Přejít na hlavní obsah

1. adventní rituál: Udržte si vnitřní klid. Pomůže jógový dech 

1. 12. 2023

notino.cz

Čtení na 2 minuty

Zatímco ostatní budou lapat během adventu po dechu, vy se můžete zastavit a doslova a do písmene pořádně nadechnout. Díky hlubokému jógovému dechu. Naučíme vás ho!

Pojďte vzít advent jako čas, kdy stres a shon necháte za dveřmi a místo toho si užijete 24 dní plných drobných rituálů krásy. Pomůže vám to skvěle zvládnout předvánoční stres. Můžete si rituály přidávat den za dnem, nebo si během víkendů nadělit spoustu hýčkání najednou. Třeba si vyberete jen jediný, který se stane celoročně součástí vaší beauty rutiny. Prostě to udělejte tak, jak to cítíte. To nejdůležitější je, aby vám bylo dobře! 

Jak na jógový dech  

V klasickém každodenním chaosu všichni dýcháme povrchově – a to funguje spíš jako podpora stresového nastavení celého organizmu. Rychlý dech je jen další druh spěchu.   

Na zklidnění zkuste jógový dech. Stačí pár minut denně. Lehněte si, zavřete oči a začněte systematicky dýchat nejprve do břicha, pak do hrudníku. Třetí fází je podklíčkový dech, který jde až nahoru k ramenům, pod klíční kosti. Cílem je dýchat tak, že na jeden nádech projdete jakousi dechovou vlnou od břicha přes hrudník po klíční kosti. Nadechujete se i vydechujete nosem, klidně a tak, aby byl výdech znatelně delší než nádech. 

Čím ještě podpoříte svůj adventní zen?

Co umí správné dýchaní  

Nepůjde to možná hned, ale díky naprostému soustředěním během dýchání dostanete za odměnu obrovskou porci uvolnění. Jógový dech ovlivňuje totiž všechno – od činnosti srdce po okysličení krve. Dokáže vás zklidnit, uvolnit tělo ze sevření, pročistit mysl. Může být součástí meditace i předspánkového rituálu. Může být pomocí ve chvíli, kdy máte pocit, že se na vás všechno sype. Kdy doslova cítíte, že se potřebujete nadechnout... 

Zkusíte jógový den s námi?