovejte se ve stínu nebo pod slunečníkem, zvlášť pokud pobýváte venku v době mezi desátou hodinou dopolední a čtvrtou odpoledne.
  • Noste dostatečně široký klobouk, ale na klasický letní slamák zapomeňte. Vaše vlasy neochrání, protože UV záření jím snadno pronikne.
  • Před koupáním používejte voděodolný sprej na vlasy proti slunci.
  • Po plavání si vlasy opláchněte čistou vodou a naneste na ně ochranný sprej na vlasy s UV filtrem, ty delší na závěr zatočte do drdolu. Tak zůstanou i po koupání v chlorované nebo slané vodě dostatečně hydratované. Navíc tak snižujete plochu vlasů, na kterou dopadají paprsky slunce (a tedy i UV záření) a zamezujete jejich zacuchání.

Komplexní ochrana vlasů proti slunci

Pečujte o pokožku hlavy

Bez zdravé pokožky hlavy nebudou zdravé ani vaše vlasy. Proto si vyberte takový šampon, který kůži i vlasy dostatečně vyživí, poskytne jim UV ochranu a zbaví je chloru a soli.

Sluncem namáhané pokožce hlavy a vlasům prospěje šampon Biolage Essentials SunSorials s vitaminem E. Mírně vysušeným vlasům pomůže šampon Sachajuan Intensive Repair s technologií Ocean Silk pro lesk a hydrataci. O celkovou regeneraci se pak postará šampon L’Oréal Professionnel Serie Expert Solar Sublime s obsahem aloe vera.

Náš TIP: Šamponem z pokožky hlavy smýváte nejen nečistoty, ale také maz, který ji přirozeně chrání. Proto si vlasy myjte maximálně třikrát týdně a nezapomínejte ani na kondicionér.

Pečujte o konečky

Jsou to právě konečky vlasů, které sluníčko dokáže vysušit natolik, že se začnou lámat a třepit. S vhodně zvoleným kondicionérem se vám ale nic takového nestane.

Hydratační kondicionér Wella Professionals Invigo Sun navrátí vašim vlasům ztracenou vláhu, ochrání je před slunečním zářením a usnadní rozčesávání. Stejné vlastnosti má i rychlejší řešení – bezoplachový kondicionér Londa Professional Sun Spark.

Náš TIP: Účinky kondicionéru můžete podpořit následnou aplikací ochranné mlhy Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect.

Pomozte si maskou

Používáte masku na vlasy alespoň jednou týdně? Dobře děláte. Oceníte ji i ve chvílích, kdy vaše vlasy potřebují okamžitou intenzivní péči.

Nám se osvědčila vyživující maska L’Oréal Professionnel Serie Expert Solar Sublime. Ta vlasy regeneruje a hydratuje po celé jejich délce, chrání je před UV zářením a poradí si i se škodami napáchanými chlorem a slanou vodou.

Náš TIP: Kvalitní ochrana vlasů před sluncem je základ, na který se nevyplatí zapomínat ani na cestách. Proto mějte vždycky po ruce praktickou taštičku Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect. Najdete v ní šampon na vlasy i tělo, vlasovou kúru a voděodolný ochranný sprej na vlasy proti slunci.

Správná letní péče o vlasy zkrátka není žádná zapeklitá záhada. Zařaďte ji do své „summer beauty“ rutiny a užijte si sluncem prozářené měsíce naplno a bez jakýchkoliv výčitek!