Přejít na hlavní obsah

Přírodní dekorativní kosmetika – jak na jednoduchý make-up bez syntetických látek?

19. února 2020notino.cz
Máme pro vás tipy na základní produkty, s jejichž pomocí vytvoříte jednoduchý look od A do Z s využitím přírodního make-upu. Na klasickou konvenční kosmetiku s obsahem synteticky vytvořených ingrediencí můžete zapomenout.

Dostupná přírodní kosmetika

Používat čistě přírodní látky se v posledních letech snaží nejen malé rodinné firmy, ale i velké korporace. Dokonce i mnozí výrobci, specializující se na výrobu konvenčního líčení s obsahem syntetických složek, už mají ve svém sortimentu alespoň jednu řadu bio dekorativní kosmetiky. Naturální ingredience jsou totiž stále více žádány!

Dokonalý koktejl ingrediencí

Nejčastějšími složkami zahraniční i české přírodní dekorativní kosmetiky jsou různé aktivní přírodní látky – blahodárné oleje z květin a ořechů, přírodní ovocné či minerální pigmenty, vitaminy, minerály a antioxidanty, které pěstí zvenku i zevnitř.V tom nejlepším přírodním make-upu rozhodně nenajdete ropné deriváty, syntetické parfemace ani další chemické ingredience.

Nevěřte všemu

Také jste slyšela, že přírodní make-up vydrží mnohem méně? Nevěřte tomu, dávno to není pravda. Nejenže má dekorativní kosmetika bez chemie stejnou výdrž jako syntetické produkty, ani při líčení nezaregistrujete rozdíl. Vyladěné textury, příjemné vůně a syté barvy, ničeho z toho se nemusíte vzdávat. Podívejte se na naše přírodní líčení krok za krokem!

Základem je sjednocená pleť

Na vyčištěnou a vyživenou pokožku naneste nejprve přírodní BB krém, tónovací krém nebo make-up, například Korres Wild Rose, který dokonale sjednotí barevný tón a skryje nedostatky. Po ruce byste měla mít vždy i přírodní korektor. Díky němu totiž dostanete do tváře světlo a budete vypadat mnohem odpočatěji. Jednoduchou aplikaci nabízí kompaktní korektor Benecos Natural Beauty Cover Stick – rozetřete ho pod oči, na linii nosu, mezi obočí, nad horní ret a na špičku brady a dobře ho propojte s make-upem.

Přírodní pudr zajistí výdrž

Abyste se z výsledného efektu těšila po celý den, postačí už jen přepudrovat tvář sypkým transparentním pudrem Couleur Caramel Silk Powder. Ještě oživit „jablíčka“ pomocí sypké minerální tvářenky s matným efektem Alima Pure Face, a základ máte hotový ani ne za pět minut!

Tipy pro dokonalý pohled

K perfektnímu přírodnímu líčení očí, které bude navíc působit přirozeně, zcela postačí kajalová tužka, řasenka a tužka na obočí. Nejprve pomocí dobře ořezané tužky Alima Pure Eye Natural Definition Pencil nakreslete mezi řasami malé tečky. Teprve pak nad ně vykreslete linku. Docílíte tak plnějšího a hlubšího pohledu. Linku veďte od vnitřního koutku k vnějšímu, s mírným vytočením vzhůru.

Jak s přírodní řasenkou?

Poté naneste řasenku, nejprve na spodní řasy. Tak se vám neobtiskne nad horní víčko ve chvíli, kdy se při líčení spodní linie díváte vzhůru. Vyzkoušet můžete například Alima Pure Eye Natural Definition Mascara, která svým obsahem více než 90 % přírodních složek řasy krásně vyživí. Její barevné pigmenty jsou tvořeny minerály a jemná krémová textura zůstává stabilní po celý den, aniž by se přírodní řasenka drolila.

„Zarámujte“ oči

Nakonec dejte tvar obočí. To dodá celkovému výrazu očí ten správný drive. Nikdy ho proto nezapomeňte upravit, třeba za pomoci dlouhotrvající tužky na obočí Korres Cedar Wood, která díky unikátní technologii lisování barevného přírodního pudru umožňuje vytvořit dokonale rovnoměrnou stopu. Pokud tvar upravujete i pinzetou, trhejte jen ty chloupky, které jsou mimo linii oblouků!

Jdeme do finále

Pro dokonalý look chybí už jen perfektní líčení rtů, a protože jsme očím nechali jejich přirozenost, s barvou přírodní rtěnky se klidně rozšoupneme. I 100% přírodní pigmenty jsou totiž výrazné a dlouhotrvající. Ať už zvolíte fuchsiový odstín krémové hydratační rtěnky Couleur Caramel Lipstick nebo saténovou rtěnku Burt’s Bees Satin Lipstick v barvě Wine Wave, ještě delší výdrž jim zajistíte lehkým přepudrováním transparentním přírodním pudrem.

Tip na závěr

Nevěšte hlavu, pokud se po aplikaci výsledná barva rtěnky nepodobá té na informačním štítku na tubě. Často za to může váš odstín rtů. Podobnému zklamání se vyhnete, pokud nejprve použijete podklad z krycího přírodního make-upu či bezbarvé rtěnky. Díky takovému základu by se výsledné líčení mělo k proklamovanému odstínu značně přiblížit!

Přečtěte si více