Přejít na hlavní obsah

Influencerka Nikol Moravcová: S mou pletí je SPF 50 must-have, nejenom v létě

26. 4. 2024

Nikol Moravcová

Čtení na 4 minuty

Máme pro vás tipy a triky na (nejen) letní SPF mazání od influencerky Nikol Moravcové. Inspirujte se a vybírejte! Bude to SPF tyčinka, sprej, nebo fluid?

Fluid na obličej, krk i dekolt 

Aktuálně je moje „bestofka“ fluid La Roche-Posay Anthelios UVMUNE 400 SPF 50+. Jeho lehká textura se snadno aplikuje a rychle vstřebává do pleti, nezanechává nepříjemný pocit mastnoty nebo bílých stop. A má faktor 50! Což u SPF fakt není jen náhodná kombinace čísel. 

Říká to, jak dlouho můžu být venku, než začnu připomínat červeného lobstra. To je třeba informace, kterou jsem dlouho nevěděla. A když jsem to zjistila, tak jsem si s hrůzou vzpomněla na ty roky, kdy jsem si dávala krém s SPF 10 jen jednou za den a myslela jsem, že to stačí. Nestačí! A nejenom to. Důležitá je aplikace samotného krému s SPF.  

Moje SPF vychytávka 

Miluju tyčinku na rty Avène Sun Sensitive SPF 50+. Mám totiž na rtech velmi citlivou kůži. Lehce se spálí, pak se vysuší, popraská. A tak se snažím rty po celý den hydratovat, obzvlášť v suchém a slunečném prostředí. 

Můj SPF rituál je vymáčknout krém na celé dva prsty a pořádně rozmazat po celém obličeji. A samozřejmě nezapomínat na uši, krk a dekolt. Kůže má svou paměť a za každý nedostatek péče si to jednou vybere. Pigmentové skvrny, vrásky – to jsou záležitosti, které se začnou projevovat dřív, než byste čekali. Nemluvě o riziku rakoviny kůže. Teď vypadám jako SPF guru, ale vím to (naštěstí!) od svého dermatologa, kam pravidelně chodím i na celotělový screening znamének. 

Moje nejoblíbenější SPF

SPF do kabelky 

Vždycky mám u sebe opalovací krém v tyčince. Momentálně ujíždím na Beauty Of Joseon Matte Sun Stick Mugwort + Camelia SPF 50+ . Super věc! Kdykoli během dne cítím, že mám potřebu domazat SPF, můžu tyčinkou přetřít i make-up, a pořád vypadá skvěle. Funguje výborně i na uši nebo hřbety rukou. 

Letní SPF osvěžení 

V horkém létě pak volím osvěžující pleťovou mlhu Garnier Ambre Solaire Super UV s vysokou UV ochranou. Když se na pleť nastříká, okamžitě poskytuje ten správný hydratační efekt, který pleť potřebuje v horkém letním počasí. Cítím se, jako bych si na obličej nanesla jemnou mlhu z přírody, což je prostě skvělý pocit! 

Další věc, která mě u tohoto produktu nadchla, je jeho jednoduché použití. Stačí jen nastříkat párkrát přímo na obličej a krk, a mám okamžitou ochranu před slunečními paprsky. Je to tak pohodlné a praktické, že už si nemůžu ani představit letní den bez tohoto rituálu! Ať už jsem na pláži, nebo jen venku, uklidňuje mě vědomí, že mám pokožku chráněnou. 

Best SPF friend na pláž 

Protože část roku trávíme s celou rodinou na Lanzarote a pláže jsou naším každodenním cílem, vozím s sebou zásobu dětského spreje na opalování La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50. Dcera má atopickou pokožku, takže je to skvělá volba. Navíc se snadno aplikuje a roztírá. Jednoduše jí nastříkám sprej na celé tělo a pečlivě rozmažu, kdykoli jdeme ven. Včetně nártů, ty se totiž v sandálech spálí hned a často se na ně zapomíná. 

Inspirovaly vás tipy influencerky Nikol Moravcové? Na ochranu před slunečními paprsky myslí každý den, tak zkuste taky! Protože SPF is your BFF.