Přejít na hlavní obsah

Přírodní kosmetika na vlasy: jak s ní začít?

2. listopadu 2020notino.cz
Věnujete svým vlasům pravidelnou péči, a i přesto jsou spíš splihlé, unavené a nedrží tvar? Příčin může být spousta a jednou z nich je velké množství umělých látek v produktech, které používáte. Co takhle vyzkoušet detox s přírodní vlasovou kosmetikou? Cesta ke krásným vlasům bez chemikálií je možná trochu delší, ale rozhodně stojí za to!

Proč používat přírodní vlasovou kosmetiku

Přírodní kosmetika není pouze jedním z trendů poslední doby, ale hlavně možnost, jak pomoct vlasům namáhaným sulfáty, parabeny nebo vrstvami silikonů. Přesně tyto typy látek totiž velké množství konvenční vlasové kosmetiky obsahuje.

Dokážou vytvořit vytoužený wow efekt hned po umytí. Vaše hříva je tak hebká, lesklá a vy máte pocit, jako byste právě přišli od kadeřníka. Ale co přesně tedy s vašimi vlasy a pokožkou dělají?

  • Silikony obalí vlasové vlákno vrstvou, která má za úkol nepropustit škodlivé látky, což je skvělé! Bohužel, do vlasů se pak nedostanou ani živiny, které potřebují. Silikony se z nich navíc nikdy nevymyjí 100% a při pravidelné péči se na nich vrství. Proto mohou vlasy z dlouhodobého hlediska oslabovat.
  • Parabeny působí v kosmetice jako konzervanty a prodlužují tedy jejich trvanlivost. Problémy s nimi mohou mít hlavně ti z nás, kteří mají citlivou pokožku – patří totiž mezi časté alergeny.
  • Sulfáty úplně zjednodušeně zapříčiní to, že výrobek pění. S jeho účinností to ale nemá nic společného. Mají také za úkol odmašťovat vlasovou pokožku, ale mohou ji vysušovat nadměrně, což má za následek nános bílých šupinek na vašich ramenou a strach z toho vzít si černé tričko.

S čím musíte počítat

Vlasy každého z vás mohou být náladové a občas vám mohou naznačit, že si potřebují od umělých látek trochu odpočinout. Při přechodu na přírodní vlasovou kosmetiku ale počítejte s tím, že budou nejdříve trochu protestovat. Budou si totiž procházet detoxem, a to se na nich přirozeně projeví. Ze začátku můžou být vlasy víc zacuchané, hrubé a taky více elektrizovat.

To všechno se bude dít právě proto, že vlasům přestanete dávat jejich pravidelnou dávku silikonů, která má na svědomí zmíněný wow efekt. Tahle fáze může trvat trochu déle – takže pokud se vám po prvním umytí přírodním šamponem bude zdát, že vlastně nic nedělá, vydržte! Vaše vlasy se jen připravují na to, že budou brzy zdravější a krásnější než kdy dřív.

Jakou přírodní péči o vlasy vybrat

Bojíte se, že přírodní kosmetika nebude stačit vašim barveným, odbarveným, nebo vysušeným vlasům? To zkrátka není pravda. V dnešní době najdete přírodní produkty pro každý typ vlasů – hledání nejlepšího přírodního šamponu a další péče tak může zabrat nějakou chvíli. Právě proto pro vás máme tipy na naše oblíbené produkty!

Pokud potřebujete přírodní šampon na barvené vlasy, zkuste Wella Professionals Elements, který je vyživí a zároveň ochrání barvu. Péči určitě doplňte přírodním kondicionérem Wella Professionals Elements. Opravdu kvalitní ochranu barvy, a navíc extra péči vaší pokožce poskytne Biolage R.A.W. Color Care. Na kondicionér nezapomeňte ani v tomto případě a pořiďte Biolage ze stejné řady, který podpoří snadné rozčesávání.

Přírodní šampon na vlasy, který vám pomůže s hloubkovou regenerací, je rozhodně Macadamia Natural Oil Care. Díky arganovému oleji budou vlasová vlákna vyživená a posílená a makadamiový olej jim dodá potřebnou hydrataci. Alespoň jednou za týden si pak dopřejte hloubkovou výživu s přírodní maskou na vlasy Macadamia Natural Oil Care.

Pro suchou hřívu, která potřebuje extra dávku hydratace, si vezměte na pomoc Redken Nature+Science All Soft a taky přírodní kondicionér na vlasy ze stejné řady. Jestli se bojíte, že i přesto zůstanou vaše vlasy mdlé a bez života, vyzkoušejte hloubkovou péči Kérastase Aura Botanica Soin Fondamental!

Není to jen o produktech

Ano, jen vyměnit produkty prostě nestačí. Zkuste si řídit těmito základními tipy a uvidíte, že vám to vaše vlasy za chvíli vrátí!

  • Nezapomeňte na to nejdůležitější – zbavte vlasy nánosů silikonů.
  • Vyměňte stylingové přípravky, nebo jich používejte méně. Stejně jako jiná konvenční vlasová péče obsahují chemikálie, a proto byste je měli zahrnout do vašeho detoxu.
  • Soustřeďte se na pokožku hlavy. Správně umytá pokožka je důležitá pro růst vlasů, takže si bez výčitek dopřávejte krátkou masáž a jednou za čas i vlasový peeling.
  • Vyhýbejte se tepelné úpravě vlasů. Samozřejmě chápeme, že dodržet toto pravidlo 100% prostě nejde. Ale dejte šanci například samodržícím natáčkám nebo alespoň opravdu kvalitním přístrojům.

A co dál? Užívejte si krásné vlasy, které nejsou zatížené vrstvami chemikálií. Jak už jsme řekli na začátku – chvíli to trvá, ale stojí to za to!

Přečtěte si více