Přejít na hlavní obsah

Top 5: Nejhezčí svatební účesy roku 2020

16. 5. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Letošní trendy účesy pro nevěsty a družičky mají jedno společné: sází na uvolněný styling a zdůraznění přirozené textury vlasů. Zapomeňte tedy na perfektně uhlazené výtvory, které se ve větru ani nepohnou, a vydejte se cestou nedbalé elegance. Věříme, že z pěti nejžhavějších svatebních účesů 2020 si vyberete ten svůj, i když nebudete kráčet uličkou a velkého dne se zúčastníte „pouze“ v roli hosta.

Drdol, drdůlek, culík

Svatební drdoly a polodrdoly jsou nehynoucí stálicí, i když letos je v kurzu přirozenost a jednoduchost. Drdol můžete vyčesat jak ultra vysoko, tak hodně nízko, nikdy ho ale moc neutahujte a pár volných pramínků nechte splývat podél obličeje. Aby vám účes vydržel nejen během obřadu, ale i na hostině a noční party, použijte lak L’Oréal Professionnel Infinium se silnou fixací. A jestli jste spíš na culíky, máme pro vás dobrou zprávu: i ty mají tento rok zelenou.

Máte vlasy těžší a bojíte se, že vám brzy po dokončení stylingu splihnou? Vyzkoušejte pudr L’Oréal Professionnel Tecni.Art Super Dust. Svatebnímu účesu dodá dokonalý dlouhotrvající objem i tvar a vaše vlasy nijak nezatíží.

Spletitá elegance

Svatební účesy 2020 se rozhodně neobejdou bez copánků. Ty mohou sem tam vykukovat mezi rozpuštěnými vlasy, anebo dodat na rafinovanosti jinak hladkému drdolu. Se snadným stylingem jednotlivých pramenů vám pomůže gel Goldwell StyleSign Ultra Volume. Jestli ale dáváte přednost modelovacím pastám, pak se vám bude hodit Goldwell StyleSign Creative Texture Roughman 4 s matným finišem. Zdůrazní přirozenou strukturu vlasů, které navíc okamžitě zpevní a řádně zafixuje.

Čas na mikádo

Důkazem toho, že i svatební účes pro krátké vlasy může vypadat vkusně a uhlazeně, je trendy styling s rozpuštěnými a mírně zvlněnými vlasy. Nenechte se ale zmást. Výsledek možná vypadá velmi jednoduše, ovšem bez řádné přípravy by se mohlo stát, že na svatbu přijdete s lookem „právě jsem vstala z postele“. Při finálních úpravách buďte důsledná a výdrž účesu si pojistěte aplikací středně silné fixační mlhy Kérastase K Couture. Kromě zpevnění účesu brání krepatění, a to až 24 hodin.

Náš TIP: Texturu kudrnatých vlasů zdůrazněte nanesením lehkého olejového gelu Schwarzkopf Professional Osis+ Bouncy Curls. Gel kudrliny dostatečně zafixuje a dodá jim lesk i hebkost.

Uvolněný boho styl

Nepravidelné přirozené vlny jsou vůbec největším hitem letoška. Ovšem abyste při kulmování nebo žehlení své hřívě nijak neuškodila, použijte sprej pro tepelnou úpravu vlasů Schwarzkopf Professional Osis+ Flatliner. Vlasy chrání až do 200 °C, redukuje „krepatění“ a obsahuje posilující hedvábné a pšeničné proteiny.

Chcete bohémsky rozevlátým vlnám dodat objem? Zkuste sprej Goldwell StyleSign Ultra Volume. Vlasy nadzvedne už u kořínků, perfektně je zpevní a hodí se i ke stylingu svatebních účesů pro jemné vlasy.

Náš TIP: Jednoduchý účes na svatbu můžete pro romantičtější vyznění doplnit „korunkou“ z květin. Nejlépe k tomuto typu svatebního účesu s věnečkem pasuje luční kvítí, ale ani růžemi nic nezkazíte.

Rozevlátá hříva

Svatební účesy pro rozpuštěné vlasy si žádají stejnou péči jako výše zmíněné mikádo. Aby vám pracně vytvořený přirozený vzhled co nejdéle vydržel, použijte stylingový krém TIGI Bed Head After Party, který uhladí divoce poletující vlasy. Pro oslnivý výsledek pak zvolte fixační sprej TIGI Bed Head Headrush.

Náš TIP: Všechny tyto účesy na svatbu můžete kromě závoje obohatit správně zvoleným doplňkem – čelenkou, mašlí, stuhou, květinou a rozpuštěné vlasy dokonce kloboukem. Myslete ale na to, že méně je někdy více.