Přejít na hlavní obsah

Velký průvodce pleťovými peelingy: Po kterém sáhnete?

22. 10. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Mít tvář jako panenka a hebkou jako samet, po tom touží snad každá žena. Protože si ale s pletí během života pohrávají hormony a postupně stárne, zpomaluje se tvorba nových kožních buněk i odstraňování těch starých. Jak to pleti usnadnit? Začněte s exfoliací obličeje. Máme pro vás devět báječných scrubů, chemických a enzymatických peelingů a poradíme vám, kdy který z nich použít.

Který exfoliační peeling je pro váš typ pleti nejvhodnější?

Peeling obličeje prospívá každé pleti, i té nejcitlivější. Je však důležité, abyste si uměla vybrat takový, který uspokojí aktuální potřeby vašeho obličeje. Skvělá zpráva je, že se nemusíte zaměřovat striktně pouze na jeden druh peelingu. Můžete je střídat jak podle stavu pleti, tak podle ročního období. Dopřát si zkrátka péči na míru.

Abychom vám výběr usnadnili, ukážeme vám výhody všech tří druhů peelingů na pleť. Navíc pro vás máme devět nejlepších peelingů na obličej, ze kterých si vybere opravdu každý.

Hodí se pro vás scrub na obličej?

Scruby alias mechanické peelingy mají gelovou nebo krémovou konzistenci a obsahují malé částečky. Ty pleť vyhladí a zjemní tak, že z ní odumřelé kožní buňky fyzicky odstraní. Skvěle fungují jako občasná obměna chemického a enzymatického peelingu. Jen si dejte pozor, abyste při masáži obličeje scrubem moc „netlačila na pilu“. Částečky nechte po pleti jen jemně klouzat.

Náš TIP: Scruby jsou vhodné i k exfoliaci pokožky na krku. Aby byla jemná jako hedvábí, úplně postačí, když budete mechanickým peelingem krk lehce masírovat jednou až dvakrát týdně.

4 skvělé scruby na obličej

Šetrný gelový peeling Payot Les Démaquillantes odstraňuje odumřelé kožní buňky pomocí malinových zrníček. Pleť hloubkově vyčistí a zvláční.

Jemný peeling na obličej Saffee Cleansing Melting Jelly Scrub obsahuje krystaly cukru v olejové bázi, takže pleť vyčistí bez nadměrného vysoušení. Skvalan se zase postará o její dokonalou hydrataci a zjemnění.

Ve složení vyhlazujícího peelingu pro citlivou pleť Lancôme Rose Sugar Scrub najdete zklidňující růžovou vodu i vyživující med. Po použití bude váš obličej nádherně vyčištěný a hydratovaný. Také fyziologický hypoalergenní ultrajemný peeling La Roche-Posay Physiologique je vhodný pro citlivou pleť. Jeho aktivními složkami jsou drobné částečky pemzy, glycerin a perlit.

Kdy sáhnout po chemickém peelingu?

Chemické peelingy jsou ze všech nejsilnější. Využijete je, pokud řešíte jemné vrásky, povadlou pleť, rozšířené póry, pigmentaci nebo jizvičky po akné. Obsahují AHA, BHA nebo kombinaci těchto kyselin a díky nim působí hluboko v pokožce.

4 úžasné chemické peelingy

Toužíte po rozjasněné pleti? Zvolte veganský chemický peeling Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution. Podobnou službu vám prokáže také intenzivní peeling Estée Lauder Perfectionist Pro, který kromě AHA a BHA kyselin obsahuje i hydratační kyselinu hyaluronovou.

Další skvělou variantou je pak jednokrokový peeling NeoStrata Resurface pro vyhlazení a zjemnění pleti, který navíc stáhne rozšířené póry. Jestli ale dáváte

přednost aplikaci chemického peelingu tamponkem, pořiďte si Perricone MD No:Rinse pro zpevnění kontur a obnovení pružnosti pleti.

Není vhodnější spíš enzymatický peeling?

Po peelingu s enzymy z ananasu, papáji, granátového jablka nebo jiného ovoce sáhněte, pokud nemůžete nebo nechcete používat ten chemický. Enzymy sice neproniknou tak hluboko do pokožky jako AHA nebo BHA kyseliny, ale výsledky se dostaví „na počkání“.

Tip na báječný enzymatický peeling

Grown Alchemist Cleanse obsahuje účinný komplex aminokyselin určený pro buněčnou obnovu. Dále v jeho složení najdete fík pro výživu a zvláčnění pleti a plod santalovníku. Je vhodný i pro velmi citlivou pleť a lze ho aplikovat také na jemné oční okolí.

Jak často používat peeling na obličej?

Zlatým pravidlem je, že byste se exfoliaci obličeje měla věnovat jednou až dvakrát týdně. Je-li vaše pleť velmi citlivá, držte se tohoto harmonogramu za každých okolností. Pokud ale máte pleť vysoce odolnou, můžete frekvenci „peelování“ o něco navýšit.

Náš TIP: Aby si na účinky vašeho oblíbeného peelingu pleť příliš nezvykla a nezlenivěla, jednou za čas ho nahraďte jiným.

Stále si nejste jistá, který je ten pravý? Zkuste mrknout i do našeho průvodce Jak na peeling obličeje!

Je vaším „nej“ klasický scrub, enzymatický peeling, nebo chemický peeling? A na který nedáte dopustit? Dejte nám vědět v komentářích.