Recenze: Vyberte si odličovač očí na míru!

2. října 2021Veronika K.
Odličování očí je pro spoustu z nás každodenní rutinou. Proto byste si měli položit otázku: Dělám při odličování všechno správně? I tak banální věc, jako je odličování, má totiž svá pravidla. A když podle nich budete hrát, vítězem bude vaše oční okolí – to nebude zbytečně podrážděné a unavené, naopak zůstane déle mladistvé! Poradíme vám, jak oči perfektně odlíčit a jaké odličovače očí si vybrat – vyzkoušeli jsme je totiž na vlastní kůži.

Správná technika je u odličování očí základ

I když máte v zásobě ten nejlepší odličovač, bez správných tahů odličovacím tamponkem můžete pleť zbytečně dráždit. Heslo každého vašeho večera by mělo být: „Hlavně nic nedrhnout!“
Takže jak na to? 

  • Naneste odličovač očí na tamponek v rozumném množství – když ho v odličovači „utopíte“, může se vám produkt dostat do očí a ty pak budou pálit. 
  • Tamponek s odličovačem přiložte na zavřené víčko a chvíli ho tam nechte, aby měla řasenka i stíny dost času se rozpustit. 
  • Potom táhněte tamponkem odshora dolů – přejedete tak celé víčko a řasy od kořínků ke konečkům. 
  • Tohle opakujte tak dlouho a s tolika tamponky, dokud nebude ten poslední úplně čistý. Až pak máte jistotu, že na očích opravdu nic nezůstalo. 
  • Pod očima táhněte tamponek jemně od vnitřního koutku oka k tomu vnějšímu. 

TIP: Abyste se zbavili i těch nejmenších zbytků make-upu, vezměte si na pomoc vatové tyčinky do uší a odstraňte poslední drobné části, například mezi řasami. 

Jak vybírat oční odličovač?

Už jsme si udělali jasno v tom, jak odličováním nenamáhat oči a pleť. Možná už vám začalo taky vrtat hlavou, jestli máte doma opravdu ten produkt, který vaše oční okolí potřebuje. Co vám bude svědčit a co ne? 

Podle typu pleti

  • Normální a smíšená pleť – Pokud ji máte, už asi víte, že jste vyhráli genetickou loterii. Normální typ pleti snáší dobře naprostou většinu produktů a podobně je to u pleti smíšené. Vybírat tedy můžete podle toho, jaký účinek očekáváte – například víc hydratace, nebo anti-age efekt. 
  • Mastná pleť – V případě mastnější pleti pravděpodobně řešíte ucpané póry a černé tečky nebo například akné. Dívejte se po produktech, které nejsou na bázi oleje a jsou přímo určené na tento typ pleti. Mívají silnější antibakteriální účinky, regulují tvorbu kožního mazu a stahují rozšířené póry. 
  • Suchá pleť – U tohoto typu pleti je to jasné, potřebuje hydratovat! Samozřejmě, to můžeme říct u jakéhokoli dalšího typu, ale u suché pleti to platí dvojnásob. 
  • Citlivá nebo atopická pleť – Pokud bojujete s opravdu citlivou pletí, dejte si s výběrem odličovače na čas. Doporučujeme zabrousit mezi přírodními odličovači očí, ideálně bez parfemace. Různé chemické složky v kosmetice můžou pleť ještě víc podráždit, ale každý z nás může mít reakci na něco jiného. Proto zkoušejte, ale opatrně a s rozvahou. 

Podle účinku 

Je třeba myslet taky na to, co za produkty vlastně odličujete. A jestli máte v oblibě voděodolné líčení, spousta produktů by si s ním nedokázala poradit. Proto jděte přímo po odličovači očí určenému na voděodolný make-up. Skvěle může posloužit například dvoufázový odličovač očí, který má jednu z částí na bázi oleje. 

Při výběru byste měli zpozornět taky v případě, že máte citlivé oči a nechcete je mít i následující ráno rudé jako králík. Hledejte mezi odličovači na citlivé oči, které budou složením uzpůsobené tomu, aby je dráždili co nejméně. 

 

Produkty

Našli jsme nejlepší odličovač očí? 

Konečně se pojďte podívat na to, co jsme na očích zkoušeli my! Dali jsme dohromady TOP produkty a zbývá jen otázka, jaké měly odličovače očí recenze. 

Estée Lauder Gentle Eye Makeup Remover

Mám hodně citlivou pleť, proto musím vždy hledat odličovač, který mě opravdu nebude dráždit. Estée Lauder jako značku miluju, takže odličovač Gentle Eye Makeup Remover byl jasná volba. :) Musím říct, že je fakt skvělým odličovačem očí na voděodolnou řasenku a vůbec mě po něm neštípají nebo neotékají oční víčka! Za sebe může jen doporučit.

Barbora H.

Sensai Silky Purifying Step One

Ráda investuji do kvalitních odličovačů očního make-upu, protože mám hodně citlivé oči, kterým stačí málo k tomu, aby slzely a červenaly. Purifying Step One k tomu sice není přímo určený, ale za mě TOP odličovač na citlivé oči.

Vlasta M. B.

Saffee Cleansing 

Skvělé na tomto produktu je pro mě především to, že je určený pro citlivé oči. Hodně s tímto problémem bojuji a vypadá to, že jsem v Saffee Cleansing našla velkého pomocníka za skvělé peníze. Oceňuji i to, že je na bázi vody a nijak oči nezatěžuje, také je bez parfemace, což je velké plus. Řasenka i stíny jdou hezky dolů, stačí jen chvilku nechat působit na oku a setřít. 😊 Za mě tedy dostává tenhle odličovač pro citlivé oči recenzi jen a jen pozitivní!

Dominika D.

Lancôme Bi-Facil 

Značka Lancôme je pro mě sázkou na jistotu, ať už jde o vůně, líčení nebo právě o péči o pleť. Proto jsem se těšila, až jejich ikonický odličovač očí Bi-Facil vyzkouším. Už teď můžu prozradit, že to rozhodně nebude moje poslední balení. Odlíčí opravdu důkladně, ale zároveň je velmi šetrný k očnímu okolí, což dokážu ocenit, protože trpím na otoky. Je taky super odličovačem voděodolné řasenky, která šla bez problémů dolů. Oceňuji, že je trochu mastnější, protože pak oční okolí nezatěžuji zbytečným taháním kůže. Nezapomeňte před použitím pořádně protřepat. 😊Zuzana Ch.

Vichy Pureté Thermale 

Vichy mě nikdy nezklame, a to platí i pro odličovač Pureté Thermale. Mohla jsem použít jakýkoli produkt a po jeho použití jsem měla červené a suché oči, ale to se mi u tohoto odličovače nikdy nestalo. Vždy ho nanáším na vatový tampon a nechávám ho na řasách trošku déle. U voděodolného make-upu musím odlíčení opakovat několikrát, abych ho odstranila úplně. Má skvělou vůni a pro mě je to jeden z TOP odličovačů na oči.

Csilla B.

Bioderma Sensibio H2O

Mám pocit, že tento legendární produkt zná už každý. A naprostým právem, protože Bioderma Sensibio H2O je neuvěřitelně jemná a účinná micelární voda, která navíc dokonale odlíčí oční make-up. Na každé oko používám vatový tamponek s dostatkem produktu, jemně přiložím na oko a nechám chvíli působit, aniž bych oko dřela. Pak jen jemnými tahy odlíčím zbytek a mám jistotu, že nebudu mít zarudlé oči a podrážděné oční okolí. Jen to není nejlepší odličovač očí na voděodolnou řasenku – zde se raději porozhlédněte po specializovaném produktu.

Adriana Š.

 

Tak co, pomohli jsme vám najít ten nejlepší odličovač očí? Doufáme, že ano! 

Přečtěte si více