Přejít na hlavní obsah

6 důvodů, proč milujeme parfémové miniatury. A vy budete taky!

14. 6. 2024

Jana Krajčová

Čtení na 3 minuty

Vsadíme se, že jejich kouzlo jste ještě úplně nedocenili. Za obrovskými a výhodnými flakonky se totiž lehce ztratí. Z parfémových miniatur se ale ve světě vůní stávají velké hvězdy a podlehli jsme jim i my. Proč?

Čas na rozmyšlenou 

Jak dlouho vám trvá rozhodnout se, jestli je právě tento parfém ten pravý? Většinou to chce víc než jedno přičichnutí. Protože vůně se na nás v průběhu hodin mění a ovlivňují ji i vnější faktory, jako je teplota nebo vlhkost vzduchu. Miniatury parfémů nám dávají spoustu času na rozmyšlenou, jestli nám to s plnou velikostí bude klapat. 

Minispolečníci (nejen) do kabelky

Budget-friendly varianta 

Nebudeme si nic nalhávat, ta největší balení parfémů jsou samozřejmě finančně výhodnější. Ale výhodnost odpadá ve chvíli, kdy vám doma stojí napůl plný flakon vůně, které už jste se přesytili, a nutně potřebujete změnu. Miniparfémy nás baví tím, že si jich můžeme pořídit víc a střídat je podle libosti.  

Přičichnout k luxusu 

Když se podíváme na cenovky parfémů věhlasných značek, zjistíme, že jsou pro nás, běžné smrtelníky, často příliš vysokou metou. Pokud si je však pořídíte v minivariantě, najednou jsou daleko dosažitelnější. Takže jestli chcete vyzkoušet ty nejlepší parfémy světa, ale vaše peněženka tak úplně nesouhlasí, dopřejte si pocit nekonečného luxusu s miniaturami. A schovávejte si je třeba pro skutečně vzácné okamžiky.  

Top parfémové miniatury pro muže

Připoutejte se, prosím 

Nevím, jak vy, ale my to v redakci blogu řešíme před každou dovolenou – co s parfémem? Chci svůj oblíbený letní parfém, ale velké balení dobrodružné cestě v odbaveném kufru zrovna vystavovat nechci (nehledě na to, že výkyvy teplot obsahu flakonku zrovna nesvědčí) a do příručního zavazadla je mu vstup zapovězen. Řešení se nabízí – miniatura s vámi může cestovat rovnou na palubě letadla a vy se díky ní hned po přistání ještě příjemně osvěžíte.  

Kabelka poslední záchrany 

Vypadá váš běžný den tak, že hned po snídani skočíte do kolotoče schůzek a porad, někde mezi nimi zvládnete rychlý oběd s kamarádkou, abyste se po práci vypotili v posilovně a stihli ještě narozeninový večírek? Přesně pro tento hektický život potřebujete mít v kabelce (vedle rtěnky a pudru) také parfém. A protože se do ní musí vejít ještě menší nákup a lahev s vodou, bude minivelikost přesně tím, co hledáte.  

Dostaňte z miniatur ještě víc 

To nejlepší si necháváme na konec – parfémové miniatury jsou totiž často k dostání v setech. A vy tak můžete vyzkoušet třeba pětici vůní naráz! Taky vám to zní jako nebe každého nenapravitelného parfémového nadšence? Nehledě na to, že vám společnost v kabelce může dělat každý den jiná vůně. A když bude některá z nich nad ostatními jasně vyčnívat, víte přesně, jaký parfém v plné velikosti si příště pořídíte. 

Objevte více vůní najednou

A ještě jeden tip na závěr: sety parfémových miniatur jsou taky top dárkem. Netrefit se jedním parfémem je dost snadné, ale s pěti (nebo i více) vůněmi už snad ani nejde udělat chybu. A pokud bude voňavému vkusu obdarovaného sedět více parfémů z dárkové sady, uděláte radost rovnou mnohonásobnou!  

Že už teď nejspíš po (první) miniatuře do sbírky pokukujete, nemáme pravdu? Přejeme voňavý výběr!