Přejít na hlavní obsah

Správná aplikace parfému aneb jak co nejdéle vonět

23. 12. 2013

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Coco Chanel jednou prohlásila, že by měl být parfém aplikován na místa, na kterých touží být žena políbena. Výrok zní sice romanticky, avšak ne vždy může být tou pravou volbou a je třeba zohlednit i jiné, více praktické rady. Následující řádky vám poskytnou nejen zajímavé postřehy, ale také vhodné tipy, které vám pomůžou aroma parfému déle udržet a zintenzivnit.

Pulzní body

Tyto body jsou místa na pokožce, která jsou nejvíce prokrvená a teplá, což napomáhá lepšímu a silnějšímu rozvinutí vůně. Pulzní body lze najít na vnitřním zápěstí, krční tepně, pokožce za ušima, loketní jamce, podkolenní jamce, spáncích nebo ve výstřihu. Parfém aplikovaný na pulzní místa se lépe uvolňuje a postupně vyzařuje vůni v reakci na tělesné teplo v průběhu celého dne.

Čemu se vyvarovat!

Pojďme si nalít pohár čistého vína. Parfémy sice krásně voní, ale rozhodně nechutnají! A i přes již dříve uvedenou krásnou radu od Coco Chanel, zabraňte aplikaci vůně na místa, kde by je mohl někdo ochutnat.

Jak parfém aplikovat

Vůni aplikujte vždy před tím, než se oblečete a ozdobíte šperky. Některé parfémy zanechávají těžko odstranitelné skvrny na látce, reagují s kovy a poškozují pravé perly. Pokud jste zvyklí nanášet parfém na oblečení, doporučujeme vyzkoušet novou vůni nejdříve na látce, u které vám případné poškození barvy nebude tolik vadit a zejména tady platí - čím méně, tím lépe. Před klasickým přímým stříknutím na kůži upřednostňují některé ženy rozprášit vůni do vzduchu a následně se přes voňavý opar projít. Jedná se však o docela drahou variantu aplikace. Pokud je vám každá kapka vzácná, tato metoda nebude tou pravou ořechovou.
Tip při zkoušení nové vůně - Vyvarujte se jak zběsilému mávání papírovými proužky, tak klasickému tření zápěstí ihned po aplikaci, zabráníte tak nežádoucího zahřání vůně. Abyste ucítili všechny báze, nechte vůni chvíli rozležet na ruce a přičichněte, poté počkejte minimálně dvacet minut až hodinu pro rozležení do dalších vonných esencí.

Voňavé vlasy

Nanesení vůně do vlasů je skvělým způsobem jak zajistit jemné působení vůně v průběhu celého dne. Buďte však opatrní, vstříknutí do čerstvě umytých vlasů nebo pravidelné používání výrazně aromatických vlasových přípravků bude mít za následek změnu aroma. Dále pamatujte, že alkohol obsažený v parfému může vlasy výrazně vysušit. Vůni tak nanášejte z větší vzdálenosti, ideálně z minimálně 20 cm.

Jak prodloužit trvání vůně?

Předem použitý neparfémovaný hydratační krém je skvělou základnou pro následné nanesení vůně. Navlhčená kůže zabrání vsáknutí aroma do pórů, což napomáhá postupnému a dlouhotrvajícímu rozvinutí vůně.
Společné používání produktů kosmetiky stejný řady je dalším způsobem jak prodloužit trvání vůně. Můžete kombinovat tělový gel, tělové mléko nebo deodorant stejné vůně a značky. Tím zabráníte nejen nežádoucí změně vůně, ale pomůžete se ji plně rozvinout.