Suché ruce? Dejte jim jednou provždy sbohem

28. května 2020notino.cz
Co pomáhá na suché ruce? Časté umývání a množství dezinfekce, kterou na ně v poslední době nanášíme, rozhodně ne. Výsledkem důsledného dodržování hygienických pravidel může být nejen suchá kůže na rukou, ale i loupání kůže mezi prsty anebo popraskané klouby rukou. Lze tomu ale zabránit. Zjistěte, jak se o vysušené ruce co nejlépe postarat.

Základem je správné mytí

Jemných rukou nedosáhnete jen dobře zvoleným krémem. Péče o ruce začíná už u prvního kroku – mytí. Vyberte si kvalitní hydratační mýdlo na ruce a dodržujte následující postup:

 • Ruce si myjte ve vlažné vodě. Příliš horká voda kůži vysušuje a může zapříčinit popraskání kůže na rukou.
 • Mytí věnujte alespoň 20 sekund a nezapomeňte na prostory mezi prsty a na nehty.
 • Při vysoušení ruce nikdy silně netřete ručníkem.
 • Hned po umytí ruce namažte hydratačním krémem. Abyste na tento krok nezapomínala, mějte hydratační krém na ruce připravený přímo na umyvadle.
 • Nikdy krém na ruce nenahrazujte tělovým mlékem na bázi vody. Voda se z něj postupně vypařuje, což pokožku dál vysušuje. V případě nouze můžete použít tělové máslo nebo tělové mléko na bázi oleje.

Náš TIP: Hydratace rukou je důležitá i v práci nebo ve škole, proto mějte krém na ruce vždy při sobě. Vhodná je například cestovní sada SpiriTime Limited Edition, která se vejde do každé kabelky. Kromě dvou krémů na ruce obsahuje i čisticí gel.

Jak na suché ruce přes den?

Ruce je zapotřebí chránit i při dalších činnostech než jen při mytí. Zvlášť pokud máte citlivou nebo ekzematickou pokožku či sklon k extrémně suchým rukám.

 • Při úklidu nebo při mytí nádobí si nasaďte nepudrované gumové nebo latexové rukavice.
 • Nepoužívejte parfémované krémy a masky.
 • Pořiďte si vhodný krém.

Nejlepší krémy na ruce:

 1. Hydratační Elizabeth Arden Eight Hour Cream Intensive Moisturising Hand Treatment dopřeje vašim rukám hydrataci až na 8 hodin.
 2. RegeneračníNeutrogena Hand Care pokožku rukou dostatečně vyživí, ochrání ji před nepříznivými vnějšími vlivy a dokonale ji zjemní.
 3. Krém na suché ruceNuxe Reve de Miel obsahuje blahodárný med, díky kterému uleví popraskané pokožce na rukou stejně jako vysušeným nehtům.
 4. Krém na extrémně suché ruce – voděodolný La Roche-Posay Lipikar Xerand obnovuje ochrannou vrstvu kůže bez zanechání mastného filmu a postará se i o popraskanou kůži na kloubech rukou.

Intenzivní noční péče o ruce

Namáhaným, suchým a popraskaným rukám uleví správně zvolená maska na ruce. Co když ale nestačí? Zkuste snadný noční hydratační „zábal“ na ruce: Před spaním na ruce naneste hutný krém a navlékněte si co nejlehčí bavlněné rukavice. Krém pak nechte působit přes noc, ráno případné zbytky krému do rukou vmasírujte.

Náš TIP: Loupání kůže na rukou a lámavým nehtům zabráníte pravidelným používáním hydratačních rukavic KORIKA SciBeauty s výtažky z hedvábí.

Dalo důkladnější čištění zabrat i vašim rukám? Žádné strachy. Pečovat o ně můžete začít kdykoliv, a pokud péči zahájíte výživnou maskou na ruce, získáte sametově hebkou pokožku doslova za pár minut.

Přečtěte si více