Způsobů, jak na zarůstající chloupky vyzrát, jsem už vyzkoušela mnoho, včetně ,,zázračných” krémů proti zarůstání. V tomto článku vám ale přináším tipy, které skutečně fungují. Ať už se potýkáte se zarůstáním chloupků na nohou, v podpaží nebo intimních partiích, s těmito tipy máte do jara pokožku bez chybičky.
Jak zarůstání chloupků vzniká?
Nově vyrůstající nebo zkrácený chloupek by měl v ideálním případě snadno proniknout z podkoží až nad povrch naší pokožky. Bohužel, někdy tento proces nedospěje do zdárného konce a chloupek se zatočí směrem dolů a pokračuje v růstu pod pokožkou. Toto je pro tělo nepřirozený jev a proto se s tím snaží vypořádat jako s jakýmkoli jiným cizích objektem - pomocí zánětu. V tu chvíli už vidíme na naší pokožce malý červený flíček podobný akné.
Za nadměrným zarůstáním může stát vaše genetika. Možná jsou vaše chloupky příliš slabé, tenké nebo přirozeně zatočené. Důvodem může být i nedostatečná hydratace a velké množství odumřelých kožních buněk, které tvoří na povrchu pokožky neproniknutelnou bariéru.
Jak účinně předejít zarůstání chloupků?
Pokud už je zarostlý chloupek na světě, osvědčilo se mi vytrhnout ho pomocí ostré pinzety. Tu ale vždy před začátkem této malé operace vydezinfikuji. Místo po chloupku následně ošetřím peroxidem nebo alespoň vodou po holení s obsahem alkoholu pro zamezení dalšího šíření bakterií a zánětu.
Toto ale samozřejmě není úplně přijatelné řešení, pokud vás zarostlé chloupky trápí ve velkém. Jak jsem se jich tedy zbavila na dobro? Při odstraňování nežádoucích chloupků dávám přednost jejich zkrácení, tedy depilaci. Při epilaci (vytrhávání chloupků s kořínky), se totiž zvyšuje riziko, že nový chloupek bude příliš jemný a neproroste až na povrch.
Holení žiletkou patří stále k nejoblíbenějšímu způsobu, jak se ženy zbavují nechtěných chloupků. Pojďme si tedy říct, jak oholení provézt tak, abychom zamezili následnému zarůstání. Nejspíš zjistíte, že v koupelně budete muset strávit o něco více času. Výsledek ale opravdu stojí za to.