Přejít na hlavní obsah

Vegan make-up, který vydrží? Našli jsme a nenecháme si pro sebe! 

23. 1. 2023

Veronika Kučerová

Čtení na 3 minuty

Čím dál víc z nás nedbá jen na to, jak vypadá náš final make-up look, ale i na to, co za produkty ho vlastně tvoří. Co si na obličej nanášíme a jaké to má složení. Někdo upřednostňuje veganskou kosmetiku z etických důvodů, někdo zkrátka jen rád zkouší nové možnosti. Ať už je to jakkoli, i velké značky se snaží vyslyšet naše přání a přichází s kolekcemi s veganským složením.   

Vegan a udržitelné neznamená drahé   

Pojďme si na začátek ujasnit jednu věc. To, že je něco vegan nebo má například biologicky rozložitelný obal, rozhodně neznamená, že je to cenově nedostupné. Výroba probíhá zkrátka jen jiným způsobem a přiznejme si, že značky se světovým věhlasem a miliony prodaných produktů si levnější produkt můžou dovolit. Je to štěstí pro nás, jelikož se rozšiřuje výběr kosmetiky, která je etická a zároveň cenově přijatelná. 

Kvalita za dobrou cenu? Umí ji Rimmel, Maybelline i Essence  

Rimmel Kind & Free   

Do nové životní etapy se pustila značka Rimmel, když do světa poslala řadu Kind & Free™ . A určitě se shodneme, že název mluví za vše. Dobrý brand prostě musí vyslyšet potřeby a přání zákazníků a jít jim naproti!   

Proto řada Kind & Free™ neobsahuje žádné ingredience živočišného původu, včetně jakýchkoli vedlejších zvířecích produktů, jako je včelí vosk nebo med. Vznikla tak spousta produktů kvalitní dekorativky. Kind & Free™ je postavena na závazku značky Rimmel oslavovat různorodost krásy, odvážnou osobitost a sebevyjádření.  

Jaké vegan a udržitelné produkty vyzkoušet?

Maybelline Green Collection   

Maybelline chápe, že spotřebitelé hledají vysoce výkonné produkty, které jsou navržené s ohledem na všechny obyvatele světa, ale co je nejdůležitější – právě pros ohledem na milovníky kosmetiky. Maybelline Green Collection je proto postavena na čtyřech pilířích.  

1. Formule, které obsahují minimálně 70 % složek přírodního původu.  

2. Obaly, které obsahují směs nových a recyklovaných materiálů.   

3. Formule, které jsou veganské, což znamená, že neobsahují žádné složky živočišného původu.   

4. Složení, které je čisté. To znamená, že neobsahují určité složky, kterým se někteří spotřebitelé snaží vyhnout.  

Jaké vegan a udržitelné produkty vyzkoušet?

Essence   

U Essence nemusíme přidávat název řady, jelikož celá tahle značka je veganská. Veganské produkty od Essence neobsahují žádné složky živočišného původu. Místo toho značka používá rostlinné nebo syntetické látky. Životní podmínky zvířat jsou pro Essence důležité od samého začátku, – proto značka nikdy netestovala produkty na zvířatech.   

Od roku 2021 jsou všechny nově vyvinuté produkty Essence vyrobené z čistě veganských ingrediencí a značka v tom chce i dál pokračovat.  

Tak máte vybráno? Veganské kosmetické produkty jsou in, tak buďte taky.