Přejít na hlavní obsah

Čtyři skincare trendy, které miluje generace Z. Znáte je?

27. 5. 2024

Iva Davies

Čtení na 2 minuty

Generace Z vládne světu. Zajímají se o inkluzivitu, udržitelnost a inovace. Jak v módě, tak v kosmetice. A nespokojí se jen tak s něčím. Už nestačí být jen sám sebou, tahle generace chce prostě být tou nejlepší verzí sebe sama. Proč se u nich tedy neinspirovat?

Večer nejdou spát bez dokonalého odlíčení a vyčištění pleti, bez krému s ochranným faktorem nemůžou přes den existovat. To jsou ty základní kameny jejich skincare rutiny. Jaké jsou ale ty největší beauty trendy gen Z, které vám zaručí mladistvou a svěží pleť? 

1. Slugging 

Jedním z největších trendů gen Z je slugging. Princip sluggingu spočívá v tom, že na svoje oblíbené produkty s aktivními látkami nanesete pořádnou vrstvu vazelíny nebo jiných mastných krémů. Tím na pleti vytvoříte bariéru, která zvýší účinnost produktů pod ní a zabraňuje ztrátě vlhkosti. 

Pro zářivou hydratovanou pleť vyzkoušejte

2. Skinimalismus 

Skinimalismus je to pravé pro gen Z minimalisty, kteří nemají čas nebo chuť trávit mládí skincare rutinami složenými z patnácti různých kroků. Stačí tři! Čištění, hydratace a sluneční ochrana. To je tedy základ, pokud vás netrápí žádné problémy s pletí. Rozhodně se ale nemusíte bát přidat třeba rozjasňující sérum nebo retinol.  

To pravé pro minimalisty

3. Holistický přístup 

Holistický neboli celostní přístup k péči o pleť se dokonale hodí pro ty, pro něž je důležitá nejen krása vnější, ale i vnitřní. Do své denní rutiny můžete zařadit zdravou stravu, meditaci a pohyb. A samozřejmě i výživové doplňky, které pomůžou k lepší kvalitě pleti i celkovému zdraví organismu. Do skincare rutiny se nebojte zařadit přírodní pleťovou kosmetiku, která je v souladu s holistickým přístupem. 

K holistické pohodě se vám hodí

4. Technologie 

Ještě nikdy v minulosti nebylo k dispozici k domácí péči o pleť tolik přístrojů, po kterých jsou vidět výsledky skoro jako po salonním ošetření. Ať už se vrhnete do používání světelné terapie, ultrazvukových špachtlí, galvanických žehliček, nebo vakuových čističů pleti, všichni tihle pomocníci zlepšují stav pleti, zpevňují ji nebo hloubkově čistí. A díky tomu zůstává dlouhodobě mladistvá. 

Technologie v péči o pleť

Který z trendů generace Z vás zaujal? Nebo je budete kombinovat? Není problém, skvělé jsou totiž všechny!