Slavnostní líčení nejen na Vánoce

2. prosince 2019notino.cz
Advent se nese nejen ve znamení nákupů dárků, vůně skořice a zpěvu koled. Ale také s sebou přináší večírky, setkání s přáteli a další příležitosti pro trochu výraznější a slavnostní líčení. Přečtěte si pár triků pro líčení očí právě pro tyto chvíle.

Perfektní základ

Nezapomínejte na sjednocenou a lehce projasněnou pleť, která by měla být základem každého líčení! Výběr make-upu se samozřejmě bude odvíjet od typu vaší pleti. Sáhnete po hydratačním Affinitone nebo třeba po Fit Me Matte & Porelless určeném pro normální až mastnou pleť? Nikdy make-up nezapomínejte rozetřít až na krk, lehce na uši a podél celé vlasové linie. Pro zdravý vzhled naneste tvářenku Fit Me, která vám zachová barvu na líčkách i potom, co se schováte před venkovními mrazy.

Snadné, ale slavnostní stíny

Kouřové stíny jsou pro mnoho žen tak trochu noční můrou. Tady je jednoduchý návod na to, jak si je vykouzlit se 4 stíny z malé paletky City Mini Palette v odstínu Rooftop Bronzes od Maybelline. Před jejich aplikací si můžete na víčko nanést korektor, který umožní stínům lépe vyniknout a poradí si i s případnými žilkami. Jako první zvolte nejsvětlejší zlatý stín z paletky, který naneste na celé pohyblivé víčko. Ideálně sáhněte po štětci s delšími štětinkami, kterým vytvoříte jemný základ. Bronzovým odstínem se zaměřte na celý ohyb víčka – tím dodáte oku větší hloubku. Nechte si minutku na stínování, ať se vyhnete výraznému a nepřirozenému přechodu mezi stíny. Nejtmavším stínem v paletce pak víčko orámujte podél vnější strany spodního víčka. Pokud jste zvyklá nosit linku, vytvořte si ji právě pomocí tohoto tmavého stínu i podél horních řas. Po nejsvětlejším stínu naopak sáhněte pro projasnění looku a klidně prstem pro větší intenzitu naneste do vnitřního koutku oka. Pro sjednocení celého líčení můžete tento stín použít také jako klasický rozjasňovač – tedy na lícní kosti, hranu nosu i nad horní ret.

Dvě tečky na závěr

Je jedna věc, na kterou u výrazného líčení očí nesmíte nikdy zapomenout, a to je řasenka. Jedna z Maybelline ikon je rozhodně Lash Sensational, která vaše řasy nejen prodlouží a zahustí, ale díky speciálnímu kartáčku z nich vytvoří dokonalý vějíř. Pokud máte spíše menší oči, naneste řasenku jen na horní řasy, ale zato ve větší vrstvě. Druhou tečkou je samozřejmě rtěnka. Můžete se odvázat s červenou, my ale spíše doporučujeme nude odstíny tekuté rtěnky SuperStay Matte Ink, na kterou se můžete spolehnout po celý večer a rozhodně přežije i kapra nebo pár kousků cukroví.

Pokud se na toto líčení chcete podívat krok po kroku a ještě se pobavit nad tím, jak se taky dají zdobit perníčky, podívejte na nejnovější epizodu Make-up in the City s Monikou Bagárovou a Denisou Pfauserovou.

Hledáte další tipy? Zkuste naše vánoční líčení za pár minut!

Přečtěte si více