Přejít na hlavní obsah

Umělé řasy: jak je nalepit, sundat a jaké vlastně vybrat?

29. 10. 2019

Jana P

Čtení na 5 minut

Když vaše řasy nejsou dost husté ani dlouhé a do mrkací panenky máte na míle daleko, jsou tu umělé řasy. Jsou sexy, šetří čas a není se čeho bát. Fakt! Vyberete si klasické nalepovací řasy, trsové, nebo cool magnetické řasy?

Trsové řasy

Trsové řasy jsou maličké svazky řas, s nimiž můžete zahustit vlastní řasy po délce celého horního víčka, anebo je použijte jako hravý doplněk. Když přidáte pár trsů jen do vnějšího koutku oka, máte dokonalý cat eye look. Pokud trsové řasy vlepíte ke středu víčka, můžete opticky krásně zvětšit menší oči. Nebo si pohrajte s jejich délkou – přirozené líčení chce střídat různé délky trsů, pro cat eye look dejte nejdelší k vnějšímu koutku oka a k vnitřnímu nejkratší, pro optické zvětšení očí do středu.

Proč si je vybrat?

  • Jsou skvělé pro začátečníky, protože nabízejí jednoduchou aplikaci.
  • Jsou nejvíc variabilní.
  • Dovolují opravdu přirozené zahuštění vašich vlastních řas.

Jak nalepit trsové řasy?

Natočte kleštičkami vlastní řasy, přejeďte je řasenkou a jdeme na to. Potřebujete trsové řasy, zkuste třeba Artdeco Permanent Individual Lashes, pinzetu a speciální lepidlo na trsové řasy. To kápněte na kousek alobalu nebo do třeba víčka od láhve.

Trs uchopte pinzetou a „uzlík“ na konci namočte do lepidla. Přiložte k vlastním řasám a od kořínků ke konečkům v místě, kde chcete trs umístit, přejeďte „lepidlovým uzlíkem“ své řasy. Pak teprve přiložte trs řas co nejblíže k víčku (ale ne na něj, zůstávejte na řasách!), přitlačte a máte hotovo!

Jak sundat trsové řasy?

Vezměte vatový tampon, naneste odstraňovač lepidla na řasy (náš tip: Ardell LashFree), přiložte na zavřené oko a po dvou minutách trsové řasy stáhnete. Řasy značky Artdeco můžete mít i několik týdnů. Záleží na vás, jestli chcete trsové řasy jen jako doplněk na party nebo na každodenní nošení.

Klasické umělé řasy

Je tolik druhů! Některé z nich jsou super přirozené umělé řasy, jiné zdramatizují vaše večerní líčení. Jsou různě dlouhé, různě husté. Je těžké si vybrat! Vyzkoušejte třeba Ardell Whispies nebo NYX Professional Makeup Wicked Lashes.

Proč si je vybrat?

  • Jsou skvělé, když už si troufáte světu přiznat, že používáte umělé řasy (a milujete opravdu propracovaný make-up).
  • Správně zvolený typ (hustota i délka) vám dovolí nosit je přes den i v noci na party.
  • Protože si je můžete zastřihnout, přizpůsobí se na míru délce vašich očních víček.

Jak nalepit umělé řasy?

Umělé řasy podle potřeby a délky vašeho víčka zastřihněte a zohýbejte, aby měly správný tvar (řasy na měkčím silikonovém proužku to nepotřebují). Lepidlo na umělé řasy můžete vzít černé, ale je tu riziko, že ho nanesete, kam nechcete, a budete řešit fleky. Nejoblíbenější jsou proto bílá lepidla, která po zaschnutí zprůhlední, třeba Duo Ardell, které seženete i ve verzi se štětečkem.

V tenké vrstvě ho naneste, nechte pár vteřin „oschnout“, aplikátorem nebo pinzetou přiložte umělé řasy ke středu víčka, přitlačte a upravte ve vnitřním i vnějším koutku oka. I tady svoje řasy předem nalíčíte.

Jak sundat umělé řasy?
 

Chytněte je ve vnějším koutku a pomalu strhávejte. Lepidlo nezatuhne na beton, jen se změní v pevnější gel. Zbytky z očních víček sloupnete a oči normálně odlíčíte. Lepidlo z umělých řas setřete opět odstraňovačem.

Magnetické řasy

Ne všechny beauty fanynky jsou z nich paf. Ale ono je to o technice. Magnetické řasy chtějí totiž fakt hodně trpělivosti v začátcích a pak je to paráda!

Proč si je vybrat?

  • Ušetří vám peníze za nákupy lepidla a „patlání“.
  • Jsou ohleduplné k vašim vlastním řasám.
  • Vydrží s vámi opravdu dlouho.

Jak nasadit magnetické řasy?

Magnetické řasy tvoří dva pásky: jeden dáte nad a druhý pod svoje řasy, a protože jsou oba opatřené magnety, spojí se a drží. Ale potřebujete trpělivost. Vyndejte je z krabičky a zohýbejte, protože jinak jsou celkem rovné a trčely by. Nanést je můžete na nalíčené řasy pinzetou (plastovou, aby se na ni magnety nechytaly), nebo prsty. To záleží na vás.

Přiložte ke středu víčka nejprve horní pásek a pomozte mu po stranách do správného tvaru. To samé udělejte zespodu řas a nakonec je semkněte, aby dobře držely i kopírovaly tvar oka. Na YouTube pak najdete i návody, jak nanést magnetické řasy pomocí kleštiček na řasy. A to je bomba! Nevíte, které magnetické řasy vybrat? TOP jsou určitě Ardell řasy, konkrétně Ardell Magnetic Lashes.

Jak sundat magnetické řasy?

Vlastně je jen promnete, tím přerušíte magnetické působení pásků a ony se „pustí“. Používat je můžete denně a dlouho, záleží, jak jste na ně opatrná.