Přejít na hlavní obsah

Ultrazvuková špachtle – nejlepší společník pro krásnou a zářivou pleť

6. 6. 2022

Bára

Čtení na 4 minuty

Jsem milovník kosmetických ošetření. Sice nechodím do salonu tak často, jak bych si přála, ale kdykoli se oddám profesionální péči, začnu si slibovat, že odteď už budu chodit pravidelně. Často však zůstane jen u slibů. Nedám proto dopustit na ultrazvukovou špachtli, která zvládne malé efektivní kosmetické ošetření i doma.

Co vlastně je ultrazvuková špachtle na obličej? Jde o malý a skladný přístroj, který vám v koupelně zabere minimum místa. Její kouzlo tkví v tom, že funguje na principu ultrazvukových vln, díky nimž dokáže odstranit maz i nečistoty z hloubky pórů tak jako žádné jiné hloubkové čištění. Má dva režimy, jeden na čištění a druhý na zlepšení účinků krémů, sér a masek. Mně se skvěle osvědčila nová ultrazvuková špachtle Notino Beauty Electro Collection 

Produkty

Co umí ultrazvuková špachtle:

  •  při pravidelném používání vyčistí i hluboké póry, odstraňuje černé tečky
     a přebytečný maz
  •  podporuje účinky pleťové péče
  •  minimalizuje jemné linky a vrásky a předchází předčasnému stárnutí
  •  podporuje mikrocirkulaci, takže pleť vypadá zdravější
  •  má liftingový účinek a zlepšuje pružnost a pevnost pleti 

Můj tip: Mám vyzkoušeno, že špachte skvěle funguje třeba s omlazujícím pleťovým sérem s hydrolyzovaným kolagenem Korika Korean Heritage.

Jak používat ultrazvukovou špachtli?

Úplně jednoduše. Před prvním použitím nabijete přístroj přes USB kabel, a jakmile je nabitý, což poznáte podle světelné signalizace, můžete ho okamžitě použít. 

Jak na čištění pleti ultrazvukovou špachtlí?

Kosmetickou špachtli musíte používat na dokonale čistou pleť. Já po ní proto nejčastěji sáhnu večer po důkladném odlíčení. 

Výhodou je, že k samotnému čištění pak nepotřebuji už žádný další produkt.

Pleť pouze navlhčím vodou nebo postříkám pleťovou vodou ve spreji (mám ráda levandulovou vodu Purity vision Bio Lavender), zapnu režim čištění a hranou špachtle jemně přejíždím směrem od krajů ke středu obličeje. Po pěti minutách se špachtle sama vypne; a když chci proces ošetření zkrátit, udělám to sama pomocí tlačítka. Pleť je krásně čistá a zdravě prokrvená. 

Moje tipy: 

  • Soustřeďte se hlavně na místa, kde máte ucpané póry, tedy na nos, čelo a bradu.
  • Kdykoli mám pocit, že špachtle špatně klouže, přestříkám pleť vodou ve spreji a pokračuji.

Jak pomocí špachtle zapracovat sérum nebo krém?

Tuhle funkci miluji a zapínám ji často i potom, co si pleť nejprve vyčistím. Nanesu pleťové sérum, krém nebo masku, zapnu druhý režim na zapracování pleťových přípravků, a plochou částí špachtle opět přejíždím přes obličej. Je to příjemná masáž. Díky ultrazvukovým vlnám se aktivní látky z přípravků dostanou rychleji a hlouběji do pleti. Moje tvář pak vypadá svěže a odpočatě během pár minut. Tento režim můžete použít, kdykoli chcete získat z přípravků maximum, třeba každé ráno.

Můj tip: Před večírkem nanesu masku a pak ji špachtlí rychle zapracuji do pleti. Osvědčila se mi omlazující maska Sisley Black Rose Cream Mask. Pokud toužím prohloubit relax, udělám to klidně ve vaně, špachtle je totiž voděodolná. Efekt je vidět okamžitě, pleť je odpočatá a vyhlazená.

Jak se o kosmetickou špachtli starat?

Špachtli vždy po použití opláchnu vlažnou vodou a pečlivě osuším hadříkem nebo ručníkem. Poté ji uzavřu krytem a uložím v koupelně na poličku. Špachtle je naštěstí tak malá, že si ji s sebou můžu přibalit i na cesty. Na jedno nabití vydrží pět hodin, takže mám o krásnou pleť postaráno i na dovolené. 

Přiznávám, že už si svůj zkrášlující rituál bez ultrazvukové špachtle neumím představit. Používám ji třikrát týdně a nemůžu si ji vynachválit. Od té doby, co s ní ošetřuji svůj obličej, je moje pleť čistší, zářivější, hladší a působí mladistvým dojmem.