Přírodní péče o zuby: příjemné překvapení pro vaši ústní dutinu!

22. srpna 2018Jana P
Trend přírodní péče se už dlouho dotýká i ústní hygieny. A plným právem slaví úspěch. Přírodní kartáčky na zuby, přírodní zubní pasty i přírodní ústní vody totiž báječně fungují a hodí se navíc pro celou rodinu…

Když poprvé zkoušíte přírodní zubní pastu, je to tak trochu šok. Nepění. Není čistě bílá ani nevzbuzuje dojem svěžesti zářivě modrým zbarvením. Dokonce chutná úplně jinak. Stojí za tím pochopitelně právě čistě přírodní složení, a spolu s ním až nečekaně dobrá péče o sklovinu, dásně nebo svěží dech.

Stop parabenům i barvivům

Co se složení týče, můžete se u přírodní pasty na zuby spolehnout na to, že neobsahuje žádné parabeny, konzervanty, barviva, „éčka“ (mimochodem, napadlo vás je v pastě vůbec hledat?). Není v nich ani stopa po dochucovacích složkách (vyjma těch čistě přírodních) nebo cukru a sladidlech, které by mohly doladit chuť.

Přírodní zázraky

Místo toho vám přírodní zubní pasty nabídnou třeba péči mořské soli (Weleda), protože udržuje nižší pH v ústech, tedy brání kazivosti zubů. Vyzkoušet můžete homeopatické pasty, pasty s jílem, neobvyklou chuť i antibakteriální účinky skořice (např. Ecodenta) nebo se vydat napospas geniální účinnosti dentálního séra s aktivním uhlím (Soaphoria). Anebo zkuste přírodní bělení zubů, třeba v podobě pasty My Magic Mud, která při pravidelném používání odstraňuje nežádoucí pigmentaci (k mání je i bělicí pudr téže značky!). Ten samý efekt nabízí i pasta Mediblanc Strong Black, jejíž patentovaná receptura přírodních sladidel, mentholu a máty peprné zajišťuje postupné uvolňování svěžesti. Navíc při dlouhodobém užívání vaše zuby vybělí a díky aloe vera hydratuje, regeneruje a zklidňuje dásně. Čistě bělící schopnost pak má naše nejprodávanější Mediblanc Whitening.

Vypláchnout, prosím!

Přírodní pasty, ale i ústní vody, vám pak nabídnou samozřejmě záplavu bylinek: šalvěj či měsíček lékařský oceníte pro antibakteriální účinek (např. ústní voda Dr. Hauschka), řebříček nebo heřmánek jako dezinfekční složky obsahuje zase HerbaCare bylinná ústní voda, myrhu a jírovec maďal v sobě má Weleda ústní voda a svěžest přírodních výtažků z máty najdete v pastě The Natural Family Co.

A když na to přijde, objevovat můžete i přírodní kartáčky na zuby, obvykle z bambusového dřeva. Nebo vyzkoušet totální specialitu, jako je ústní pěna Splat 2 v 1 Mint, která v sobě spojuje účinky ústní vody a zubní pasty a pro jejíž použití ani nepotřebujete vodu!

Od prvního zoubku

Důležité je také to, že se přírodní pasty hodí i pro malé děti. Čistit s nimi můžete často už od prvního zoubku, a tehdy musíte dávat největší pozor na složení. Osvědčená i u nás doma oblíbená je měsíčková dětská pasta Weleda a skvělé příchutě pro děti má zase Jack N' Jill Natural. Je libo jahodovou, malinovou, černorybízovou? Můžete mít i úplně bez chuti. A to je na přírodních zubních pastách boží. Každý si spolehlivě najde tu svou.

P.S.: A pokud se chcete o přírodní dentální péči dozvědět víc, zhlédněte na YouTube jedno z našich videí s Jitkou Boho. I ona už vyzkoušela přírodní produkty určené k péči o ústní dutinu a nedá na ně dopustit!

Přečtěte si více