Přírodní svíčky, co zpříjemní dlouhé zimní večery. Znáte je?

4. března 2021notino.cz
Když se v zimě pozdě rozednívá a brzy stmívá, dobrá nálada tak trochu upadá. Pro tyto chvíle existuje řada osvědčených receptů – a jedním z nich je mihotající se plamen svíčky s příjemnou vůní. Ryze přírodní svíčky jsou přitom skvělou alternativou k těm syntetickým. Už jste měli tu čest je vyzkoušet? Pokud ne, na následujících řádcích vás o jejich výhodách určitě přesvědčíme!

Proč používat svíčky z přírodního vosku

Váháte, jestli sáhnout po svíčce z včelího vosku, sójového vosku, kokosového vosku nebo ze směsi rostlinných vosků? Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z nich, můžete si být jistá, že nejde jen o interiérovou dekoraci s vůní přírodních esenciálních olejů.

  • Přírodní vonné svíčky mají díky obsahu přírodních esenciálních olejů aromaterapeutické účinky. Po jejich zapálení vdechujete naturální aromata, která mohou zmírnit stres, dodat vám životní energii anebo pomoci při nespavosti.
  • Sójové svíčky a svíčky z jiných rostlinných vosků jsou udržitelné a déle hoří. Přírodní svíčky mají sice vyšší pořizovací cenu než například parafínové, ale jejich ohromnou výhodou je, že vydrží mnohem déle. Spousta firem kromě toho řeší i zdroj, ze kterého použitý přírodní vosk pochází. Snadno najdete svíčky s voskem v bio kvalitě nebo takové, které jsou vyráběny v souladu s pravidly udržitelnosti, a jejich koupí leckdy podpoříte drobné farmáře.
  • Svíčky ze včelího vosku jsou ideální pro alergiky a lidi, které trápí astma nebo jsou citliví na jakýkoliv druh aromat. Bonus? Tyhle svíčky mají nádhernou přirozenou medovou vůni.
  • Když zapálíte svíčku ze včelího nebo rostlinného vosku, nemusíte se obávat, že svíčka „očadí“ vlastní nádobu nebo dokonce zeď. Včelí, kokosové a sójové svíčky hoří „čistěji“, takže tento problém nemusíte řešit.

Svíčka ze sójového vosku s květinově-ovocným aromatem

Sójová svíčka s bavlněným knotem Souletto Floramania si vás získá hlavně v případě, že neodoláte květinové vůni s nádechem šťavnatého ovoce. Její hlavní nótu tvoří magnólie, jasmín a karafiát lehce oslazený medem, zatímco závěr je spíše dřevitý – ucítíte v něm cedr, pižmo a vetiver. Nejvíc si ale užijete nečekané osvěžení, když se celou místností hned po zapálení svíčky „prožene“ aroma melounu, hrušky a jablka.

Sójová svíčka vonící po dalekém Orientu

Souletto Orientalism je svíčka ze sójového vosku se stejnými základními charakteristikami, které má i ta výše zmíněná. „Orientální“ vonná svíčka do vašeho domova ale vnese nóty s dřevitým podkresem, kterým vévodí vanilka, pižmo, ambra, fazole tonka a růže.

Přírodní svíčka, co voní po mučence

I svíčka KOBO Broad St. Brand Passion Fruit je vyrobena ze sójového vosku a disponuje bavlněným knotem. Uchvátí vás osvěžující vůní mučenky a jahod, a pokud vyznáváte hygge nebo venkovský styl, určitě vás potěší i její design a la retro zavařovací sklenice.

Svíčka ze včelího a sójového vosku s aromatem čistého prádla

Neodoláte vůni oblečení právě vytaženého z pračky a chcete si ji užívat, i když zrovna neperete? Sáhněte po svíčce s nádobou v designu „zavařovačky“ Milkhouse Candle Co. Farmhouse Laundry Day. Má bavlněný knot a doslova voní čistotou!

Vanilková sójovo-včelí přírodní svíčka

Svíčka s nádobou ve tvaru lahve na mléko Milkhouse Candle Co. Creamery Pure Vanilla má bavlněný knot a spojuje v sobě výhody sójového a včelího vosku. Jestli fandíte jednoduchému designu a čisté vanilce z Madagaskaru, už nehledejte dál!

Citrusovo-květinová svíčka z rostlinného vosku

Milujete spojení citrusových, kořeněných a květinových vůní? Sójová svíčka s bavlněným knotem KOBO Woodblock Stoneflower je pro vás jako stvořená. Nejdřív váš čich polaská citron, neroli a bergamot, za které se okamžitě zařadí ylang-ylang, jasmín a levandule. V závěru pak ucítíte hřejivý mix pižma, ambry a santalu.

Mystická sójová svíčka v bio kvalitě s nótami bylin a koření

Bio svíčka ze sójového vosku a s dřevěným knotem Smells Like Spells Major Arcana The Fool je ručně vyrobená a plněná do mléčně bílého skla. Voní po koriandru, bergamotu, santalu, pelargonii, kávě a opiu. Jemné praskání speciálního knotu navíc připomíná hořící krb.

Máte svou oblíbenou značku vonných svíček nebo přímo konkrétní kousky? Proč se zamilovat právě do nich? Dejte nám vědět!

Přečtěte si více