Přejít na hlavní obsah

Triky kadeřnice pro jemné a řídké vlasy. Zkusíte je?

21. 2. 2023

Jana Uhlířová

Čtení na 4 minuty

Když slyšíte známé rčení „vlasy jsou koruna krásy“, smutně se podíváte na svoje zplihlé kadeře? Už nemusíte truchlit, máme pro vás rady kadeřnice, jak o řídké vlasy správně pečovat, jaký zvolit styling i účes a jaké si dopřát doplňky stravy. Jemné vlasy, těšte se!

Ptáte se, jaké účesy pro jemné vlasy jsou nejvhodnější? A jaký střih nebo úprava jim bude slušet? Budete se divit, ale můžete začít trvalou. „U klientek s jemnými vlasy ji lze udělat, je to aktuálně vracející se trend. Jde o to zvolit správnou velikost natáček, styl natočení a vše doplnit střihem,“ doporučuje kadeřnice Nela Matýsková.  

„Pak můžete vlasy nosit vlnité, vyfoukané přes difuzér, do objemu přes kartáč, použít natáčky nebo prameny natočit na kulmu.“ Naopak na žehličku na vlasy by ve vaší domácnosti měl padat prach. Proč? „Pokud máte spíše řídké a jemné vlasy, žehlení se raději vyhněte, ztrácí tak totiž na objemu,“ vysvětluje kadeřnice.   

Co se týče vlasů, klidně podvádějte 

Svoje vlasy hanlivě nazýváte „pár chlupů na hlavě“, ale přesto tajně toužíte po hřívě do pasu, kterou by i Zlatovláska záviděla? Pokud skutečně trváte na dlouhých vlasech, i to je možné. „Na trhu existuje spousta druhů technik prodloužení a zahuštění vlasů, culíků nebo clip-in příčesů, kterými si vlasy můžete zahustit,“ vysvětluje Nela Matýsková. Určitě se ale ptejte na recenze salónů a dejte na doporučení.  

Nejlepší účesy pro jemné a řídké vlasy 

„Osobně bych ovšem doporučila držet se kratších střihů,“ dodává. Dobře fungují i rovná mikáda pro jemné vlasy, tedy rovně střižené vlasy, které dodají pocit hustějších vlasů. „Skvěle vypadá i pixie cut neboli krátký střih s ofinou. Vlasy budou působit hustějším dojmem, když se sčešou směrem dopředu,“ doplňuje. Vidíte, i účesy pro zplihlé vlasy existují a nadělají spoustu parády. 

Rozmazlujte svoje jemné vlasy

Zapomeňte na Kylie, buďte Marilyn 

Máte jemné vlasy, potýkáte se s výraznějším prořídnutím a přemýšlíte i o změně barvy? Než ke kadeřnici přispěcháte s fotkou Kylie Jenner, vězte, že pro jemné vlasy je podle odbornice vhodnější zvolit spíše světlou barvu vlasů. Prosvítající pokožka pak nebude vidět tolik jako u tmavé barvy.   

Stylingové přípravky 

Střih máme vyřešený, zbývá doladit vlasovou kosmetiku. Hledáte šampon na jemné vlasy? Sázkou na jistotu jsou vlasové přípravky z řady určené na objem a posílení vlasů. 

„Široká škála přípravků pro jemné vlasy zahrnuje spreje, mléka na vlasy, séra, emulze a další produkty. Vlasové přípravky na jemné vlasy mívají unikátní složení, které vaše vlasy posílí a dodá jim objem bez zatížení. Při stylingu používejte pěnová tužidla, pudry na vlasy a laky. Naopak bych se vyhýbala krémům, silným gelům a těžkým olejům,“ říká Nela Matýsková. Vaše vlasy by jen zbytečně zatížily. Osobním tipem kadeřnice je značka JOICO.

Nejlepší posila pro jemné vlasy

O řídké vlasy pečujte i zevnitř 

Nákupem správných produktů a úpravou vlasů v koupelně ovšem péče nekončí. Lámete si hlavu, jak zpevnit jemné vlasy? Na jaře a na podzim je dobré nasadit vitamíny na vlasy. Jde o období, kdy jsme k padání vlasů náchylnější. „Navíc míváme oslabenou imunitu,“ vysvětluje Nela Matýsková a připomíná, že největší vliv na padání má dlouhodobý stres, období po porodu anebo nemoci. 

„Asi po třech měsících by mělo padání vlasů přestat a měly by začít znovu růst. Pokud problém přetrvává, navštivte trichologa nebo dermatologa, který vám pokožku zkontroluje a doporučí správný postup,“ říká kadeřnice.  

Nakrmte svoje řídké vlasy

Dbejte i na dostatečný příjem vitamínů, minerálů a bílkovin a vedle péče „zevnitř“ pečujte o vlasovou pokožku i zvenku. „Jemně ji po umytí masírujte, vlasy pokaždé dobře vysušte, důkladně vymývejte produkty a používejte vhodné kartáče a hřebeny pro jemné vlasy,“ doporučuje kadeřnice.  

Zaujaly vás naše tipy, jak pečovat o zplihlé nebo velmi řídké vlasy? Věřte, že se správně zvolenou péčí, střihem a stylingem už to pro vás nebude trápením, ale radostí.