Přejít na hlavní obsah

#newme: Práce v Notinu? Skvělá parta, možnost růstu i super projekty. Přidáte se?

19. 3. 2024

notino.cz

Čtení na 5 minut

Buďte s Notinem #newme! Toužíte po změně a pořád netušíte, kde uplatnit svůj talent a kde vám bude profesně konečně skvěle? Pojďte za námi do Notina. Stejně jako social media manager Markéta, která tady pracuje už 4 roky. Co ji nejvíc baví, co ji překvapilo, na co je opravdu pyšná v rámci své Notino kariéry a podle čeho ji tady každý na první dobrou pozná?

Marky, proč jsi šla před těmi čtyřmi lety do Notina? 

Vždycky mě lákala kombinace doslova krásného oboru, kosmetiky a parfémů, s moderní firmou, o které jsem věděla, že má ty nejkrásnější a nejvoňavější kanceláře.  

A jaké byly tvoje pracovní zkušenosti, když ses k nám hlásila? 

Před Notinem jsem pracovala ve dvou firmách jako social media specialist. Ve třetí jsem pak měla kromě Facebooku a Instagramu částečně na starost i interní komunikaci.  

Co z toho jsi pak využila při pohovoru a následně pak při práci?  

Díky tomu, že jsem měla zkušenosti s prací na sociálních sítích, tvorbou strategie a už v předchozí práci byla u vzniku velkých marketingových kampaní, pro mě byla práce v Notinu mnohem jednodušší, než kdyby pro mě byl celý obor nový a musela bych se učit od základů.  

Pamatuješ si ještě, jak probíhal tvůj pohovor? 

Pamatuji si to naprosto přesně. Byl konec září, na sobě jsem měla bílé šaty, voněla tím nejvíce mainstreamovým parfémem na světě a vlasy měla v příšerně žlutém odstínu, protože jsem se nechala u kadeřnice přemluvit na kompletní odbarvení namísto melíru. Vypadalo to naprosto strašně. Ani litry fialového šamponu nepomohly. Za to bych se do beauty firmy snad ani nepřijala. (smích)  

Kdo viděl tvůj potenciál a dal ti v Notinu příležitost ho využít a vyrůst? 

Do Notina jsem původně nastoupila jako produktový copywriter. Moje – tehdy ještě budoucí, teď už bývalá – šéfka si ale všimla mého osobního Instagramu, zjistila že mám předchozí zkušenosti z marketingu a nabídla mi místo social media specialisty. O tom, jestli to přijmout, jsem přemýšlela zhruba dvacet vteřin.  

V Notinu se vám může snadno splnit profesní sen! Ať už jste nadšenec do e-commerce, marketingu, HR, logistiky, nebo třeba datový analytik. Koukněte na jobs.notino!  

Prozradíš, co ti nejvíc pomohlo v začátcích v Notinu? 

Motivace to zvládnout a vydržet. A vyplatilo se.  

Dá se nějak popsat, co máš na své práci nejradši? 

Toho je spousta. Od kolektivu přes možnost pracovat s tak inspirativními lidmi, prostor se realizovat, být kreativní, dělat velké věci pro ještě větší a prestižní značky až po to, že jsem přímo u zdroje tolika nádherných produktů a často se tak dozvídám o novinkách ze světa parfémů a kosmetiky mezi prvními.  

A existuje něco, co naopak ráda fakt nemáš? 

Microsoft Teams, který nikdy nespí, přeplněný Outlook, který mě děsí i ve spánku, a taky občas stres, se kterým se ale člověk díky super lidem tady v Notinu v pohodě vyrovná. 

Která věc tě tu nejvíc překvapila?

Kolik se toho může změnit za pouhých pár měsíců a jak moc rychle může firma i jednotlivé týmy růst. 

Má podle tebe práce v Notinu i svou odvrácenou stránku? 

Že utratíte velkou část výplaty zase na Notinu. 

Určitě můžeš po čtyřech letech v Notinu říct, na co jsi tu nejvíc hrdá v rámci svojí kariéry… 

Že jsem si dokázala prosadit, aby byl veškerý obsah na našich sociálních sítích naší vlastní tvorby. Už žádné reklamní bannery, produktové fotky od partnerů a vizuály, které by byly mimo naši identitu a náš styl.  

Kdybys měla prozradit jednu věc, která tě tady baví nejvíc, co by to bylo? 

Jedním slovem: lidi.  

A podle čeho tě v Notinu každý pozná? 

Podle šatů, počítače plného růžových nálepek a energetického drinku v ruce.  

V rámci své pozice při práci asi využíváš spoustu aplikací a programů. Jaký je tvůj nejpoužívanější pracovní nástroj nebo technologie? 

Tady nebudu moc kreativní. Můj počítač a Outlook.  

V Notinu máme spoustu benefitů pro kolegy. Který je tvůj nejoblíbenější? 

Možná by se dalo očekávat, že řeknu Multisport kartu nebo zaměstnaneckou slevu, ale jako největší milovnice jídla volím stravenky. (smích) 

Která firemní hodnota je ti nejvíc blízká? A proč? 

Extra mile. Protože když mě něco baví, vždycky do toho dávám víc, než je nutno.  

A co nejoblíbenější místo v Notinu… máš nějaké? 

Můj pracovní stůl obskládaný parfémy.  

Kdyby měl tvůj tým soundtrack, jaký song by tam rozhodně nechyběl? 

I Want It That Way od Backstreet Boys, konkrétně refrén „Tell me why“, podle toho, jaké požadavky na náš tým občas chodí. (smích)  

Jestli máte, stejně jako Markéta, chuť zkusit práci v dynamické firmě s přesahem do 27 zemí, ať už jste student, absolvent, nebo zkušený profík, mrkněte na aktuální volné pozice na jobs.notino a nezapomeňte poslat svoje CV. Rádi se ozveme! 

Objevte svoje nové já v nové skvělé Notino partě, s novými výzvami, zkušenostmi anebo klidně v nové zemi!