Přejít na hlavní obsah

Zahoďte kulmu, pořiďte si trvalou! Zjistili jsme, proč ji potřebujete vy i vaše vlasy

1. 2. 2023

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Co svět světem stojí, každý chce to, co nemá. Kudrnatí si vlasy žehlí a foukají do hladka, ti s vlasy jako hřebíky zase vlní ostošest a snaží se vytvořit objem až do nebes. Trvalá může být řešením pro všechny, kteří touží po objemu a vlnách, ale nechtějí každý den sahat po kulmě nebo natáčkách. 

Nechala jsem si udělat trvalou! Co byste si asi řekli, kdyby vaše kamarádka přišla s takovou novinkou? Že jsme zpět v osmdesátkách? Proč dobrovolně vypadat jako ovečka? Ostražitost je samozřejmě na místě, ale moderní trvalé už dávno nejsou „květáky“ z osmdesátých let. Máme pro vás několik důvodů, proč je trvalá na vlasy ta správná volba. A tipy a triky, jak se o ni starat.    

Trvalá je krásná věc  

V dnešní době se už najde trvalá skoro pro každého. Šikovný kadeřník je schopen vám pomocí trvalé ondulace vykouzlit na vlasech zázraky. Plážové nebo pevnější vlny? Zdůraznění textury a objem? Nic není problém. Správnou velikostí natáček lze dosáhnout přesně takového výsledku, po jakém vaše srdce touží. A vy nebudete muset každé ráno bojovat s kulmou a tupírákem.    

Kdo by se měl mít na pozoru? Snad jen ti, kdo si vlasy dlouhodobě chemicky odbarvují nebo je mají celkově velmi oslabené. I když jsou novodobé trvalé velmi kvalitní a šetrné, vždycky svoje úmysly pořádně proberte s kadeřníkem. 

Zkuste při trvalé tyto pečující produkty

Jak trvalá probíhá  

Pokud se tedy rozhodnete do trvalé jít, určitě si nejdříve domluvte nezávaznou konzultaci s někým, kdo trvalým opravdu rozumí. Na samotnou proceduru si vyhraďte zhruba 2,5 hodiny, podle délky vlasů. Přece jen namotat vlasy na natáčky chvíli trvá a fáze „malého chemika“, kdy vám kadeřník chemicky mění strukturu vlasů, nějakou dobu taky zabere.  

Jak dlouho trvalá vydrží  

Trvalá, stejně jako permanentní barvy, musí odrůst. Takže zatímco u krátkých vlasů může být pryč za tři měsíce, u dlouhých vlasů to klidně může trvat měsíců osm, a vlnky jen v délkách navíc budou vypadat pořád skvěle.  

Pomocníci v péči o trvalou 

Jak se o trvalou starat  

To nejlepší, co můžete pro trvalou udělat, je vysoušet si jen vlasy u hlavy a zbytek nechat volně proschnout. Pokud spěcháte, ideální je použít fén s difuzérem, třeba Parlux Alyon + Magic Sense. Nezapomínejte ani na mytí a následnou péči pomocí kvalitních produktů na kudrnaté a vlnité vlasy, které zabrání jejich krepatění. 

Vlasy češte, když jsou mokré, a česání suchých vlasů se úplně vyhněte. Po umytí vodu pouze vymačkejte, aby se vám už necuchaly. A na spaní si pořiďte stylový turban z kolekce Notino Hair Collection, se kterým vám vlasy vydrží hedvábné po delší dobu.  

Tak co, vyzkoušíte trvalou na vlastní vlasy? Se správným kadeřníkem a poctivou následnou péčí budete litovat jen toho, že jste si ji nenechali udělat už před lety.