Přejít na hlavní obsah

Uklidňující vůně do ložnice. Bylinkové usnadní usínání, bavlněné přinesou pocit bezpečí

23. 3. 2023

Jana Potužníková

Čtení na 3 minuty

Představte si svou ložnici jako dokonalou oázu klidu, do které stačí vstoupit a hned cítíte, jak se zklidňuje tep, automaticky dýcháte zhluboka, uvolňujete se... Abyste za okamžik lehce usnuli. Nesplnitelný sen? Ale vůbec. Mnohdy totiž stačí vhodné vůně do ložnice!

Vonná antistresová terapie 

Každý večer se to opakuje. Tělo napnuté po celodenním stresu, mozek zavařený ze zvládnutých i nedodělaných úkolů. A co teprve představa dalšího dne! Porady v práci. Zkoušky ve škole. Spousta povinností doma. Namísto uvolnění mozek jede na plné obrátky. 

A pak si jdete lehnout a nejde to. Člověk by si tak potřeboval odpočinout! Jenže čím víc stresu, tím je to s usínáním komplikovanější. Pomoct vám mohou uklidňující vůně. Jaké to jsou? 

Bylinková relaxace funguje na všechny 

Pokud můžete, vsaďte na bylinky. Uvařte si navečer nějaký dobrý bylinkový čaj na spaní. Nezklame vás heřmánek, levandule, meduňka, kozlík, ale do směsí na spaní se přidává třeba i konopí a vlčí mák…  

A pak si pozvěte bylinkové vůně i do ložnice. Úplně nejsnáze funguje levandulový sprej na polštář. Ten opravdu jen nastříkáte a necháte se unášet nasládlou vůní levandule. Rychlé řešení, které si s sebou navíc snadno vezmete i na cesty. Stejně jako relaxační bytový sprej. 

Sprej na polštář, nebo interiérový sprej?

Ultrazvukové difuzéry pro míchání osobitých vůní 

Že jste ještě nezkusili ultrazvukové difuzéry? Můžete do nich míchat vonné směsi podle aktuální nálady. A jestli řešíte, jak provonět ložnici právě večer, pak mezi esenciálními oleji na spaní nesmí zase chybět levandule. Její harmonizační schopnosti jsou skoro až mystické!  

Z olejů dobře funguje i jemná meduňka, zklidnit rozházené nervy umí kupodivu i olej z majoránky (navíc podporuje klidné dýchání), a když nedokážete přestat přemýšlet, kápněte do difuzéru vanilku či benzoe.  

Pokud to jde, kupujte hlavně čistě přírodní esenciální oleje. Fungují a zaručeně víte, z čeho jsou – z čisté přírody.

Vyberte si svůj difuzér i esenciální oleje

Vůně bavlny, čistého prádla a horského vzduchu 

Jen si vzpomeňte, kde a kdy se vám spí nejlépe... Je to v horách, lesích, v obklopení té specifické vůně čerstvého vzduchu? A nemáte pocit, že usnutí i samotná noc jsou mnohem jednodušší, když máte čerstvě povlečeno? 

A tak to prostě je. Mezi božsky uklidňující vůně patří vůně čerstvého vzduchu, lesa, vůně moře a také bavlny a čistě vypraného prádla. Všechny fungují jako vůně pro lepší spánek. A skvělé je, že je do ložnice můžete vnést prostřednictvím vonných svíček, sprejů nebo tyčinkových difuzérů.  

Vonné svíčky & spol. pro klidné spaní

Sofistikované vůně pro náročné spáče 

Pokud nefandíte jednoduchosti a milujete sofistikované vůně se spoustou rafinovaně poskládaných komponent, i v těch se můžete vyřádit, až budete hledat svou uklidňující vůni do ložnice. Nebo třeba vůni pro navození intimní atmosféry... 

Dopřejte si trochu ložnicové rafinovanosti

Mimochodem, spousta z těchto uklidňujících vůní by mohla být prima dárek, co myslíte? Pro kohokoliv, kdo je vám blízký…