Přejít na hlavní obsah

Tipy pro péči o vlnité a kudrnaté vlasy

24. června 2021notino.cz
Mnoho žen své vlnité a kudrnaté vlasy skrývá. Vlasy si žehlí a chemicky upravují, aby byly rovné nebo si je zaplétají do drdolu. Tyto ženy však netuší, jak nádherné jejich vlny a kudrny jsou. Pokud jste jednou z nich, nebojte se ukázat svoji vyjímečnost. Zaměřte se na správnou péči, která maximálně podpoří přirozenou strukturu vašich vlasů. Uvidíte, že se vám vaše vlasy odmění.

,,PŘEDŠAMPONOVÁ" PÉČE

Vlnité a kudrnaté vlasy si vyžadují komplexnější péči, nežli vlasy rovné. Obzvlášť kvůli jejich zvýšené potřebě hydratace. Před každým mytím aplikujte do svých vlasů víceúčelový olej Kérastase Curl Manifesto Huile Sublime Repair, který vlasy hydratuje a dodá jim potřebnou výživu.

PRSTY MÍSTO HŘEBENU

Pokud máte vlnité nebo kudrnaté vlasy určitě víte, že česání vlasů po jejich umytí není pro vytvoření tvárných a definovaných vln tím správným řešením. Během prvního kroku mytí vlasů šamponem Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Douceur se nebojte použít vaše prsty, kterými vlasy jemně rozmotáte. Prsty mějte při pročesávání vlasů vždy mírně rozevřeny, aby se jednotlivé prameny od sebe oddělily. Vlasy nerozmotávejte silou, aby nedošlo k jejich zbytečnému poškození nebo polámání. Na smývání šamponu použijte vlažnou vodu (teplá by mohla vlasy vysušit).

NEZAPOMEŇTE NA KONDICIONÉR

Druhým krokem během mytí vlasů by měla být aplikace kondicionéru Kérastase Curl Manifesto Fondant Hydratation Essentielle. Rozetřete si jej ve svých dlaních a aplikujte do mokrých vlasů. Kondicionér byste měli začít nanášet přibližně v polovině vlasů a roztírat až po konečky. Produkt do vlasů pořádně vmasírujte, aby se absorboval do vlasové kutikuly a mohl vlasy hydratovat.

VOLNÉ SCHNUTÍ VLASŮ

Pokud je to možné, snažte se vyhýbat fénování, které může vlasy dehydratovat. Upřednostněte volné schnutí vlasů na vzduchu. Samozřejmě to vyžaduje, abyste si na mytí vlasů vyhradili více času. To není vždy možné. Obzvlášť, pokud pospícháte například do práce. V takových případech sáhněte po fénu s difuzérem, který je k vlasům šetrnější. Před použitím aplikujte do vlasů bezoplachovou péči s termoochranou Kérastase Curl Manifesto Creme De Jour Fondamentale, která navíc zanechá vaše vlny hebké na dotyk a bez nežádoucího krepatění.

OSVĚŽENÍ MEZI MYTÍM

Méně je v tomto případě více. Časté mytí vlnitých a kudrnatých vlasů může překvapivě vést k jejich dehydrataci, nadměrnému krepatění a poškození. Vyzkoušejte proto lehkou mlhu ve spreji Kérastase Curl Manifesto Refresh Absolu, která vaše vlny a kudrny osvěží i několik dní po umytí. Definice vln bude obnovena a vaše vlny nebo kudrny budou pružné a lesklé. Navíc ušetříte hodně času, který byste musela strávit ve sprše!

HÝČKEJTE VLASY BĚHEM SPÁNKU

Tak jako jste zvyklá hýčkat vaši tvář různými hydratačními a vyživujícími séry, stejně tak byste měla přistupovat k péči o vaše zvlněné vlasy. Každý večer před spaním si dopřejte krátké časové okno na aplikaci vlasových olejíčků. Ty mají ve vaší rutině opodstatněné místo, protože vlnité a kudrnaté vlasy hloubkově regenerují a dodávají jim extra hydrataci. Víceúčelový olej Kérastase Curl Manifesto Huile Sublime Repair můžete aplikovat i na vlasovou pokožku a rutinu si tak zpříjemnit masáží.

HYDRATOVAT, HYDRATOVAT, HYDRATOVAT

Určitě jste si všimli, že slovem ,,hydratace‘‘ se v tomto článku nešetřilo. To byl náš záměr. Vlnité a kudrnaté vlasy jednoduše vyžadují vyšší příjem hydratace než vlasy rovné. Na to však mnoho lidí zapomíná. Pokud trpíte na krepatění, hydratace bude klíčem k jeho zkrocení. Jednou týdně aplikujte do vašich vlasů extra vyživující masku Kérastase Curl Manifesto Masque Beurre Haute Nutrition, obohacenou o manuka med a ceramidy. Při pravidelném používání budou vaše vlasy a kudrny pevné, hebké a lesklé.

Který z typů v péči o vlnité a kudrnaté lasy vás nejvíce překvapil? V dodržování našich rad buďte důsledná, s výsledkem pak budete spokojena vy i vaše vlasy.

Produkty

Přečtěte si více