Suché a popraskané rty: Víme, co pomáhá!

16. listopadu 2020notino.cz
Asi to známe všichni. Především v chladných měsících naše rty často vypadají, jako by se nám chtěly za něco pomstít. Musíte se taky pravidelně potýkat se suchou pokožkou, bolestivými trhlinkami nebo dokonce prasklými koutky? Poradíme vám, jak o vysušené rty pečovat a jak těmto potížím předcházet. Abyste si mohli opět nanést svou oblíbenou rtěnku, objevte nejdřív tu nejlepší péči o rty!

Co způsobuje suché rty

Sezóna suchých a popraskaných rtů je určitě v zimních měsících. Rty špatně snášejí nejen chlad a sucho, ale neprospívá jim ani pobyt v přetopených a nevětraných místnostech. To ale neznamená, že byste se o rty měli starat jen v zimě! V létě jim naopak škodí klimatizace, která vysušuje vzduch a tím pádem i pokožku vašich rtů.

Nemůžete ale vinit pouze počasí. Vnější vlivy nejsou to jediné, co nepříjemné prasklinky způsobuje. Chyba může být v pitném režimu, nedostatku vitaminu B, nebo dokonce v oblíbených dlouhodržících rtěnkách. Taková rtěnka vám sice vydrží na rtech 12 hodin, ale zároveň je dokáže vysušit jako rozinku. Pokud takové produkty nekombinujete se správnou péčí, na nehezké trhlinky nebudete dlouho čekat.

Jak rozpraskaným rtům předcházet

Musíte začít u sebe! Nejjednodušším „trikem“ pro krásné rty je totiž dodržování pitného režimu a dostatečná hydratace. V zimním období doplňování tekutin často zanedbáváme, jelikož nemáme pocit žízně tak často, jako v horkých letních měsících. Dbát na správný pitný režim ale musíme celoročně nejen kvůli suchým rtům.

Pokud vás popraskané rty trápí často po celý rok a balzámy vám pomáhají jen dočasně, může to být signálem nedostatku vitaminu B. Co teď? Stačí myslet na vyváženou stravu a zvýšit příjem potravin bohatých právě na vitamin B. Nebojte, je jich opravdu hodně! Připravte si pestřejší jídelníček a zařaďte do něj maso, játra, vejce, luštěniny, mléčné výrobky, kapustu nebo například brokolici.

Co na popraskané rty funguje

Připadá vám, že rty vaše snahy pořád nějak nevnímají? Pak je čas na důkladnou péči! Kvalitní produkt na hydrataci rtů by měl být nedílnou součástí vaší kosmetické taštičky a pokud ho tam ještě nemáte, je čas doplnit zásoby. Myslete na to, že je vždy lepší sáhnout po dobrém balzámu než si vysušené rty například donekonečna olizovat. Na chvilku se vám sice uleví, ale pak budou rty vysušené ještě víc kvůli trávicím enzymům ve slinách.

Nepodceňujte regeneraci

Ideální prevencí a způsobem, jak udržovat rty jemné a hydratované, je peeling na rty. Stejně jako obličejový peeling vám odstraní starou vrstvu kůže, která by měla sklony dělat šupinky, a celkově rty prokrví. Peeling Burt’s Bees Lip Scrub se včelím voskem je zcela přírodní, vyhladí povrch vašich rtů a dokonale je vyživí. Aplikovat byste ho měli alespoň dvakrát týdně, hlavně pokud pravidelně používáte rtěnky.

Peeling na rty ale rozhodně není jedinou vychytávkou pro to, abyste oddálili neustálou aplikaci balzámu. Regeneraci a hydrataci vám dodá gelová maska na rty KORIKA SciBeauty, kterou byste do své rutiny měli zařadit alespoň jednou za týden. Uvidíte, že se vám rty za chvíli odvděčí!

Kvalitní balzám na rty je nutnost

Jak na suché rty, pokud se i přes veškerou prevenci prasklinky občas objeví? V tom případě je na čase vytáhnout do boje s balzámy. Hypoalergenní a hydratační balzám na rty Bioderma Atoderm vaši pokožku zvláční a díky bambuckému máslu ji zároveň vyživí.

Jako první pomoc skvěle poslouží také balzám na suché a popraskané rty Weleda Skin Food. Začněte ho používat už ve chvíli, kdy ucítíte na rtech typické pnutí. Vašim stále suchým rtům dodá potřebnou výživu a hebkost.

Tónovací balzámy na popraskané rty

Co na suché rty, když o ně chcete pečovat, ale zároveň se bez rtěnky cítíte jako nahá? Perfektním kompromisem mezi pečující a dekorativní kosmetikou je například balzám na rty Lancôme L’Absolu Mademoiselle Balm. Nejen, že skvěle hydratuje, vaše rty budou navíc vypadat plně a šťavnatě. Už stačí jen vybrat odstín!

Dokonalý lesk a péči v jednom vám zaručí tónovací balzám Volupté Liquid Colour Balm od Yves Saint Laurent. Takže nebojte, suchých popraskaných rtů se můžete zbavit mnoha způsoby, i když se vám nechce úplně vzdát dekorativní kosmetiky.

Už víte, jak na suché rty? Pokud máte nějaký další ověřený trik, napište nám ho do komentáře!

Přečtěte si více