Přejít na hlavní obsah

Nejlepších 10 svěžích dámských parfémů, které na nás muži milují

7. 8. 2023

Tereza Krupková

Čtení na 3 minuty

Možná si myslíte, že muži na nás ženách mají rádi sladší, „ženštější“ vůně, ale to je tak trochu jen naše představa o tom, co se jim líbí. Nejradši mají, když voníme svěže a čerstvě, jako kdybychom vyšly právě ze sprchy.

Velkou roli v parfémech nehrají jen klasické přísady svěžích parfémů jako bergamot, mandarinka, citron nebo hořký pomeranč, ale i výtažky z aromatických rostlin ve formě esenciálních olejů. Svěží parfém pro ženy se neobejde bez citrusových tónů, které jsou spojovány s pocitem lehkosti a energie. Citrusové tóny objevíte ve vůních ve formě mandarinky červené, růžového grapefruitu či pomeranče.  

Aromaterapie a svěží dámské vůně 

Aromaterapie pracuje s přírodními vonnými extrakty z aromatických rostlin. Už při otevření lahvičky s esenciálním olejem či absolue se aromatické molekuly uvolňují do prostoru. Tyto vonné těkavé látky míří přímou linkou do našeho mozku. Esenciální oleje mají sílu zasáhnout hluboko do psychiky, a uvolnit tak mysl i pozvednout ducha.  

Nejlepší svěží parfémy pro ženy

Jaké přísady 

„I mezi bylinnými kompozicemi najdeme svěží tóny. Třeba vůně máty, bazalky či ,  popisuje aromaterapeutka Janka Urbanová a pokračuje: ,,Když se těchto vůní nadechneme, putují přes receptory čichových buněk na sliznici nosu do čichových bulbů a dále do čichových struktur mozku, do amygdaly a limbického systému, tedy centra našich emocí, strachů a sexuálního cítění“.lavandinu,“ popisuje aromaterapeutka Janka Urbanová a pokračuje: „Když se těchto vůní nadechneme, putují přes receptory čichových buněk na sliznici nosu do čichových bulbů a dále do čichových struktur mozku, do amygdaly a limbického systému, tedy centra našich emocí, strachů a sexuálního cítění.“ 

Když žena voní svěže a jemně, jako když právě vyšla ze sprchy na pláži, je to trefa do mužského čichového receptoru.

Jak fungují vůně 

„Nemůžu ho ani cítit.“ Tento lakonický příměr možná není jen emočním spojením. Původ můžeme hledat v projevech, kdy nám konkrétní člověk nevoní po fyzické stránce, a následně nám nesedne ani po té psychické. Dejte na svou intuici a berte v úvahu, že preference  se mění v různých fázích cyklu. Třeba během ovulace mohou být vyhledávanými přísadami smyslná pačuli, euforický jasmín či rozverný Ylang-ylang.

Top 5 fresh dámských vůní

Lehký parfém s mátou, neroli a citrusy dokáže naši psychiku a představy přenést na mořské pobřeží. A nejen tam! Už jste některý vyzkoušely?