Tipy, jak se starat o barvené vlasy

23. dubna 2019Vlasta
Do salonu chodíme pro perfektní účes, krásnou novou barvu, skvělou péči a originální styling. Z kadeřnictví odcházíme s novou barvou, a svět se náhle zdá krásnější a zářivější, stejně jako vaše nová hříva. Jenže stačí pár umytí a je to minulostí. Starat se o barvené vlasy vyžaduje čas a úsilí, ale my vám přinášíme tipy a triky, s kterými to zvládnete levou zadní.

Kvalitní vlasová kosmetika je základ

Když vsadíte na profesionální péče o barvené vlasy, nejspíš vás překvapí, jak dlouho si váš účes udrží barvu, pro kterou jste si do salonu vlastně přišli. Jakou péči o barvené vlasy vám můžeme doporučit nejen my, ale také profesionálové v kadeřnictví?

Pro barvené a melírované vlasy je ideální komplexní řada Serie Expert Vitamino Color s A•OX technologií od L’Oréal Professionnel, která barvu chrání proti vymýváním a vlasy zanechá vyživené, posílené a lesklé. Řada Vitamino Color nabízí správný poměr vitamínů a antioxidantů pro ochranu barvy a regeneraci barvených vlasů. Pokud bychom měli být konkrétní a podívat na zoubek zahrnutým ingrediencím, pak v ní mimo jiné najdete neohespiridin, tocopherol a panthenol; tedy složky, které chrání vlasy proti poškození a zároveň je hydratují.

Naším favoritem je zázračný šampon na barvené vlasy Vitamino Color A•OX, který má nejen lehkou, gelovou texturu, ale také antioxidační složení a UV filtr. Vaši barvu tak ochrání před slunečním zářením alias velkým nepřítelem barvených vlasů. Šampon Vitamino Color A•OX zároveň účinně zamezuje vymývání barvy z chemicky ošetřených vlasů a oživuje jejich odstín – a to je přece dokonale funkční kombinace, které chceme dosáhnout. Viditelný rozdíl je evidentní již po prvním umytí, jelikož šampon má okamžitý účinek. Blondýnky jistě potěší, že se jedná o ideální šampon na blond vlasy.

Péče, na kterou se nezapomíná

A co dál? Slovní spojení jako maska na vlasy a bezoplachová péče jsou vám nejspíš už dobře známá. Pojďme si ale posvítit na ty opravdu účinné. Maska na barvené vlasy Vitamino Color A•OX by rozhodně neměla chybět ve vaší koupelně, protože vlasům zaručí intenzivní výživu, kterou potřebují. Po použití jedenkrát týdně ve formě hloubkové péče se můžete těšit na výrazně jemnější a lesklejší lokny. V řadách bezoplachové péče zazáří multifunkční sprej Vitamino Color A•OX 10 in 1. Desítka v názvu představuje 10 okamžitých výhod, které se v něm skrývají: snadnější rozčesávání, ochrana proti lámání a krepatění, zvýraznění barvy a její záře, efektivní vyhlazení vlasů, dodání lesku, zabránění třepení konečků, posílení vlasových vláken i ochrana před teplem.

Na sucho s přehledem

Na ochranu vlasů před teplem se nevyplatí zapomínat. Náš tip? Pokud často vlasy tepelně upravujete žehličkou na vlasy či fénem, tak byste neměla zapomenout předtím aplikovat už zmíněný multifunkční sprej Vitamino Color A•OX 10 in 1, který při nanesení do vlhkých vlasů dokonale chrání vlasová vlákna při tepelné úpravě. Pro extra ochranu, vyzkoušejte parní žehličku na vlasy Steampod od L’Oréal Professionnel, která využívá k efektivnímu vyhlazení vlasů vysoký tlak páry, která je nepoškozuje, a navíc jim dodá dokonalý lesk.

Jaké jsou vaše tipy na péči o barvené vlasy? Podělte se o ně s námi v komentářích!

Přečtěte si více