TOP Anti-Age ingredience

6. listopadu 2017Lucka
Dnešní doba nám nabízí nepřeberné množství přípravků proti stárnutí s příslibem krásné, svěží a mladistvě vypadající pleti. Jak ale zjistit, že právě ten ‚můj‘ krém obsahuje vskutku účinné, aktivní ingredience, které mi zaručí kýžený výsledek? Přinášíme vám seznam nejúčinnějších látek zpomalujících stárnutí buněk a podporujících buněčnou syntézu, v produktech ověřených a doporučovaných dermatology.

Pro lepší účinek doporučujeme používat péči proti stárnutí pleti dvakrát denně. Přes den vás látky ochrání před vlivy okolí a přes noc se zase účinné látky lépe vstřebávají a pleť vyživují.

Šišák bajkalský

Je bohatý na látku Baicalin která má schopnost pleť chránit proti znečištění, UVA záření a oxidaci. Roste v chladném čínského regionu Šen-si a spektrum jeho antioxidačních molekul je opravdu působivé. Používá se v tradiční čínské medicíně, kde je přezdíván ‚zlatý kořen‘, hlavně díky schopnosti přežít v extrémních podmínkách a odolnosti a síle. Zkuste například denní péči s SPF 25 proti vznikajícím projevům stárnutí, Vichy Slow Âge.

Kyselina Hyaluronová: rychlá pomoc

Kyselinu hyaluronovou máme v pleti všichni od přírody jako šikovnou makromolekulu, která vytváří vyhlazený a plný efekt tím, že do vnitřních vrstev kůže přitahuje vodu. Je tedy výborná pro hydrataci a vhodná na doplnění pro unavenou nejednotnou pleť s drsným povrchem a vráskami. Potěší vás třeba Eucerin Hyaluron-Filler, intenzivní sérum proti vráskám.

Ginkgo biloba

Ginkgo, aneb Jinan dvoulaločný, má pozoruhodný prokrvující účinek. Dobře prokrvená pleť se snadněji a rychleji regeneruje, lépe se hojí a je pružná a jemná. Zlepšením mikrocirkulace krve ve svrchních vrstvách pokožky se pleť rozjasňuje, sjednocuje se barevný tón a zlepšuje se regenerace i vitalita pokožky. K dennímu krému můžete vyzkoušet také oční péči bohatou na tuto látku Vichy Slow Âge, zpomalující projevy stárnutí. Ginkgo je také ideální pomocník pro problematickou pleť s pupínky.

Kofein

Kofein je pravděpodobně nejznámější přírodní stimulant na světě a je prokázáno, že zrychluje metabolismus. Pokud kofein v malém množství dopřejete nejen sobě ale i vaší pleti, krásně se prokrví a nastartuje pro náročný den. Pokožka se vyhladí, vypne a omládne. Vyzkoušejte tento přírodní antioxidant, obsažený v oční péči Vichy Idéalia.

Vitamin C

Vitamín C je též velmi významným antioxidantem. Nejen že podporuje tvorbu kolagenu a chrání buňky před vznikem vrásek, ale zprostředkovává pleti dobré prokrvení a projasnění. A je to právě vitamín C, který napomáhá přirozenému odlupování odumřelých buněk. Pokud vás trápí problémy s pigmentací, kvalitní krém s vitaminem C je vaše účinná zbraň. Zkuste třeba Bioderma White Objective, rozjasňující krém proti pigmentovým skvrnám.

Vitamin E

Jedním z blahodárných účinků tohoto vitamínu na zralou pleť je redukce poškození struktury kůže. Vitamin E, například v rozjasňujícím krému Bioderma White Objective, snižuje riziko vzniku hlubokých vrásek díky tomu, že zabraňuje tvorbě přebytečného melaninu. Snižuje také pravděpodobnost tvorby tmavých kruhů pod očima. Naše pleť předčasně stárne i díky působení škodlivého slunečního záření a volných radikálů v životním prostředí. Tento vitamín dokáže zvrátit poškození způsobená UVB zářením.

Černý čaj

Černý čaj je bojovník proti stresu. Obsažené látky zpomalují stárnutí pokožky, konkrétně, snižují tvorbu vrásek a zabraňují ztrátě elasticity. Také vypínají pleť a snižují otoky. Černý čaj je bohatý na taniny, o kterých je známo, že mají antiseptické vlastnosti. Vichy Idéalia vyhlazující a rozjasňující krém je vhodný pro normální až smíšenou pleť a obsahuje výtažek z tohoto skvělého antioxidantu. Fermentovaná verze se nazývá Kombucha, jejíž historie sahá až do 250 př.n.l. kdy ji lidé nazývali elixírem nesmrtelného zdraví. Dokáže projasnit i tu nejunavenější pleť.

Retinol: péče do hloubky

Retinol máme přirozeně v kůži jako derivát vitamínu A. Tato látka se s postupem věku z pleti ztrácí, a proto je dobré ji doplňovat třeba ve formě La Roche-Posay Redermic [R], koncentrované péče proti vráskám. Ovšem je třeba mít na paměti, že tahle látka může způsobit větší citlivost na sluneční záření a pokud přípravky s retinolem používáme, měli bychom se chránit nejméně SPF 15. Retinol regeneruje buňky ve spodních vrstvách pokožky a zabraňuje rychlému stárnutí nových buněk při cestě na povrch pleti. Vyplňuje vrásky a zpomaluje čas ??.

Přečtěte si více